Niedziela, 17 stycznia 2021 r.   Imieniny: Antoniego, Rościsława, Jana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-06-11, 13:30 Damian Klich

Firma pomoże rodzinie, uczci też pamięć kolegi, a prokurator zmieni zarzuty...

W zderzeniu czołowym ucierpiało 20 pasażerów i kierowcy. Jeden z nich zmarł w szpitalu. Zdjęcie ilustracyjne./fot. Pixabay
W zderzeniu czołowym ucierpiało 20 pasażerów i kierowcy. Jeden z nich zmarł w szpitalu. Zdjęcie ilustracyjne./fot. Pixabay
Pracownicy MZK w Bydgoszczy, w środę (12 czerwca), wspomną zmarłego kolegę - kierowcę z 30-letnim stażem pracy... Mężczyzna uczestniczył w weekendowym, nocnym wypadku na ul. Bernardyńskiej. Odniósł ciężkie obrażenia. Zmarł dwa dni później w szpitalu.
Śmierć kierowcy wpłynie na treść prokuratorskich zarzutów.

- Zarzut wobec podejrzanego na pewno się zmieni - mówi Włodzimierz Marszałkowski Prokurator Rejonowy z Prokuratury Bydgoszcz - Południe. - Ciężkie obrażenia ciała, jakich doznał pokrzywdzony w trakcie wypadku, w konsekwencji doprowadziły do jego śmierć.

Prokurator rozważa także możliwość zakwalifikowania tego czynu, jako katastrofy w ruchu lądowym.

Prezes MZK w Bydgoszczy, Andrzej Wadyński obiecał pomoc rodzinie zmarłego.

- Jeżeli chodzi o pomoc finansową, jeżeli takowa będzie potrzebna, deklarujemy pełne wsparcie. Pracownik był także ubezpieczony.

W środę pracownicy MZK w Bydgoszczy uczczą pamięć swojego zmarłego kolegi, jednak szczegółów przedstawiciel przewoźnika nie podał. Odniósł się natomiast do prasowych doniesień na temat domniemanego zmęczenia drugiego z kierowców, zaprzeczając im, podobnie zresztą, jak prokuratura.

- Mogę tylko potwierdzić, że w przypadku rozpoczęcia służby przez tych kierowców, wszystkie procedury zostały dopełnione. Stawili się do pracy wypoczęci, test trzeźwości również wykazał wynik negatywny - mówi prezes Andrzej Wadyński.

Obecnie w MZK trwają kontrolę prokuratury i Państwowej Inspekcji Pracy. Prezes miejskiej spółki zapewnia, że procedury bezpieczeństwa obowiązujące w zakładzie będą analizowane, i w razie potrzeby, poprawiane.

Zmarły kierowca jeździł miejskimi autobusami od 30 lat...
Wypadek komunikacyjny z weekendowej nocy: nie żyje jeden z kierowców. Zmieni to prokuratorskie zarzuty
MZ Bydgoszcz deklaruje pomoc rodzinie zmarłego kierowcy.
Materiał Damiana Klicha (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2021-01-17, godz. 19:07 Duża hala z boiskiem, cztery strefy. Budują Akademickie Centrum Sportu Do budowy Akademickiego Centrum Sportu w Fordonie przygotowuje się Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy. Nowy obiekt powstanie u zbiegu ulic K ... » więcej 2021-01-17, godz. 15:26 Bazylika, trzy bloki na Wyżynach i inne budynki bez wody. Przez mróz pękały rury Mróz dał się w niedzielę we znaki mieszkańcom Bydgoszczy, pozbawiając niektórych wody. Z trzema dużymi awariami walczyły od rana Miejskie Wodociągi i Kanaliza ... » więcej 2021-01-17, godz. 13:44 Kurator Marek Gralik: szkoły przygotowane na powrót najmłodszych uczniów Uczniowie klas I-III szkół podstawowych w poniedziałek (18 stycznia) wracają do nauki stacjonarnej w szkołach. Powrót będzie odbywał się w reżimie sanitarnym. » więcej 2021-01-17, godz. 12:14 Nurkował pod lodem i nie wypłynął. Morsowanie zakończyło się śmiercią Tragicznie zakończyła się w niedzielę próba przepłynięcia członka grupy morsów pod lodem na jeziorze w Urszulewie koło Rypina. Mężczyzna nie żyje. » więcej 2021-01-17, godz. 12:02 Takiego mrozu dawno nie było! Drogi w naszym regionie przejezdne [wideo] - Drogie krajowe, ekspresowe i autostrady w województwie kujawsko-pomorskim są przejezdne, a ich nawierzchnia jest czarna i mokra - inforrmuje dyżurny z bydgo ... » więcej 2021-01-17, godz. 09:45 Zbite szyby i lampy, wyrwane kraty. Kto dewastuje kapliczki Kalwarii Pakoskiej? Po wielu latach spokoju, w ciągu ostatnich 6 miesięcy kapliczki Kalwarii Pakoskiej padły ofiarą 5 aktów wandalizmu. » więcej 2021-01-17, godz. 08:30 Dotacje dla właścicieli zabytkowych kamienic w Bydgoszczy Właściciele zabytkowych budynków w Bydgoszczy mogą liczyć na wsparcie z Urzędu Miasta. Chodzi o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty b ... » więcej 2021-01-16, godz. 21:30 Sześć ofert na opracowanie studium obwodnicy Lipna Sześć biur projektowych złożyło oferty na opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) dla obwodnicy ... » więcej 2021-01-16, godz. 18:05 Nowy sprzęt trafił do grudziądzkich strażaków z OSP Nowoczesny sprzęt otrzymali strażacy ochotnicy z Grudziądza. Samorząd kupił ratownikom m.in. kamery termowizyjne, nosze czy pojemniki z gazem. » więcej 2021-01-16, godz. 15:26 Wypadek w Szpetalu Górnym koło Włocławka. 2 osoby ranne Dwa samochody osobowe zderzyły się na drodze krajowej nr 67 w Szpetalu Górnym koło Włocławka. Dwie osoby zostały ranne - poinformował dyżurny oddziału GDDKiA ... » więcej
1234567