Czwartek, 28 stycznia 2021 r.   Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Plichta
2019-10-26, 20:15 Elżbieta Rupniewska

Niepełnosprawni pokazali, co potrafią, a potrafią wiele: szyją, lepią, malują, gotują

17 Miedzywarsztatowy Konkurs Twórczości Niepełnosprawnych./fot. Elżbieta Rupniewska
17 Miedzywarsztatowy Konkurs Twórczości Niepełnosprawnych./fot. Elżbieta Rupniewska
17 Miedzywarsztatowy Konkurs Twórczości Niepełnosprawnych./fot. Elżbieta Rupniewska
17 Miedzywarsztatowy Konkurs Twórczości Niepełnosprawnych./fot. Elżbieta Rupniewska
17 Miedzywarsztatowy Konkurs Twórczości Niepełnosprawnych./fot. Elżbieta Rupniewska
17 Miedzywarsztatowy Konkurs Twórczości Niepełnosprawnych./fot. Elżbieta Rupniewska
Warsztaty Terapii Zajęciowej przy KPCK i Zespół Szkół Spożywczych w Bydgoszczy współpracują już od 16 lat, a owoce tej współpracy były szczególnie widoczne podczas 17 Miedzywarsztatowego Konkursu Twórczości Niepełnosprawnych, który odbył się w sobotę (26.10.).
W konkursie wzięło udział aż 250 osób z warsztatów w całym mieście.

- To dla nich możliwość pokazania tego, czego się nauczyli na zajęciach warsztatowych - mówi Ewa Cholewińska, kierownik WTZ-tu przy Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. - Oraz możliwość spotkania się w szerszym gronie.

- Z warsztatami współpracujemy od 16 lat - mówi Anna Janecka, dyrektor Zespołu Szkół Spożywczych w Bydgoszczy. - Nasz nauczyciel wpadł na taki genialny pomysł, że warto byłoby nasz, już wtedy prężnie działający, wolontariat, zachęcić do współpracy z warsztatami. Wolontariusze zajmują się organizacją wydarzenia, prowadzeniem sal, w których trwa rywalizacja, pomagają się ubrać, wyjść do toalety, kanapkę zrobić, podać coś do picia.

Wybrane warsztaty terapii odpowiadały za przygotowanie konkretnych konkursowych konkurencji: WTZ przy PZN „Mega-Art” odpowiadały za ceramikę i haft krzyżykowy, WTZ przy PZN „Victoria” za papierotechnikę i ozdabianie butelek, WTZ przy KPCK - kucharstwo, malarstwo, WTZ „Przystań” - bukieciarstwo, malowanie na szkle, WTZ przy Fundacji „Wiatrak” - krawiectwo ręczne, wykonywanie biżuterii, WTZ przy Caritas „Tęcza” - stolarstwo, informatyka.

Dodajmy, że Zespół Szkół Spożywczych od lat pozyskuje miejski grant oświatowy na organizację konkursu. A współorganizatorem jest też Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury.
Materiał Elżbiety Rupniewskiej

Wiadomości lokalne

2021-01-28, godz. 07:03 Co będzie w wyremontowanym spichlerzu w Grudziądzu? My to wiemy! XIV-wieczny grudziądzki spichlerz numer 57 przejdzie gruntowny remont. Prace rozpoczną się jeszcze wiosną. » więcej 2021-01-27, godz. 21:45 Szykuje się turystyczny przebój w Bydgoszczy. Stare auta i nie tylko! Na terenie Exploseum powstanie Bydgoskie Centrum Klasycznej Motoryzacji i Techniki. List intencyjny w tej sprawie podpisali w środę (27.01) przedstawiciele Mu ... » więcej 2021-01-27, godz. 20:12 „To jest torturowanie kobiet”. Protest w Toruniu dot. opublikowania wyroku TK [wideo] „To jest wojna”, „rewolucja jest kobietą” - krzyczeli uczestnicy manifestacji na toruńskiej Starówce. » więcej 2021-01-27, godz. 19:24 Uczą młodych szanowania wody, a młodzi później uczą starszych Eko-lekcje, pokazy, konkurs, sprzątanie rzek i jezior. Wody Polskie rozpoczynają akcję „Szkoła przyjazna wodzie - Aktywni Błękitni”. » więcej 2021-01-27, godz. 18:47 Prof. Wojciech Polak: „Teraz nie wiem czy mogę się zaszczepić, choć dostałem propozycję od pracodawcy” Profesor UMK Wojciech Polak staje w obronie posła Zbigniewa Girzyńskiego, który będąc niemedycznym pracownikiem UMK zaszczepił się przeciw COVID-19. » więcej 2021-01-27, godz. 17:11 Pożar autobusu w Bydgoszczy. W samym centrum miasta! [zdjęcia] Na ul. Jagiellońskiej w Bydgoszczy między godziną 13.00 a 14.00 doszło do pożaru autobusu komunikacji podmiejskiej. » więcej 2021-01-27, godz. 16:18 Pierwszy taki sklep w województwie. Kupisz tam za połowę ceny Sklep powstanie we Włocławku, a prowadzić go będzie Fundacja Wolne Miejsca w hali targowej przy ul. Związków Zawodowych. » więcej 2021-01-27, godz. 15:11 Zamieszanie ze szczepionkami we Włocławku: apel o kontrolę ministerstwa i NFZ Posłanka PiS Joanna Borowiak zwróciła się do Ministerstwa Zdrowia oraz NFZ o kontrolę w wojewódzkim szpitalu we Włocławku ws. szczepień przeciwko COVID-19. Ni ... » więcej 2021-01-27, godz. 14:22 Poseł Latos: Rząd ma zakontraktowanych więcej szczepionek, niż mamy obywateli - Nie ma potrzeby zakupu szczepionek poza systemem unijnym, bo te które są zamówione, wystarczą do zaszczepienia wszystkich Polaków, ale gdyby to mogło przysp ... » więcej 2021-01-27, godz. 13:33 Koniec Komunalnika w Bydgoszczy! Umowa z firmą wywożącą śmieci rozwiązana Miasto Bydgoszcz wypowiedziało umowę firmie Komunalnik wywożącej śmieci. - Od 14 lutego umowa przestanie obowiązywać - poinformował na dzisiejszej sesji prezy ... » więcej
1234567