Piątek, 15 stycznia 2021 r.   Imieniny: Pawła, Arnolda, Izydora / Uroczyste otwarcie Rozgłośni Pomorskiej Polskiego Radia w Toruniu (1935)
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-11-26, 08:15 Kamila Zroślak

Już nie ma czym oddychać! Miedzyń wypowiedział wojnę smogowi...

Miedzyń zwiera szyki w wojnie ze smogiem./fot. Kamila Zroślak
Miedzyń zwiera szyki w wojnie ze smogiem./fot. Kamila Zroślak
Miedzyń zwiera szyki w wojnie ze smogiem./fot. Kamila Zroślak
Miedzyń zwiera szyki w wojnie ze smogiem./fot. Kamila Zroślak
Miedzyń zwiera szyki w wojnie ze smogiem./fot. Kamila Zroślak
Miedzyń zwiera szyki w wojnie ze smogiem./fot. Kamila Zroślak
Miedzyń zwiera szyki w wojnie ze smogiem./fot. Kamila Zroślak
Miedzyń zwiera szyki w wojnie ze smogiem./fot. Kamila Zroślak
Miedzynianie będą rozwieszać plakaty informacyjne, organizować spotkania edukacyjne dla młodzieży, a w grudniu planują manifestację. O swojej strategii walki z trującym powietrzem rozmawiali w poniedziałkowy (25.11.) wieczór w klubie sportowym Gwiazda Bydgoszcz.
- Po prostu nie ma czym oddychać - mówi Piotr Wardowski, społecznik bydgoski. - To znaczy jest, ale jakość powietrza jest fatalna.

Kamila Gawrońska reprezentująca Bydgoski Alarm Smogowy wskazała, że głównym postulatem jej grupy jest brak tolerancji dla spalania śmieci. Jednak to nie wszystko.

- Domagamy się również zatrudnienia pracownika, który pomagałby w wypełnianiu wniosków do rządowego programu „Czyste powietrze”, bardzo wysokich dotacji dla osób o niskich dochodach oraz dopłat do wyższych rachunków za ogrzewanie po jego wymianie na bardziej ekologiczne.

- Smog to nie jest problem tylko Miedzyń. To problem Bydgoszczy i Polski. Wszyscy mamy wspólny cel, wspólny front działań. Razem możemy troszeczkę więcej - uważa Piotr Wardowski.

Dodajmy, że 7 grudnia na Miedzyniu odbędzie się manifestacja mieszkańców połączona z instalacją czujnika smogu na budynku stadionu Gwiazdy.
Materiał Kamili Zroślak

Wiadomości lokalne

2021-01-15, godz. 21:20 Kujawsko-Pomorskie: ponad 22 tysiące osób zaszczepionych przeciw koronawirusowi 22 101 osób zaszczepiono dotąd w woj. kujawsko-pomorskim przeciw COVID-19. W szpitalu koordynującym walkę z epidemią koronawirusa w regionie - lecznicy w Grud ... » więcej 2021-01-15, godz. 20:35 Mróz to zagrożenie dla osób bezdomnych. Apel służb, informator o noclegowniach Utrzymujące się trudne warunki atmosferyczne mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i dla życia osób bezdomnych. Z myślą o bezpieczeństwie osób, ... » więcej 2021-01-15, godz. 19:25 W każdej kujawsko-pomorskiej gminie infolinia na temat szczepień W każdej gminie województwa kujawsko-pomorskiego zostały uruchomione infolinie, pod którymi można uzyskać informacje związane z procedurą szczepień przeciw CO ... » więcej 2021-01-15, godz. 18:35 Lewica chce odwołania marszałka województwa. Wniosek raczej bez szans Bydgoscy działacze Lewicy Razem zaapelowali do radnych województwa kujawsko-pomorskiego o odwołanie marszałka Piotra Całbeckiego. Ich zdaniem marszałek likwid ... » więcej 2021-01-15, godz. 15:36 Jest wyrok sądu. Radość w Gorzycach! Szkoła zostaje! Wypowiedzenie umowy użyczenia budynku Niepublicznej Szkole Podstawowej w Gorzycach przez burmistrza Żnina przed końcem umowy, było niezgodne z prawem - orzekł ... » więcej 2021-01-15, godz. 14:32 Ciąg dalszy „wojny autobusowej” w Grudziądzu. Odpowiedź prezydenta Macieja Glamowskiego Prezydent Grudziądza odpowiada parlamentarzystom na pytania związane z konfliktem autobusowym pomiędzy miastem a gminą Grudziądz. » więcej 2021-01-15, godz. 13:31 80-latkowie ruszyli rejestrować się na szczepienia. Jak to zrobić? Rozpoczęła się rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19. Od piątku mogą zapisywać się osoby 80 plus. Tydzień później ruszą zapisy dla osób, które ukończyły ... » więcej 2021-01-15, godz. 12:30 Jesteś wolontariuszem WOŚP? W Bydgoszczy podczas finału jeździsz bez biletu! Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą mogli w dniu Finału WOŚP w Bydgoszczy jeździć za darmo autobusami miejskimi i tramwajami. » więcej 2021-01-15, godz. 10:10 Kolejny głos w sprawie tzw. ustawy mandatowej: - Jest wbrew konstytucji Naruszenie prawa do domniemania niewinności oraz naruszenie trybu odwoławczego - to poważne usterki projektu tzw. ustawy mandatowej, które wskazał radny Dobro ... » więcej 2021-01-15, godz. 07:15 Książka - spełnienie obietnicy. Hołd złożony powstańcom wielkopolskim [wideo] „Pomnik nad Mogiłą Powstańców Wielkopolskich w Szubinie” to tytuł książki Kamili Czechowskiej wydanej przez Muzeum Ziemi Szubińskiej z okazji 102. rocznicy wy ... » więcej
1234567