Wtorek, 26 stycznia 2021 r.   Imieniny: Tymoteusza, Michała, Tytusa
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Plichta
2019-10-25, 21:43 Monika Siwak/Redakcja

Radosław Sikorski chce otworzyć pięć biur w regionie. Rozpoczął od Bydgoszczy

Eurodeputowany chce swoje biura uruchomić w pięciu prezydenckich miastach naszego województwa. Fot. Monika Siwak
Eurodeputowany chce swoje biura uruchomić w pięciu prezydenckich miastach naszego województwa. Fot. Monika Siwak
Europoseł Radosław Sikorski otworzył dziś swoje biuro w rodzinnej Bydgoszczy. W towarzystwie prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego zaprosił do swojego gabinetu przy Długiej 64.
Eurodeputowany chce swoje biura uruchomić w pięciu prezydenckich miastach naszego województwa.

- Pierwsza wizyta samorządowców, także dziennikarzy, osób współpracujących już miała miejsce w Brukseli. Kolejna na wiosnę. Będziemy również organizowali konkursy wiedzy o Unii Europejskiej i oczywiście służymy pomocą we wszelkich sprawach związanych z członkostwem Polski w UE. Czy to program Erasmus, czy fundusze strukturalne, zapraszamy. Pamiętajmy, to nie jest żaden obcy Parlament, to jest nasz Parlament, jest on częścią polskiego porządku prawnego - powiedział Radosław Sikorski.

Radosław Sikorski - poza Bydgoszczą i Grudziądzem - chce uruchomić swoje biura także we Włocławku, Toruniu i Inowrocławiu.
Mówi Radosław Sikorski, europoseł oraz Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2021-01-26, godz. 08:45 Wilk rozszarpał sarnę w pobliżu gospodarstwa. Jak reagować, gdy go spotkasz? Pojawienie się wilków w pobliżu ludzkich siedzib zawsze budzi niepokój. Tak też było w Białożewinie koło Żnina, gdzie na wilka natknęła się sołtys wsi Dominik ... » więcej 2021-01-26, godz. 08:19 Wypadek na ul. Fordońskiej w Bydgoszczy. Dwie osoby w szpitalu Dwie osoby zostały ranne w wypadku na ulicy Fordońskiej w Bydgoszczy. » więcej 2021-01-26, godz. 06:48 POW to dobry czy zły patron dla skweru? Komisja przeciwko decyzji wojewody Za zaskarżeniem do sądu decyzji wojewody kujawsko-pomorskiego, który zmienił nazwę skweru na osiedlu Leśnym, opowiedziała się w poniedziałek komisja kultury i ... » więcej 2021-01-25, godz. 21:00 KO w Toruniu: Niepełnosprawni do szczepień razem z seniorami - Osoby niepełnosprawne powinny jak najszybciej trafić do pierwszej grupy szczepień przeciw COVID-19  - uważa Iwona Hartwich, posłanka Koalicji Obywatelskiej. ... » więcej 2021-01-25, godz. 20:09 Otwierają Centrum Wolności i zbierają podpisy pod ustawą „antylockdownową” Centrum Wolności Toruń otworzyli na toruńskiej Starówce przedstawiciele Klubu Konfederacji, oddziału partii KORWiN i Ruchu Narodowego. Biuro jest otwarte dla ... » więcej 2021-01-25, godz. 17:42 Zlikwidowane linie autobusowe powrócą! Dla kogo wsparcie? [lista] Umowy z 39 samorządami w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych podpisał dziś wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Dzięki temu możliwe będzie uruchomienie 32 ... » więcej 2021-01-25, godz. 15:58 Jedna osoba nie żyje, cztery ranne na „10". Policja szuka świadków [zdjęcia] Trzy samochody osobowe i dwa ciężarowe zderzyły się w poniedziałek (25 stycznia) rano na trasie S-10. Jedna osoba nie żyje, cztery są w szpitalach. Policja wy ... » więcej 2021-01-25, godz. 15:13 Maltretowane niemowlę opuściło szpital. Rodzice nie przyznają się do winy Trzymiesięczny Remek, który ze złamaniami i oparzeniami ciała trafił do toruńskiego szpitala, dziś opuścił lecznicę. Dziecko czuje się dobrze, ale będzie wyma ... » więcej 2021-01-25, godz. 13:36 Rozpoczęły się szczepienia seniorów. W niektórych punktach ruszą od wtorku 30 dawek szczepionki na tydzień. Tyle otrzymają punkty szczepień. W poniedziałek zaszczepiono pierwszych seniorów, jednak niektóre punkty zaczną przyjmować pa ... » więcej 2021-01-25, godz. 12:35 Liczba zakażeń koronawirusem i pozytywnych testów. Skąd różnica? Dlaczego liczba nowych przypadków koronawirusa nie pokrywa się z liczbą pozytywnych testów? To pytanie zadaje sobie każdy, kto śledzi codzienne raporty zakaże ... » więcej
1234567