Czwartek, 21 stycznia 2021 r.   Imieniny: Agnieszki, Jarosława / Dzień Babci
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Plichta
2019-10-29, 16:45 Marcin Doliński/Redakcja

Czy nowy dyrektor uzdrowi finanse grudziądzkiego szpitala?

Prezydent Grudziądza (z prawej) przedstawia nowego dyrektora grudziądzkiego szpitala. Fot. Marcin Doliński
Prezydent Grudziądza (z prawej) przedstawia nowego dyrektora grudziądzkiego szpitala. Fot. Marcin Doliński
Maciej Hoppe został nowym dyrektorem Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu. Nowego szefa lecznicy przedstawił na konferencji prasowej prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.
- Maciej Hoppe jest doświadczonym menedżerem w ochronie zdrowia. Praktycznie całą swoją karierę zawodową związał z ochroną zdrowia. Przez kilkanaście lat był zastępcą komendanta w Szpitalu Wojskowym w Bydgoszczy, wcześniej praktykował w tym szpitalu na innych ważnych stanowiskach ekonomicznych. Jestem przekonany, że dokonaliśmy możliwie najlepszego wyboru - powiedział Maciej Glamowski.

Maciej Hoppe został wybrany przez komisję konkursową jednogłośnie. Nowy dyrektor szpitala wierzy w powodzenie swojej misji.

- Moje doświadczenie, dotychczasowa wiedza i osiągnięcia pozwolą w tym szpitalu wdrożyć wiele cennych działań, które w efekcie spowodują wyjście z kryzysu, spłatę długu, bilansowanie się przychodów i kosztów szpitala. Naszym głównym celem w tej chwili jest praca nad wyjściem szpitala z kryzysu przy zachowaniu pełnej zdolności do udzielania świadczeń zdrowotnych - powiedział nowy szef grudziądzkiego szpitala.

Maciej Hoppe obejmie swoje stanowisko 15 listopada.
Czy nowy dyrektor uzdrowi finanse grudziądzkiego szpitala? (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2021-01-21, godz. 17:29 Michał Zaręba z nagrodą „Kryształowy Detektor 2020”. Za realizację misji Rada Programowa Polskiego Radia PiK uhonorowała naszego redakcyjnego kolegę za „realizację misji radia publicznego oraz podejmowanie ważnych problemów społecz ... » więcej 2021-01-21, godz. 16:34 Smutny żywot „Mateusza”. Stowarzyszenie musi opuścić swoją siedzibę w Toruniu Zamiast placówki pomagającej wyjść na prostą więźniom, kompleks turystyczny umożliwiający twórcze poznawanie kosmosu. » więcej 2021-01-21, godz. 13:20 Kolejowy dworzec z inkubatorem przedsiębiorczości. Tak będzie w Tucholi Tucholski dworzec kolejowy nabiera blasku. Rozpoczął się drugi etap rewitalizacji tej zabytkowej budowli. Za rok na poddaszu budynku powstanie inkubator przed ... » więcej 2021-01-21, godz. 12:15 Droga do wojska w hiszpańskim rytmie. Orkiestra wojskowa bez sztampy W Bydgoszczy trwa niecodzienny projekt. Orkiestra Wojskowa łączy siły z Akademią Muzyczną. Żołnierze i studenci nagrywają wspólny utwór... Wszystko po to, aby ... » więcej 2021-01-21, godz. 11:25 Babcie i dziadkowie w statystyce. Przy okazji ich święta Rola babci i dziadka wciąż się zmienia. Przez pandemię, wielu z nich nie może od miesięcy spotykać się ze swoimi wnukami, dla własnego dobra, by nie zarazić s ... » więcej 2021-01-21, godz. 10:53 Ponad 7 tys. nowych zakażeń w ciągu doby. Co dziesiąte w Kujawsko-Pomorskiem Wykryto 7152 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, najwięcej, bo 874 z nich na Mazowszu; zmarło 419 osób - podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. » więcej 2021-01-21, godz. 10:45 Martwe łabędzie z ptasią grypą. Pierwszy przypadek w tym roku Trzy łabędzie, które znaleziono martwe na terenie powiatu toruńskiego, były zarażone wirusem ptasiej grypy. To pierwszy w tym roku w województwie kujawsko-pom ... » więcej 2021-01-21, godz. 10:06 Co z mobilnymi punktami szczepień? Sprawa będzie wyjaśniana Niektóre placówki służby zdrowia, mimo deklaracji, nie zorganizowały mobilnych punktów szczepień. Alarmowali o tym zaniepokojeni słuchacze Polskiego Radia PiK ... » więcej 2021-01-21, godz. 08:39 Plastron Kamila Stocha na aukcji podczas finału WOŚP w gminie Jeżewo - To nasza perełka wśród gadżetów orkiestrowych - mówią w sztabie WOŚP w gminie Jeżewo. Mowa o sportowym plastronie Kamila Stocha z poprzedniej edycji Turniej ... » więcej 2021-01-21, godz. 06:47 Pomogą się ubrać, zaprowadzą do lekarza czy apteki. Taksówki społeczne w Toruniu Kierowcy taksówek społecznych nie tylko podwiozą we wskazane miejsce, ale - jeśli trzeba - pomogą zejść po schodach, wsiąść do samochodu czy odprowadzą pod dr ... » więcej
1234567