Piątek, 28 stycznia 2022 r.   Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Rycerska
2020-01-03, 18:51 Tatiana Adonis

Tego projektu nie wolno traktować jak powietrze! Chodzi o oczyszczenie atmosfery

Jakość powietrza to temat projektu, w którym wziąć mogą udział mieszkańcy./fot. Pixabay
Jakość powietrza to temat projektu, w którym wziąć mogą udział mieszkańcy./fot. Pixabay
Czy wiesz czym oddychasz? - to pytanie do mieszkańców Kujaw i Pomorza. Naukowcy i urzędnicy zachęcają do wypełnienia ankiety na temat jakości powietrza. Ankieta on-line dostępna jest m.in. na stronie bydgoskiego ratusza.
Liderem projektu „Czy wiesz czym oddychasz?" jest Uniwersytet Wrocławski. Uczelnia przeprowadza badania ankietowe dotyczące świadomości ekologicznej mieszkańców województw kujawsko-pomorskiego i dolnośląskiego.

- W ankiecie znajduje się kilkanaście pytań - mówi Aleksandra Kowalska, zastępca dyrektora Wydziału Zintegrowanego Rozwoju bydgoskiego ratusza. - Jakość powietrza jest dobra, zła? Czy ma na nią wpływ sezon grzewczy? I prosimy o wskazówki dla władz samorządowych: co jeszcze powinno się zrobić, żeby jakość powietrza poprawić.

Anonimową ankietę można wypełnić do 15 stycznia. Później przyjdzie czas na sondaż telefoniczny i wywiad osobisty, a na koniec powstanie raport. Badania będą powtarzane.

Partnerem projektu jest między innymi Bydgoszcz, dlatego w mieście rozmieszczone zostaną dodatkowe czujniki jakości powietrza. Zaplanowano także kampanię informacyjną, konkursy, a także ekologiczne rozwiązania budowlane w postaci chociażby zielonych ścian na budynkach użyteczności publicznej.

Wszystkie te działania odbywają się w ramach unijnego programu LIFE i Kampanii na rzecz czystszego powietrza.
Materiał Tatiany Adonis

Wiadomości lokalne

2022-01-28, godz. 12:00 Ludzie nagrywają drogowe wykroczenia, a policja namierza sprawców [wideo] Ponad tysiąc zgłoszeń od kierowców wpłynęło w ubiegłym roku do Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy do skrzynki „Stop Agresji Drogowej'. W całym kraju by ... » więcej 2022-01-28, godz. 09:40 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy stroi się przed niedzielnym finałem Zaglądamy do sztabów WOŚP w Grudziądzu i w Toruniu. Tradycyjnie odbędą się koncerty, pokazy medyczne, no i oczywiście - to już w całym kraju - zbiórki pod róż ... » więcej 2022-01-28, godz. 07:33 Wypadek na bydgoskim r. Ossolińskich. Kierowca nie żyje. Miał zakaz prowadzenia pojazdów [zdjęcia] Około godziny 4:40 na rondzie Ossolińskich przy wjeździe w ulicę Piotrowskiego samochód osobowy z impetem uderzył w barierki. Prawdopodobnie mazda jechała ul. ... » więcej 2022-01-27, godz. 23:20 Rok 2022 w naszym regionie pod znakiem inwestycji drogowych. Samorząd wojewódzki buduje i remontuje Blisko 500 mln zł zabezpieczył w tym roku samorząd województwa kujawsko-pomorskiego na modernizację sieci dróg w regionie. Pozwoli to na kontynuację prac na w ... » więcej 2022-01-27, godz. 20:47 Runęła część ściany kamienicy na bydgoskim Okolu. To pustostan do rozbiórki W czwartek wieczorem (27 stycznia) zawalił się fragment ściany kamienicy przy skrzyżowaniu ul. Jasnej i Śląskiej. Na miejscu okazało się, że interwencja dotyc ... » więcej 2022-01-27, godz. 19:41 Urzędnik włocławskiego ratusza przyszedł pijany do pracy. Już tam nie pracuje Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał pracownik Urzędu Miasta we Włocławku, który kompletnie pijany przyszedł w środę (26 stycznia) do pracy. 49-latek ... » więcej 2022-01-27, godz. 17:00 Bydgoscy Żydzi - ofiary Holocaustu. Miasto uczciło ich pamięć [zdjęcia] W Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holocaustu w Bydgoszczy uczczono pamięć jej żydowskich mieszkańców. Symboliczna uroczystość odbyła się w miejscu, w ... » więcej 2022-01-27, godz. 14:15 Większe dopłaty do wymiany starych pieców w Toruniu. Projekt przegłosowany na sesji Toruń zwiększa dotacje na likwidację tzw. kopciuchów oraz na podłączenie budynków do miejskiej sieci. Projekt uchwały w tej sprawie przyjęli radni. Główna kor ... » więcej 2022-01-27, godz. 13:05 Wojewoda i przedstawiciele KAS oraz ZUS o Polskim Ładzie Miliony Polaków zyskają, a nie stracą - tak o „Polskim Ładzie' mówili na wspólnej konferencji wojewoda kujawsko-pomorski, przedstawiciele ZUS oraz Krajowej Ad ... » więcej 2022-01-27, godz. 11:20 Darmowe testy na koronowirusa. Na razie w 9 aptekach w naszym regionie W 64 aptekach można wykonać test antygenowy, kolejne 19 przesłało dokumenty zgłoszeniowe - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. » więcej
1234567