Sobota, 23 stycznia 2021 r.   Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Spółdzielnia
2019-11-22, 08:16 Sławomir Jezierski/Redakcja

Inowrocław tworzy swoją markę. Będzie logo i hasło promocyjne

Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza i Adriana Herrmann. Fot. www.inowroclaw.pl
Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza i Adriana Herrmann. Fot. www.inowroclaw.pl
Nowe logo, księga znaku oraz hasło promocyjne. Inowrocław przygotowuje się do wprowadzenia systemu identyfikacji wizualnej.
- Opracowanie systemu identyfikacji wizualnej dla miasta ma przede wszystkim pomóc w promocji, w postrzeganiu Inowrocławia jako miasta rozwijającego się, miasta Smart City, jednocześnie przekazując graficznie to, co mamy do zaproponowania turystom. Dlatego sama marka na pewno będzie związana z potencjałem turystycznym. Przede wszystkim jest to logotyp miasta, czyli znak wizualny, po którym od razu rozpoznamy, że chodzi o Inowrocław i wskażemy potencjalnemu turyście to, co warto zobaczyć w mieście - powiedziała - Adriana Herrmann z inowrocławskiego ratusza.

Z systemu będzie korzystał Urząd Miasta, ale też podległe mu jednostki, jak Kujawskie Centrum Kultury, biblioteka, OSiR oraz spółki miejskie. Nowy system identyfikacji wizualnej zostanie zaprezentowany na początku przyszłego roku.

Tymczasem budynek informacji turystycznej przy ul. Królowej Jadwigi 3 zyskał już nową elewację. Niebawem rozpocznie się remont wnętrza. W projekcie połączono funkcjonalność z nowoczesnością. Pojawią się również elementy nowej identyfikacji wizualnej Inowrocławia.

- Zależy nam, aby turyści goszczeni byli w godnych warunkach. Ważne jest również to, aby pierwsze miejsce, do którego często kierują się podróżni, było tak interesujące i atrakcyjne, jak oferta turystyczna Inowrocławia – powiedział prezydent Ryszard Brejza.

Wnętrze informacji turystycznej będzie przede wszystkim odświeżone kolorystycznie. Biel została połączona z szarością i elementami drewna. Odpowiedni klimat nadadzą także podświetlane elementy. Na jednej ze ścian, za szkłem umieszczony zostanie fragment mapy Inowrocławia z oznaczonymi atrakcjami turystycznymi. Na innej ścianie przewidziano miejsce na napis promocyjny i nowe logo Inowrocławia.

Projekt wnętrza informacji turystycznej przygotowała Monika Kopacz z firmy NOEMA Design.
Inowrocław

Wiadomości lokalne

2021-01-23, godz. 10:00 „Schronisko jest dla bezdomnych, którzy nie wymagają opieki" - usłyszał nasz Słuchacz Bywają sytuacje, że chcemy komuś pomóc, ale nie do końca wiemy jak to zrobić. Jeden z naszych Słuchaczy chciał pomóc bezdomnemu, zabrał go z ulicy i zawiózł d ... » więcej 2021-01-22, godz. 23:02 Pożar w hotelu uzdrowiskowym w Ciechocinku [WIDEO] W piątek, 22 stycznia po południu, siedem jednostek straży pożarnej walczyło z ogniem w budynku przy ul. Wojska Polskiego. Spłonął jeden z hotelowych pokoi. N ... » więcej 2021-01-22, godz. 19:47 Ciepłe słowa zza krat, dla seniorów z DPS „Jesień Życia" [zdjęcia, wideo] Własnoręcznie zrobione kartki z życzeniami i drobne upominki trafiły do podopiecznych domu pomocy społecznej „Jesień Życia' w Bydgoszczy. Prezenty przyjechały ... » więcej 2021-01-22, godz. 18:00 Na drodze trzeba mieć nerwy ze stali. Bo z blachą różnie bywa... [wideo, zdjęcia] Do niegroźnej kolizji doszło po południu w Bydgoszczy na rondzie Wielkopolskim. Policja ustali, który z kierowców zignorował czerwone światło. To kolejna stłu ... » więcej 2021-01-22, godz. 17:21 Organizacja 29. urodzin Radia Maryja w Toruniu - bez zastrzeżeń. Nie będzie śledztwa Przypomnijmy, że w grudniowych obchodach uczestniczyli m.in rzecznik praw dziecka, byli i obecni ministrowie, Mariusz Błaszczak oraz Zbigniew Ziobro. Posłanka ... » więcej 2021-01-22, godz. 17:00 Szczepienia. Starsi seniorzy pod drzwiami przychodni, młodsi przy telefonie Tłumy starszych osób przed punktami szczepień - takie obrazki z kraju można było oglądać od rana w telewizji. To 70-latkowie, którzy od dziś mogą rejestrować ... » więcej 2021-01-22, godz. 16:30 UTP rośnie w siłę! Uczelnia będzie rozbudowywać kampus w Fordonie [wideo, zdjęcia] Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy rozwija kampus w Fordonie. Przy ul. Kaliskiego powstanie nowy budynek dydaktyczny. Akt erekcyjny właśnie ... » więcej 2021-01-22, godz. 14:29 Z opony wychodziły „druty”. Wiózł towar do Turcji rozpadającym się tirem Przejechał ponad 2 tysiące kilometrów na łysych oponach, z pękniętą tarczą hamulcową i pękniętą szybą. Kierowca tira pokonał tak trasę z Turcji do Polski. Wpa ... » więcej 2021-01-22, godz. 12:44 Pomogą dojechać na szczepienie. Oferta dla seniorów i niepełnosprawnych Bydgoszczanie, którzy chcą zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudności z dotarciem do punktu szczepień, mogą skorzystać z bezpłatnego transportu zorga ... » więcej 2021-01-22, godz. 10:04 Trzymiesięczne niemowlę z połamanymi nogami i żebrami. Zarzuty dla rodziców 28-letni ojciec trzymiesięcznego chłopca usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa dziecka ze szczególnym okrucieństwem. Matka odpowie za znęcanie się nad synkiem ... » więcej
1234567