Obelisk upamiętniający ofiary katastrofy pod Smoleńskiem w Ciechocinku

2013-11-23, 13:02  Marcin Kupczyk

Obelisk upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej, odsłonięty zostanie w sobotę w Ciechocinku.

Pamiątkowy kamień stoi przed kościołem pod wezwaniem apostołów Piotra i Pawła. Umieszczony na nim napis głosi: ,,Pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku: prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki Marii, oraz 94 osób, tworzących delegację narodu polskiego, udającą się na 70 rocznicę mordu katyńskiego - mieszkańcy Ciechocinka."

W uroczystej mszy weźmie udział ordynariusz włocławskiej diecezji, biskup Wiesław Mering. Inicjatywa odsłonięcia obelisku wyszła od rady parafialnej i działaczy Prawa i Sprawiedliwości. Uroczysta msza rozpocznie się o 16.00. Tuż po niej włocławski biskup odsłoni obelisk.

Początkowo parafia zamierzała uczcić ofiary katastrofy pamiątkową tablicą, wmurowaną w ścianę kościoła. Nie zgodził się na to konserwator zabytków. Stąd właśnie wielki głaz obok kościoła, do którego przytwierdzona została tablica.

Region

Alfred Bujara: Skończmy z fikcją. Rzecz o handlu w niedzielę

Alfred Bujara: Skończmy z fikcją. Rzecz o handlu w niedzielę

2021-08-03, 10:11
Na Starym Rynku zażądali wyjaśnień ws. jego przebudowy

Na Starym Rynku zażądali wyjaśnień ws. jego przebudowy!

2021-08-03, 09:00
W powstańczej podróży wyjeździł rowerem symbol Polski Walczącej

W „powstańczej podróży” wyjeździł rowerem symbol Polski Walczącej

2021-08-03, 07:00
Płomienie wglądały groźnie, szczęśliwie obyło się bez ofiar

Płomienie wglądały groźnie, szczęśliwie obyło się bez ofiar

2021-08-02, 22:02
Poszukujemy zaginionego 38-latka

Poszukujemy zaginionego 38-latka!

2021-08-02, 20:55
Kolejny etap rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Są już listy przyjętych

Kolejny etap rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Są już listy przyjętych

2021-08-02, 17:18
Kiedyś był już miastem, później wsią. Od kiedy znów będzie miastem

Kiedyś był już miastem, później wsią. Od kiedy znów będzie miastem?

2021-08-02, 16:14
Jak się spisujemy w Spisie Powszechnym Jak wypadamy na tle kraju

Jak się spisujemy w Spisie Powszechnym? Jak wypadamy na tle kraju?

2021-08-02, 15:35
Temida rozważy ich czyny Surowo i bezwzględnie

Temida rozważy ich czyny! Surowo i bezwzględnie!

2021-08-02, 15:12
Szczepionkobus ciągle w trasie, tym razem po powiecie tucholskim [harmonogram wizyt]

Szczepionkobus ciągle w trasie, tym razem po powiecie tucholskim [harmonogram wizyt]

2021-08-02, 12:17
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę