Sobota, 16 stycznia 2021 r.   Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Waldemara
Synoptycy ostrzegają! W regionie mróz nawet do minus 20 stopni, silny wiatr, możliwe zamiecie i zawieje śnieżne.
Synoptycy ostrzegają! W regionie mróz nawet do minus 20 stopni, silny wiatr, możliwe zamiecie i zawieje śnieżne.
Synoptycy ostrzegają! W regionie mróz nawet do minus 20 stopni, silny wiatr, możliwe zamiecie i zawieje śnieżne.
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Spółdzielnia
2019-04-03, 09:11 Damian Klich

Będzie strajk nauczycieli? Nie wiadomo, ale samorządy się przygotowują

Zgodnie z prawem szkoły powinny zapewnić opiekę dzieciom nawet w dniach strajku. Fot. Archiwum
Zgodnie z prawem szkoły powinny zapewnić opiekę dzieciom nawet w dniach strajku. Fot. Archiwum
Samorządy w województwie kujawsko-pomorskim przygotowują się na ewentualny strajk nauczycieli 8 kwietnia. Zgodnie z prawem szkoły powinny zapewnić opiekę dzieciom nawet w dniach strajku.
Jednak w wielu gminach, miastach, a nawet powiatach już wiadomo, że szkoły same sobie nie poradzą, bo strajkujących będzie bardzo wielu, dlatego samorządy tworzą różne plany awaryjne.

W powiecie sępoleńskim sytuacja jest bardzo trudna. Urzędnicy Starostwa Powiatowego zastanawiają się nawet nad utworzeniem sztabu kryzysowego - mówi Gabriela Malczewska z Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Sępólnie Krajeńskim.

- W Grudziądzu utworzono zespół, który zajmuje się tym tematem - mówi prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

- W Bydgoszczy również trwają rozmowy z dyrektorami szkół, którym przedstawiamy propozycję pewnych rozwiązań - mówi Iwona Waszkiewicz, zastępca prezydenta Bydgoszczy.

Wiele samorządów prosi rodziców, by szczególnie w pierwszym dniu strajku zorganizowali opiekę nad dziećmi na własną rękę poprzez wzięcie urlopu lub opieki na dziecko. Proszą również pracodawców o wyrozumiałość. Nauczyciele teoretycznie nie mogą dostać wynagrodzenia za czas strajku, ale wiele samorządów pracuje nad tym, by to zmienić. Takie deklaracje złożyli na przykład prezydent Grudziądza czy Bydgoszczy.
Materiał Damiana Klicha (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2021-01-16, godz. 15:26 Wypadek w Szpetalu Górnym koło Włocławka. 2 osoby ranne Dwa samochody osobowe zderzyły się na drodze krajowej nr 67 w Szpetalu Górnym koło Włocławka. Dwie osoby zostały ranne - poinformował dyżurny oddziału GDDKiA ... » więcej 2021-01-16, godz. 09:30 Kryminały, sensacja i literatura obyczajowa. Co się czyta w Lubiczu? Początek roku to również czas podsumowań, raportów, liczenia zysków i strat. Tych ostatnich, niestety, za rok 2020 będzie więcej. Dobrze natomiast ma się czyt ... » więcej 2021-01-16, godz. 07:45 Mały domek już jest, ale będzie większy, prawdziwy, dla bezdomnych Już nie ze stolików ustawionych przy schodach do kościoła, ale z drewnianego domku, wydaje się posiłki ubogim, a chodzi o posiłki z kuchni bydgoskiej Bazyliki ... » więcej 2021-01-15, godz. 21:20 Kujawsko-Pomorskie: ponad 22 tysiące osób zaszczepionych przeciw koronawirusowi 22 101 osób zaszczepiono dotąd w woj. kujawsko-pomorskim przeciw COVID-19. W szpitalu koordynującym walkę z epidemią koronawirusa w regionie - lecznicy w Grud ... » więcej 2021-01-15, godz. 20:35 Mróz to zagrożenie dla osób bezdomnych. Apel służb, informator o noclegowniach Utrzymujące się trudne warunki atmosferyczne mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i dla życia osób bezdomnych. Z myślą o bezpieczeństwie osób, ... » więcej 2021-01-15, godz. 19:25 W każdej kujawsko-pomorskiej gminie infolinia na temat szczepień W każdej gminie województwa kujawsko-pomorskiego zostały uruchomione infolinie, pod którymi można uzyskać informacje związane z procedurą szczepień przeciw CO ... » więcej 2021-01-15, godz. 18:35 Lewica chce odwołania marszałka województwa. Wniosek raczej bez szans Bydgoscy działacze Lewicy Razem zaapelowali do radnych województwa kujawsko-pomorskiego o odwołanie marszałka Piotra Całbeckiego. Ich zdaniem marszałek likwid ... » więcej 2021-01-15, godz. 15:36 Jest wyrok sądu. Radość w Gorzycach! Szkoła zostaje! Wypowiedzenie umowy użyczenia budynku Niepublicznej Szkole Podstawowej w Gorzycach przez burmistrza Żnina przed końcem umowy, było niezgodne z prawem - orzekł ... » więcej 2021-01-15, godz. 14:32 Ciąg dalszy „wojny autobusowej” w Grudziądzu. Odpowiedź prezydenta Macieja Glamowskiego Prezydent Grudziądza odpowiada parlamentarzystom na pytania związane z konfliktem autobusowym pomiędzy miastem a gminą Grudziądz. » więcej 2021-01-15, godz. 13:31 80-latkowie ruszyli rejestrować się na szczepienia. Jak to zrobić? Rozpoczęła się rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19. Od piątku mogą zapisywać się osoby 80 plus. Tydzień później ruszą zapisy dla osób, które ukończyły ... » więcej
1234567