Sobota, 23 stycznia 2021 r.   Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Spółdzielnia
2019-12-20, 12:25 Tatiana Adonis/Redakcja

Pierwszy odcinek drogi S5 w regionie gotowy. Ma być otwarty w poniedziałek

Jeden z gotowych fragmentów drogi S5 w woj. kujawsko-pomorskim. Fot. GDDKiA
Jeden z gotowych fragmentów drogi S5 w woj. kujawsko-pomorskim. Fot. GDDKiA
W najbliższych dniach, a może nawet godzinach ma zostać otwarty pierwszy z siedmiu kujawsko-pomorskich odcinków drogi ekspresowej S5 - od Jaroszewa do granic województwa.
Ekspresowa „piątka” połączy cztery z ośmiu największych miast w Polsce. W połowie grudnia uruchomiono ostatni odcinek trasy pomiędzy Poznaniem, a Wrocławiem.

S5 w Kujawsko-Pomorskiem będzie mieć prawie 130 kilometrów długości. Prowadzić będzie od Nowych Marzów koło Grudziądza do granicy z Wielkopolską. Aktualnie w budowie są cztery z siedmiu odcinków. Na pozostałych trwa przetarg na wybór wykonawcy, który dokończy budowę po wyrzuconej z placu budowy firmie z Włoch.

Dwa pierwsze odcinki w Kujawsko-Pomorskiem drogowcy planują otworzyć jeszcze w tym roku. W najbliższych dniach, a może nawet godzinach dla ruchu ma zostać udostępniony fragment drogi od Jaroszewa do granic województwa. Aktualnie trwają odbiory.

To najdłuższy z siedmiu odcinków realizowanych w naszym regionie. Jego długość wynosi nieco ponad 25 km. Do końca roku drogowcy planują też otwarcie odcinka Aleksandrowo-Tryszczyn na obwodnicy Bydgoszczy.

[Aktualizacja]

Wedle ostatnich, nieoficjalnych informacji droga ma być otwarta w poniedziałek o 11.00 na MOP Żnin.
Lada dzień powinniśmy pojechać 1. odcinkiem drogi S5 w regionie
Bydgoszcz
S5

Wiadomości lokalne

2021-01-23, godz. 12:19 Historyczne grodzisko Goplan błyskawicznie zarasta. Leśnicy wytrwale je pielą Nadleśnictwo Miradz kontynuuje prace we wczesnośredniowiecznym grodzisku w Mietlicy nad Gopłem. Zaczęło się w 2011 roku od usuwania samosiejek. Zarastanie to ... » więcej 2021-01-23, godz. 10:00 „Schronisko jest dla bezdomnych, którzy nie wymagają opieki" - usłyszał nasz Słuchacz Bywają sytuacje, że chcemy komuś pomóc, ale nie do końca wiemy jak to zrobić. Jeden z naszych Słuchaczy chciał pomóc bezdomnemu, zabrał go z ulicy i zawiózł d ... » więcej 2021-01-22, godz. 23:02 Pożar w hotelu uzdrowiskowym w Ciechocinku [WIDEO] W piątek, 22 stycznia po południu, siedem jednostek straży pożarnej walczyło z ogniem w budynku przy ul. Wojska Polskiego. Spłonął jeden z hotelowych pokoi. N ... » więcej 2021-01-22, godz. 19:47 Ciepłe słowa zza krat, dla seniorów z DPS „Jesień Życia" [zdjęcia, wideo] Własnoręcznie zrobione kartki z życzeniami i drobne upominki trafiły do podopiecznych domu pomocy społecznej „Jesień Życia' w Bydgoszczy. Prezenty przyjechały ... » więcej 2021-01-22, godz. 18:00 Na drodze trzeba mieć nerwy ze stali. Bo z blachą różnie bywa... [wideo, zdjęcia] Do niegroźnej kolizji doszło po południu w Bydgoszczy na rondzie Wielkopolskim. Policja ustali, który z kierowców zignorował czerwone światło. To kolejna stłu ... » więcej 2021-01-22, godz. 17:21 Organizacja 29. urodzin Radia Maryja w Toruniu - bez zastrzeżeń. Nie będzie śledztwa Przypomnijmy, że w grudniowych obchodach uczestniczyli m.in rzecznik praw dziecka, byli i obecni ministrowie, Mariusz Błaszczak oraz Zbigniew Ziobro. Posłanka ... » więcej 2021-01-22, godz. 17:00 Szczepienia. Starsi seniorzy pod drzwiami przychodni, młodsi przy telefonie Tłumy starszych osób przed punktami szczepień - takie obrazki z kraju można było oglądać od rana w telewizji. To 70-latkowie, którzy od dziś mogą rejestrować ... » więcej 2021-01-22, godz. 16:30 UTP rośnie w siłę! Uczelnia będzie rozbudowywać kampus w Fordonie [wideo, zdjęcia] Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy rozwija kampus w Fordonie. Przy ul. Kaliskiego powstanie nowy budynek dydaktyczny. Akt erekcyjny właśnie ... » więcej 2021-01-22, godz. 14:29 Z opony wychodziły „druty”. Wiózł towar do Turcji rozpadającym się tirem Przejechał ponad 2 tysiące kilometrów na łysych oponach, z pękniętą tarczą hamulcową i pękniętą szybą. Kierowca tira pokonał tak trasę z Turcji do Polski. Wpa ... » więcej 2021-01-22, godz. 12:44 Pomogą dojechać na szczepienie. Oferta dla seniorów i niepełnosprawnych Bydgoszczanie, którzy chcą zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudności z dotarciem do punktu szczepień, mogą skorzystać z bezpłatnego transportu zorga ... » więcej
1234567