Czwartek, 28 stycznia 2021 r.   Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Spółdzielnia
2020-01-08, 16:45 PAP

Pesa zmieniła prezesa. Krzysztof Zdziarski ma wzmocnić pozycję firmy

Krzysztof Zdziarski (z prawej strony) został powołany na prezesa Pesy. Na zdjęciu podjęcie współpracy PKN ORLEN i Pesy Bydgoszcz na rzecz rozwoju zeroemisyjnego transportu towarowego./fot. Pesa/Facebook
Krzysztof Zdziarski (z prawej strony) został powołany na prezesa Pesy. Na zdjęciu podjęcie współpracy PKN ORLEN i Pesy Bydgoszcz na rzecz rozwoju zeroemisyjnego transportu towarowego./fot. Pesa/Facebook
Krzysztof Zdziarski prezesem spółki Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz. Na stanowisku szefa spółki zastąpił obecnego prezesa, Krzysztofa Sędzikowskiego.
Rada Nadzorcza Pesa Bydgoszcz podjęła uchwały o zmianach w zarządzie spółki 8 stycznia.

Spółka Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz przypomniała także w oficjalnym komunikacie, że w październiku 2019 r członkiem zarządu odpowiedzialnym za obszar badań i rozwoju został Jacek Konop, konstruktor i projektant pojazdów szynowych. Z kolei na członka zarządu ds. finansowych powołano Roberta Tafiłowskiego.

- Zarząd Pesy przeprowadził szereg działań restrukturyzacyjnych. Mimo to spółka wciąż znajduje się w sytuacji wymagającej intensywnych działań naprawczych. Jestem przekonany, że nowy zarząd pod kierownictwem Krzysztofa Zdziarskiego zrealizuje z powodzeniem kolejny etap restrukturyzacji firmy - wskazał cytowany w oficjalnym
komunikacie Adam Bruliński, przewodniczący Rady Nadzorczej spółki Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz.

Jak zaznaczył prezes Krzysztof Zdziarski, zadanie na najbliższe miesiące to umacnianie pozycji PESY jako największego polskiego producenta taboru szynowego i osiągnięcie pozytywnego wyniku finansowego w 2020 roku.

Krzysztof Zdziarski od lipca 2019 r., pełnił funkcję wiceprezesa zarządu PESA S.A. Karierę zawodową rozpoczynał w Kanadzie, zarządzając obszarami operacyjnymi takich firm jak Plastics Canada, Ipex czy Can-USA EMI. W latach 1999-2006 był dyrektorem zarządzającym UPS Polska. Ostatnio był prezesem działającej na czeskim rynku spółki Unipetrol.

Robert Tafiłowski pracował na stanowiskach: członka zarządu ds. finansowych, dyrektora ds. finansów i kontrolingu oraz dyrektora zarządzającego w spółkach i grupach kapitałowych należących do funduszy inwestycyjnych private equity oraz Skarbu Państwa.

Natomiast Jacek Konop pracował w Pesa w latach 2002 - 2015, jako technolog, specjalista ds. badań i eksploatacji oraz dyrektor działu R&D. Związany był też z międzynarodową korporacją Emerson, gdzie m.in. pełnił funkcję dyrektora działu projektowania i rozwoju. Jest absolwentem bydgoskiego UTP. Doktorat obronił na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych.

Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz to największy polski producent taboru szynowego. W zakładach w Bydgoszczy i Mińsku Mazowieckim firma zatrudnia prawie 4 tys. pracowników; współpracuje z nią ponad 1,5 tys. przedsiębiorstw, zatrudniających w sumie kilkadziesiąt tysięcy osób.

Pociągi i tramwaje z PESA jeżdżą we wszystkich polskich regionach i większości dużych miast oraz kilkunastu krajach Europy. Tramwajami Pesa podróżują między innymi mieszkańcy Warszawy, Moskwy, Kijowa czy Sofii. Spalinowe pojazdy tej firmy wożą np. pasażerów niemieckich kolei DB, włoskich Trenitalia, Czeskich Drah czy Kolei Białoruskich. Firma, jak podano, uzyskała dotąd 23 zagraniczne homologacje.

Wiadomości lokalne

2021-01-28, godz. 08:37 Sfałszowała historię leczenia przestępcy? Zarzuty dla psychiatry z Bydgoszczy Biegła psychiatra z Bydgoszczy usłyszała w Prokuraturze Krajowej 25 zarzutów dotyczących m.in. poświadczenia nieprawdy w dokumentacji medycznej. Według prokur ... » więcej 2021-01-28, godz. 07:03 Co będzie w wyremontowanym spichlerzu w Grudziądzu? My to wiemy! XIV-wieczny grudziądzki spichlerz numer 57 przejdzie gruntowny remont. Prace rozpoczną się jeszcze wiosną. » więcej 2021-01-27, godz. 21:45 Szykuje się turystyczny przebój w Bydgoszczy. Stare auta i nie tylko! Na terenie Exploseum powstanie Bydgoskie Centrum Klasycznej Motoryzacji i Techniki. List intencyjny w tej sprawie podpisali w środę (27.01) przedstawiciele Mu ... » więcej 2021-01-27, godz. 20:12 „To jest torturowanie kobiet”. Protest w Toruniu dot. opublikowania wyroku TK [wideo] „To jest wojna”, „rewolucja jest kobietą” - krzyczeli uczestnicy manifestacji na toruńskiej Starówce. » więcej 2021-01-27, godz. 19:24 Uczą młodych szanowania wody, a młodzi później uczą starszych Eko-lekcje, pokazy, konkurs, sprzątanie rzek i jezior. Wody Polskie rozpoczynają akcję „Szkoła przyjazna wodzie - Aktywni Błękitni”. » więcej 2021-01-27, godz. 18:47 Prof. Wojciech Polak: „Teraz nie wiem czy mogę się zaszczepić, choć dostałem propozycję od pracodawcy” Profesor UMK Wojciech Polak staje w obronie posła Zbigniewa Girzyńskiego, który będąc niemedycznym pracownikiem UMK zaszczepił się przeciw COVID-19. » więcej 2021-01-27, godz. 17:11 Pożar autobusu w Bydgoszczy. W samym centrum miasta! [zdjęcia] Na ul. Jagiellońskiej w Bydgoszczy między godziną 13.00 a 14.00 doszło do pożaru autobusu komunikacji podmiejskiej. » więcej 2021-01-27, godz. 16:18 Pierwszy taki sklep w województwie. Kupisz tam za połowę ceny Sklep powstanie we Włocławku, a prowadzić go będzie Fundacja Wolne Miejsca w hali targowej przy ul. Związków Zawodowych. » więcej 2021-01-27, godz. 15:11 Zamieszanie ze szczepionkami we Włocławku: apel o kontrolę ministerstwa i NFZ Posłanka PiS Joanna Borowiak zwróciła się do Ministerstwa Zdrowia oraz NFZ o kontrolę w wojewódzkim szpitalu we Włocławku ws. szczepień przeciwko COVID-19. Ni ... » więcej 2021-01-27, godz. 14:22 Poseł Latos: Rząd ma zakontraktowanych więcej szczepionek, niż mamy obywateli - Nie ma potrzeby zakupu szczepionek poza systemem unijnym, bo te które są zamówione, wystarczą do zaszczepienia wszystkich Polaków, ale gdyby to mogło przysp ... » więcej
1234567