Niedziela, 09 maja 2021 r.   Imieniny: Bożydara, Grzegorza, Karoliny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-08-23, 11:08 Sławomir Jezierski

Hejt w Inowrocławiu. Gdzie były komputery na których powstawały wpisy?

Ofiary internetowego hejtu zgromadziły się przed inowrocławskim ratuszem. Fot. Sławomir Jezierski
Ofiary internetowego hejtu zgromadziły się przed inowrocławskim ratuszem. Fot. Sławomir Jezierski
Ofiary internetowego hejtu zgromadziły się przed inowrocławskim ratuszem. Jak twierdzą byli obrażani przez anonimowe osoby za którymi stoją pracownicy Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia. Jak dodają machiny do tworzenia hejtu w Internecie.
Rozpoznawalny inowrocławski rysownik Jarosław Wojtasiński - jak uważa - za polityczną satyrę poniósł konsekwencje.

- Przed utratą pracy rozpoczęła się taka nagonka, hejt w sieci, ten hejt zgłosiłem i to trwało trochę. Prokuratura ustaliła, że hejt płynął z IP komputerów z Ratusza w Inowrocławiu, wskazano też urząd gminy i prywatne mieszkanie w Janikowie. Jako rysownik mam wilczy bilet i nie mogę wystawiać swoich prac w mieście - powiedział Jarosław Wojtasiński.

- Długi czas hejtowano moją działalność, hejtowano również mój wygląd, moje zachowanie i w pewnym momencie stwierdziłam, że trzeba powiedzieć dość i sprawdzić kto to pisze. Zgłosiłam sprawę na policję i oni ustalili, że hejt wychodził z komputera zarejestrowanego w Janikowie, tam mieszkała, jak się okazało, była rzeczniczka prasowa Ratusza. Tam mieszka 5 osób i policja nie ustaliła kto dokładnie to pisał - powiedziała Magdalena Basińska.

- Były to komentarze, różnego rodzaju profile, które szkalowały mnie, moją rodzinę, w sposób hurtowy. (...). Ja miałem status poszkodowanego. Zostałem powiadomiony, że teraz ta sprawa została dołączona do sprawy afery fakturowej - powiedział szef klubu radnych PiS w Inowrocławiu.

Zgromadzenie przed inowrocławskim Ratuszem liczyło kilka osób.
Mówi Jarosław Wojtasiński
Mówi Magdalena Basińska
Mówi Marcin Wroński
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2021-05-08, godz. 17:21 Kanał Bydgoski to droga wodna, którą daleko się nie dopłynie. Młodzi chcą zmian Działacze Stowarzyszenia Młoda Bydgoszcz apelują do ministra infrastruktury i prezydenta Bydgoszczy w sprawie Kanału Bydgoskiego. Chodzi im o podjęcie działań ... » więcej 2021-05-08, godz. 14:39 Most im. Piłsudskiego w Toruniu: piesi i rowerzyści mogą już z niego korzystać Na remontowanej przeprawie udostępniono właśnie chodnik i drogę rowerową po zachodniej stronie miasta, czyli od Bydgoskiego Przedmieścia. » więcej 2021-05-08, godz. 13:17 Chcą powrotu widzeń w więzieniach. Nie widzieli bliskich od wakacji lub dłużej Rodziny osób przebywających w więzieniach apelują o przywrócenie widzeń. Zakaz bezpośrednich odwiedzin w aresztach i zakładach karnych związany jest z panując ... » więcej 2021-05-07, godz. 20:52 W naszym regionie wolnych jest 1068 łóżek covidowych i 125 respiratorów Ostatniej doby w regionie potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u 308 osób. » więcej 2021-05-07, godz. 20:20 Pomóż biegając w Myślęcinku. Chłopiec ma rzadką wadę genetyczną Bydgoszczanie mogą pomóc. Każdy kto lubi aktywny wypoczynek może wziąć udział w biegu charytatywnym dla 10-miesięcznego Mikołaja, który cierpi na bardzo rzadk ... » więcej 2021-05-07, godz. 19:14 Współpracują z polską armią dla wspólnego bezpieczeństwa. Smoki w Toruniu Amerykańskie „Smoki' odwiedziły dziś Urząd Marszałkowski. To stacjonujący w Toruniu żołnierze 1. batalionu 82. pułku artylerii polowej Armi Stanów Zjednoczony ... » więcej 2021-05-07, godz. 16:28 Po kontroli w CM UMK: wykładowca źle odnosił się do studentów? Prof. Michał Szpinda oraz prof. Marek Włodarczyk - nie poniosą konsekwencji dyscyplinarnych po tzw. aferze taśmowej w Collegium Medicum UMK. » więcej 2021-05-07, godz. 14:00 Nieczystości leją się do piwnic kilku bloków. Spór mieszkańców z Wodociągami Kłopoty na ulicy Modrzewiowej w Bydgoszczy. Trwa spór między czterema wspólnotami mieszkaniowymi a Wodociągami. Chodzi o uszkodzony fragment sieć kanalizacyjn ... » więcej 2021-05-07, godz. 13:10 Miał zaatakować obywateli Ukrainy i policjantów. Początek procesu 34-latka Miał znieważyć w centrum Grudziądza trzech obywateli Ukrainy, a potem zaatakować policjantów, którzy próbowali go zatrzymać. Przed Sądem Okręgowym w Toruniu r ... » więcej 2021-05-07, godz. 12:19 Budowana trasa S5 w okolicach Nowych Marz: jak wygląda z góry? [film z drona, zdjęcia] Prace na budowie trasy S5 przebiegają zgodnie z planem. W czerwcu 2022 roku zostanie oddany do użytku odcinek Nowe Marzy-Dworzysko. Oto, jak budowana droga wy ... » więcej
1234567