Poniedziałek, 14 czerwca 2021 r.   Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michała
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-04-25, 09:00 Tatiana Adonis/red.

Spór podczas sesji o uchwałę zwiększającą fundusz nagród dla bydgoskich nauczycieli

Miasto zastanawia się nad rozdysponowaniem pieniędzy na nagrody dla nauczycieli/fot. Jerzy Kaźmierczak/archiwum
Miasto zastanawia się nad rozdysponowaniem pieniędzy na nagrody dla nauczycieli/fot. Jerzy Kaźmierczak/archiwum
Radni mieli podczas środowej (24.04) sesji głosować i debatować nad wspomnianą uchwałą, ale prezydent wycofał punkt z porządku obrad, bo miasto nie otrzymało opinii NSZZ "Solidarność".
Projekt uchwały przedstawiła jednak radnym wiceprezydent Iwona Waszkiewicz. Przypomniała, że za czas strajku nauczycielom nie należy się wynagrodzenie. Wyjaśniła, że miasto nie chce zabierać pieniędzy, które są już zaplanowane w budżetach szkół, więc pozostaną one w puli wynagrodzeń nauczycieli do dyspozycji dyrektorów szkół.

- Celem, na które będą te środki wykorzystane, będą zajęcia dodatkowe dla uczniów. Gdyby się tej kwoty nie udało wydatkować na zajęcia dla uczniów, pozostałą część funduszy można przeznaczyć na zwiększenie funduszu nagród dla nauczycieli - mówi Iwona Waszkiewicz.

Propozycje miasta pozytywnie zaopiniował Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych, ale od trzeciego związku, czyli od NSZZ "Solidarność" opinia nie wpłynęła. - NSZZ ma na to ustawowe 30 dni, i na tę opinię będziemy musieli poczekać. Myślę, że dyskusja będzie bez tej opinii bezzasadna - zauważył Rafał Bruski.

Radni chcieli jednak dyskutować. Opozycja sugerowała, że pieniądze staną się faktycznie wynagrodzeniem dla strajkujących nauczycieli.

- Boję się, że jeżeli sto procent nauczycieli strajkuje, to sto procent dostanie pieniądze. Który pracodawca daje strajkującemu pracownikowi pieniądze? - zastanawiali się przedstawiciele opozycji w radzie miasta.

- Nikt nie powiedział, że to pieniądze za strajki - zastrzega Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.
Burzliwa sesja rady miasta: bez zmian w sprawie pieniędzy dla nauczycieli
Bydgoszcz
25 kwietnia 2019 roku o godzinie 09:00

Wiadomości lokalne

2021-06-14, godz. 09:05 Kierowca wjechał w pieszych. Tragiczny wypadek na rondzie Inowrocławskim w Bydgoszczy [zdjęcia] W wyniku kolizji dwóch samochodów osobowych, jeden z nich zjechał na chodnik, uderzył w dwoje pieszych i zatrzymał się na pasie zieleni. » więcej 2021-06-14, godz. 08:59 Światowy Dzień Krwiodawcy: niespodzianka dla każdego, kto odda krew - Zapotrzebowanie na krew drastycznie rośnie, więc potrzeba też ludzi, którzy chcieliby pomóc ratować życie innych - apelują w Regionalnym Centrum Krwiodawstw ... » więcej 2021-06-14, godz. 08:23 Nieoficjalnie: Eugeniusz Kłopotek wójtem Warlubia Eugeniusz Kłopotek zdecydowaną większością głosów wygrał wybory na wójta Warlubia. To na razie nieoficjalny wynik. » więcej 2021-06-14, godz. 06:48 Nowe tory, rozjazdy i perony. Rozpoczął się remont na trasie Toruń-Chełmża Nowe ławki i wiaty, czytelne oznakowanie i pochylnie dla niepełnosprawnych. Taki standard będą miały po remoncie perony w Łysomicach, Ostaszewie Toruńskim i G ... » więcej 2021-06-13, godz. 19:24 „Obóz Auschwitz powstał dla Polaków”. Uczcili rocznicę pierwszego transportu Minutą ciszy i odśpiewaniem hymnu Polski przedstawiciele bydgoskich środowisk narodowych uczcili 81. rocznicę pierwszego transportu do obozu koncentracyjnego ... » więcej 2021-06-13, godz. 16:44 Pomóż ująć tych, którzy podrzucili beczki do lasów. Jest nagroda: 30 tys. zł 30 tysięcy złotych czeka na tego, kto pomoże ująć sprawcę zaśmiecania lasu w regionie. W ostatnim czasie do nadleśnictwa Szubin, Bydgoszcz i Gniewkowo ktoś po ... » więcej 2021-06-13, godz. 12:00 Wykopali sto monet. „Krzyżacki skarb, pewnie żołnierz ukrył i nie wrócił” [zdjęcia] Sto srebrnych monet z czasów krzyżackich znaleźli poszukiwacze skarbów z Wielkiej Nieszawki w Nadleśnictwie Cierpiszewo. To rzadko zdarzające się znalezisko. » więcej 2021-06-13, godz. 10:13 Dni Pola w Grubnie koło Chełmna, czyli co nowego w rolnictwie Po raz 25. w Grubnie koło Chełmna zorganizowane zostały Kujawsko-Pomorskie Dni Pola. Prezentowanych jest niemal 300 poletek doświadczalnych z najnowszymi odmi ... » więcej 2021-06-13, godz. 09:12 Kartkowa informacja przystankowa we Włocławku. A przecież jest ITS Choć we Włocławku na przystankach komunikacji miejskiej są elektroniczne tablice, informacji o zmianach w rozkładzie jazdy trzeba szukać na zwykłych kartkach. » więcej 2021-06-13, godz. 07:35 Przekładane od grudnia cztery razy: w niedzielę wybory w Warlubiu Troje kandydatów powalczy wreszcie o fotel wójta gminy Warlubie w powiecie świeckim. Wybory miały się odbyć już 20 grudnia, ale ze względu na pandemię, dla be ... » więcej
1234567