Sobota, 16 stycznia 2021 r.   Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Waldemara
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-08-08, 19:25 Sławomir Jezierski

Prezydent Inowrocławia: grozi nam zastój. Szef klubu radnych: Znowu grozi PiS-em

- W Inowrocławiu szykują się ostre cięcia - zapowiada prezydent i urzędnicy/fot. Sławomir Jezierski
- W Inowrocławiu szykują się ostre cięcia - zapowiada prezydent i urzędnicy/fot. Sławomir Jezierski
– W budżecie Inowrocławia w przyszłym roku może zabraknąć nawet 19 mln zł - ostrzega prezydent. Miasto dokonało takich wyliczeń, w związku z przygotowywanym przez rząd projektem zmian podatków. Ryszard Brejza nazywa nowy rządowy program – „Minusem dla Polaków".
- Może dojść do zahamowania rozwoju miasta. Z jednej strony zabiera się nam pieniądze, a z drugiej nakazuje się wypłacanie kolejnych milionów złotych - mówi prezydent Inowrocławia. – Miastu grozi zatrzymanie wszystkich nowych planowanych inwestycji. Nie będzie można rozpocząć w wielu kolejnych, jakie mamy zaplanowane do realizacji w kolejnych latach - dodaje.

Aby zapobiec zastojowi miasta i niemożności uchwalenia budżetu, w Inowrocławiu szykują się ostre cięcia, co odbije się na mieszkańcach poprzez podwyżki podatków, opłaty parkingowej, mniejszej ilości imprez, rezygnacji z budżetu obywatelskiego czy mniejszej liczby patroli ... lista jest długa.

Do konferencji prezydenta Inowrocławia - w liście przesłanym m.in. do naszej redakcji odniósł się szef klubu inowroclawskich radnych PiS. Marcin Wroński napisał m.in. "Ryszard Brejza nie po raz pierwszy straszył mieszkańców PiS-em. Jest to nieuczciwe wykorzystywanie swojego stanowiska do celów nadchodzącej kampanii wyborczej do Sejmu i Senatu. Możliwe, że chce w ten sposób pomóc swojemu synowi Krzysztofowi Brejzie w nieudolnym kierowaniu sztabem wyborczym Koalicji Obywatelskiej."

Marci Wroński wyraził też zdziwienie, że prezydentowi Inowroclawia nie podoba się "obniżanie podatków PIT i CIT, wprowadzanie ulg w podatku dochodowym, zwolnienie osób młodych do 26. roku życia z płacenia podatków."

Przewodniczący radnych PiS radzi też Ryszardowi Brejzie skorzystanie z przysługującego mu urlopu. Uważa bowiem, że prezydent z niego nie korzysta "i uszczupla w ten sposób budżet miasta, wypłacając sobie ekwiwalent, w sumie 120 tys. zł. Proponowałbym skorzystać z letniej pogody, udać się na urlop, będą to pierwsze oszczędności w budżecie miasta" - napisał Marcin Wroński.
Mówi prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza
Mówi Grażyna Filipiak, odpowiedzialna za finanse Inowrocławia

Wiadomości lokalne

2021-01-16, godz. 09:30 Kryminały, sensacja i literatura obyczajowa. Co się czyta w Lubiczu? Początek roku to również czas podsumowań, raportów, liczenia zysków i strat. Tych ostatnich, niestety, za rok 2020 będzie więcej. Dobrze natomiast ma się czyt ... » więcej 2021-01-16, godz. 07:45 Mały domek już jest, ale będzie większy, prawdziwy, dla bezdomnych Już nie ze stolików ustawionych przy schodach do kościoła, ale z drewnianego domku, wydaje się posiłki ubogim, a chodzi o posiłki z kuchni bydgoskiej Bazyliki ... » więcej 2021-01-15, godz. 21:20 Kujawsko-Pomorskie: ponad 22 tysiące osób zaszczepionych przeciw koronawirusowi 22 101 osób zaszczepiono dotąd w woj. kujawsko-pomorskim przeciw COVID-19. W szpitalu koordynującym walkę z epidemią koronawirusa w regionie - lecznicy w Grud ... » więcej 2021-01-15, godz. 20:35 Mróz to zagrożenie dla osób bezdomnych. Apel służb, informator o noclegowniach Utrzymujące się trudne warunki atmosferyczne mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i dla życia osób bezdomnych. Z myślą o bezpieczeństwie osób, ... » więcej 2021-01-15, godz. 19:25 W każdej kujawsko-pomorskiej gminie infolinia na temat szczepień W każdej gminie województwa kujawsko-pomorskiego zostały uruchomione infolinie, pod którymi można uzyskać informacje związane z procedurą szczepień przeciw CO ... » więcej 2021-01-15, godz. 18:35 Lewica chce odwołania marszałka województwa. Wniosek raczej bez szans Bydgoscy działacze Lewicy Razem zaapelowali do radnych województwa kujawsko-pomorskiego o odwołanie marszałka Piotra Całbeckiego. Ich zdaniem marszałek likwid ... » więcej 2021-01-15, godz. 15:36 Jest wyrok sądu. Radość w Gorzycach! Szkoła zostaje! Wypowiedzenie umowy użyczenia budynku Niepublicznej Szkole Podstawowej w Gorzycach przez burmistrza Żnina przed końcem umowy, było niezgodne z prawem - orzekł ... » więcej 2021-01-15, godz. 14:32 Ciąg dalszy „wojny autobusowej” w Grudziądzu. Odpowiedź prezydenta Macieja Glamowskiego Prezydent Grudziądza odpowiada parlamentarzystom na pytania związane z konfliktem autobusowym pomiędzy miastem a gminą Grudziądz. » więcej 2021-01-15, godz. 13:31 80-latkowie ruszyli rejestrować się na szczepienia. Jak to zrobić? Rozpoczęła się rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19. Od piątku mogą zapisywać się osoby 80 plus. Tydzień później ruszą zapisy dla osób, które ukończyły ... » więcej 2021-01-15, godz. 12:30 Jesteś wolontariuszem WOŚP? W Bydgoszczy podczas finału jeździsz bez biletu! Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą mogli w dniu Finału WOŚP w Bydgoszczy jeździć za darmo autobusami miejskimi i tramwajami. » więcej
1234567