Niedziela, 07 marca 2021 r.   Imieniny: Tomasza, Perpetuy, Felicyty
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Plichta
2019-05-21, 12:35 Jolanta Fischer

Kto wypełni wniosek i weźmie te pieniądze, ten odetchnie pełną piersią! [wideo]

Województwo będzie radykalniej walczyć ze smogiem/fot. Tatiana Adonis/archiwum
Województwo będzie radykalniej walczyć ze smogiem/fot. Tatiana Adonis/archiwum
Województwo rozpoczyna batalię o czyste powietrze. W Inowrocławiu, Świeciu i Włocławku powstały Biuro Terenowe Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jak zaznacza wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, w tych miejscach mieszkańcy dowiedzą się, że warto inwestować w walkę ze smogiem.
- Za ponad 80 procent zanieczyszczeń w Polsce odpowiadają indywidualne źródła ciepła. Ich eliminacja poprawi jakość powietrza w Polsce. W tej chwili w województwie kujawsko-pomorskim mamy na ten cel do dyspozycji 50 milionów złotych, mamy 3 tysiące złożonych wniosków - wylicza Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko - pomorski.

- Punkt w Inowrocławiu jest istotny dlatego, że Inowrocław jak do tej pory złożył niecałe 100 wniosków. To bardzo mało w stosunku do innych regionów województw. Zależałoby nam na tym, żeby ten teren wzmocnić poprzez pracownika, który będzie miał bezpośredni kontakt z mieszkańcami zainteresowanymi i pomoże im w wypisywaniu wniosków.

Ireneusz Stachowiak, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu wyjaśnia w szczegółach, jakie zadania ma biuro.

- Biura będą się zajmowały przede wszystkim trzema podstawowymi rzeczami : podpisywaniem umów z klientami na miejscu, pomocą w wypełnianiu wniosków i kontrolą na miejscu inwestycji. Spotkania będą umawiane telefonicznie, nikt nie musi stac w kolejce. Co do pieniędzy, nie są podzielone na województwa czy gminy, a na cały kraj. od naszej skuteczności zależy, ile ich przypadnie nam, jak skutecznie będziemy program realizować.
Program Czyste powietrze czeka na beneficjentów.
- Mamy na ten cel do dyspozycji 50 milionów złotych, mamy 3 tysiące złożonych wniosków - wylicza Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko - pomorski.
Do uczestnictwa w programie Czyste Powietrze zachęcal wojewoda Mikołaj Bogdanowicz i Ireneusz Stachowiak, prezes WFOŚiGW

Wiadomości lokalne

2021-03-07, godz. 12:43 Czy na stacji w Pruszczu Bagienicy powstanie Muzeum Dróg Kolejowych? O kolejowym miejscu wspomnień marzą od lat liczne stowarzyszenia i działacze społeczni. W minioną środę miłośnicy kolei (03.03.) dostrzegli wreszcie światełko ... » więcej 2021-03-07, godz. 11:16 ZUS: od połowy marca znów będzie można wyjeżdżać na rehabilitację Od 15 marca Zakład Ubezpieczeń Społecznych wznawia wyjazdy do ośrodków rehabilitacyjnych w systemie stacjonarnym. » więcej 2021-03-07, godz. 10:00 Nigdy więcej sam! Ks. Mirosław Maliński głosi rekolekcje w Bydgoszczy [wideo, program] Popularny duszpasterz akademicki z Wrocławia - ks. Mirosław Maliński „Malina” - będzie głosił rekolekcje w Bydgoszczy. Przeznaczone będą m.in. dla środowisk: ... » więcej 2021-03-07, godz. 09:20 W CEPIK - u coraz więcej jednośladów z silnikiem. To znak, że wiosna tuż, tuż Spore zmiany w bazie danych dotyczącej pojazdów i kierowców. Zwiększa się liczba rejestrowanych tam jednośladów z silnikiem. W naszym regionie w lutym zarejes ... » więcej 2021-03-06, godz. 18:00 Przejazd kolejowy przy ul. Inwalidów. Co tam się dzieje? Policja sprawdziła Policjanci z bydgoskiej 'drogówki' z pomocą Mobilnego Centrum Monitoringu obserwowali, jak kierowcy zachowują się na strzeżonym przejeździe kolejowym przy ul. ... » więcej 2021-03-06, godz. 15:00 Plaża w Gródku wypięknieje. Stanie się miejscem aktywnej rekreacji [wideo] Nad zalewem w Gródku koło Świecia planowana jest budowa ośrodka wypoczynkowego z prawdziwego zdarzenia. Będzie bezpieczna plaża, pole namiotowe, boisko, plac ... » więcej 2021-03-06, godz. 09:16 Droga niebezpieczna, nie ma ani ścieżki, ani pobocza. Zbierają podpisy, by to zmienić Boją się o swoje bezpieczeństwo, dlatego chcą wybudowania ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 25. Mieszkańcy gminy Koronowo (powiat bydgoski) ro ... » więcej 2021-03-06, godz. 07:28 Collegium Medicum UMK: uczelnia bada sprawę nagrań. Studenci czekają... Prof. Michał Szpinda, którego słychać w nagraniu ujawnionym przez studentów Collegium Medicum UMK, sam oddał się do dyspozycji władz Uczelni - ustaliło Polski ... » więcej 2021-03-05, godz. 20:30 Szczepienia osób w wieku 65-69 lat i przewlekle chorych [informacje, telefony] 11 marca rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób w wieku od 65 do 69 lat, a 10 marca - osób przewlekle chorych. Także osoby w wieku 70 plus ... » więcej 2021-03-05, godz. 19:44 Przebudowa i rozbudowa w tempie ekspresowym. Nowoczesne przedszkole w Lnianie Przebudowa i rozbudowa starego budynku trwała rok. W piątek nowoczesne przedszkole w Lnianie w powiecie świeckim zostało uroczyście otwarte. » więcej
1234567