Sobota, 23 stycznia 2021 r.   Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Plichta
2019-11-29, 15:20 Redakcja

Akcja: choinka. Transport drzewa prosto z lasu na bydgoski Stary Rynek

Choinka jeszcze w lesie/fot. Facebook
Choinka jeszcze w lesie/fot. Facebook
Choinka już na Starym Rynku/fot. bydgoszcz.pl
Choinka już na Starym Rynku/fot. bydgoszcz.pl
Choinka już stoi na bydgoskim Starym Rynku. Przyjechała w piątek z Nadleśnictwa Zamrzenica.
– Przez kilka ostatnich dni, wraz z przedstawicielem firmy, która dostarczyła choinkę do miejsca docelowego, szukaliśmy odpowiedniego drzewa. Udało się - opowiada Michał Wojcieszkiewicz, inżynier nadzoru Nadleśnictwa Zamrzenica. Czwartek - 28 listopada - wyznaczyliśmy jako dzień przygotowania choinki do transportu. Najtrudniejszym elementem całej operacji było prawidłowe ścięcie drzewa w taki sposób, aby nie uległo uszkodzeniu. Dzięki specjalistycznej maszynie typu "harwester" ten etap przebiegł bez najmniejszych komplikacji.

Po umieszczeniu choinki na specjalnej plandece rozpoczął się etap drugi – transport świątecznego drzewa do miejsca załadunku na samochód, który przewiózł je na Stary Rynek w Bydgoszczy. – Po dotarciu do drogi wywozowej świerk został załadowany na specjalną naczepę. Nie było to łatwe, bo drzewo miało 17 m długości, a gałęzie wystawały poza obrys naczepy. Cała operacja trwała blisko cztery godziny, ale udało się załadować choinkę bez żadnych uszkodzeń - dodaje Michał Wojcieszkiewicz.

W piątek, wczesnym rankiem, świerk wyruszył z Leśnictwa Bukowiec, znajdującego się na terenie Nadleśnictwa Zamrzenica, do Bydgoszczy. Jeszcze tego samego dnia został ustawiony na Starym Rynku. Świerk zostanie przystrojony w czerwone bombki i łańcuchy świetlne. Lampki zostaną uroczyście zapalone w Mikołajki, 6 grudnia, podczas inauguracji Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego.

Wiadomości lokalne

2021-01-23, godz. 10:00 „Schronisko jest dla bezdomnych, którzy nie wymagają opieki" - usłyszał nasz Słuchacz Bywają sytuacje, że chcemy komuś pomóc, ale nie do końca wiemy jak to zrobić. Jeden z naszych Słuchaczy chciał pomóc bezdomnemu, zabrał go z ulicy i zawiózł d ... » więcej 2021-01-22, godz. 23:02 Pożar w hotelu uzdrowiskowym w Ciechocinku [WIDEO] W piątek, 22 stycznia po południu, siedem jednostek straży pożarnej walczyło z ogniem w budynku przy ul. Wojska Polskiego. Spłonął jeden z hotelowych pokoi. N ... » więcej 2021-01-22, godz. 19:47 Ciepłe słowa zza krat, dla seniorów z DPS „Jesień Życia" [zdjęcia, wideo] Własnoręcznie zrobione kartki z życzeniami i drobne upominki trafiły do podopiecznych domu pomocy społecznej „Jesień Życia' w Bydgoszczy. Prezenty przyjechały ... » więcej 2021-01-22, godz. 18:00 Na drodze trzeba mieć nerwy ze stali. Bo z blachą różnie bywa... [wideo, zdjęcia] Do niegroźnej kolizji doszło po południu w Bydgoszczy na rondzie Wielkopolskim. Policja ustali, który z kierowców zignorował czerwone światło. To kolejna stłu ... » więcej 2021-01-22, godz. 17:21 Organizacja 29. urodzin Radia Maryja w Toruniu - bez zastrzeżeń. Nie będzie śledztwa Przypomnijmy, że w grudniowych obchodach uczestniczyli m.in rzecznik praw dziecka, byli i obecni ministrowie, Mariusz Błaszczak oraz Zbigniew Ziobro. Posłanka ... » więcej 2021-01-22, godz. 17:00 Szczepienia. Starsi seniorzy pod drzwiami przychodni, młodsi przy telefonie Tłumy starszych osób przed punktami szczepień - takie obrazki z kraju można było oglądać od rana w telewizji. To 70-latkowie, którzy od dziś mogą rejestrować ... » więcej 2021-01-22, godz. 16:30 UTP rośnie w siłę! Uczelnia będzie rozbudowywać kampus w Fordonie [wideo, zdjęcia] Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy rozwija kampus w Fordonie. Przy ul. Kaliskiego powstanie nowy budynek dydaktyczny. Akt erekcyjny właśnie ... » więcej 2021-01-22, godz. 14:29 Z opony wychodziły „druty”. Wiózł towar do Turcji rozpadającym się tirem Przejechał ponad 2 tysiące kilometrów na łysych oponach, z pękniętą tarczą hamulcową i pękniętą szybą. Kierowca tira pokonał tak trasę z Turcji do Polski. Wpa ... » więcej 2021-01-22, godz. 12:44 Pomogą dojechać na szczepienie. Oferta dla seniorów i niepełnosprawnych Bydgoszczanie, którzy chcą zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudności z dotarciem do punktu szczepień, mogą skorzystać z bezpłatnego transportu zorga ... » więcej 2021-01-22, godz. 10:04 Trzymiesięczne niemowlę z połamanymi nogami i żebrami. Zarzuty dla rodziców 28-letni ojciec trzymiesięcznego chłopca usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa dziecka ze szczególnym okrucieństwem. Matka odpowie za znęcanie się nad synkiem ... » więcej
1234567