Środa, 20 stycznia 2021 r.   Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Spółdzielnia
2019-03-09, 15:37 Tatiana Adonis/Redakcja

Z dziećmi trzeba rozmawiać i poświęcać im czas. Tablet czy smartfon? Tak, tylko mądrze!

W Urzędzie Wojewódzkim spotkali się m.in. nauczyciele, katecheci, rodzice i samorządowcy. Fot. Tatiana Adonis
W Urzędzie Wojewódzkim spotkali się m.in. nauczyciele, katecheci, rodzice i samorządowcy. Fot. Tatiana Adonis
Korzystanie z komputera, internetu i telefonu komórkowego nie jest złe, ale trzeba to robić mądrze - o współczesnych zagrożeniach rozmawiają w Bydgoszczy uczestnicy ogólnopolskiego sympozjum pod hasłem "Dzieci i młodzież w zagrożeniu. Fonoholizm. Pornografia".
W Urzędzie Wojewódzkim spotkali się m.in. nauczyciele, katecheci, rodzice i samorządowcy.

Jak podkreśla Małgorzata Więczkowska, medioznawca i pedagog, ponad 45 proc. młodzieży stara się mieć telefon zawsze przy sobie, nawet gdy kładzie się spać i wstaje z łóżka.

- Dzieci zbyt dużo przebywają w wirtualnej rzeczywistości. Badania pokazują, że coraz młodsze dzieci coraz więcej czasu korzystają z nowych mediów i później jest z tego dużo problemów. Szczególnie jeżeli chodzi o małe dzieci rozwój mowy i rozwój intelektualny. Myślę, że należałoby w domu stworzyć takie strefy wolne od mediów - na pewno czas posiłków, sypialnia. To narzędzia, które mają nam służyć, ale nie mogą nami zawładnąć - powiedziała Małgorzata Więczkowska.

- Te urządzenia nie są złe, ale musimy z nich w sposób mądry korzystać. Dzieci nie są w stanie kontrolować siebie i nie są w stanie zawsze mądrze i dobrze z nich korzystać. Dlatego my - rodzice, powinniśmy na ten temat z dziećmi rozmawiać, nie tylko zabraniać, ale rozmawiać i poświęcać im czas - dodała Mirosława Chmielewicz z Centralnej Diakonii Społecznej.

Organizatorem sympozjum jest Diakonia Społeczna Ruchu Światło-Życie i Fundacja Światło-Życie.
Mówią Małgorzata Więczkowska i Mirosława Chmielewicz

Wiadomości lokalne

2021-01-20, godz. 11:26 W ciągu pół roku ma powstać instalacja oczyszczająca tereny pozachemowskie Polsko - francuskie konsorcjum zamontuje urządzenia, które zabezpieczą bydgoskie osiedla Łęgnowo-Wieś i Łęgnowo przed zanieczyszczeniami płynącymi z kompleksu ... » więcej 2021-01-20, godz. 10:20 Ministerstwo kontaktuje się z restauratorami, którzy otwierają lokale - W sprawie pomocy państwa dla przedsiębiorców, resort rozwoju będzie podchodzić do każdego przedsiębiorcy indywidualnie - zapewniała Olga Semeniuk, wiceminis ... » więcej 2021-01-20, godz. 08:10 Potrzebujący dostają obiad, a restauracja ma dla kogo gotować 50 obiadów dziennie będzie do końca stycznia trafiać do najbardziej potrzebujących mieszkańców Włocławka. Posiłki przygotuje jedna z włocławskich restauracji, ... » więcej 2021-01-20, godz. 07:26 Droga Stolno - Lisewo będzie przebudowana. Jest umowa Umowę na przebudowę drugiego 14-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 548 Stolno - Lisewo w województwie kujawsko-pomorskim podpisano we wtorek w Urzędz ... » więcej 2021-01-20, godz. 06:15 Był koncert, a mogło być... wymienia inowrocławski radny Solidarnej Polski 73 tys. zł kosztowała Inowrocław organizacja koncertu sylwestrowego w internecie - poinformował radny Solidarnej Polski Damian Polak. Uważa, że pieniądze możn ... » więcej 2021-01-19, godz. 21:18 Złotowski: węzeł transportowy Bydgoszcz powinien być elementem sieci bazowej TNT-T Europoseł Kosma Złotowski podczas wtorkowej debaty w Brukseli o Transeuropejskiej Sieci Transportowej (TEN-T) powiedział, że węzeł transportowy Bydgoszcz, pow ... » więcej 2021-01-19, godz. 20:15 Mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej chcą się szczepić Podopieczni Domów Pomocy Społecznej chętnie poddają się szczepieniom przeciwko koronawirusowi. Uważają, że to szansa na zdrowie i powrót do normalności. » więcej 2021-01-19, godz. 18:35 Mniej podopiecznych w jednym domu dziecka. Przepisy ustawy w praktyce Nie więcej niż czternaścioro dzieci może od 1 stycznia przebywać w jednej placówce opiekuńczo-wychowawczej. Tak stanowi Ustawa o wspieraniu rodziny i pieczy z ... » więcej 2021-01-19, godz. 17:20 Poseł Kwiatkowski: Może czas rozważyć powołanie samorządowej spółki kolejowej Władze regionu nie zdały egzaminu jako organizator transportu publicznego - uważa poseł Robert Kwiatkowski. Parlamentarzysta Lewicy interweniował u marszałka ... » więcej 2021-01-19, godz. 15:34 Wójta gminy Warlubie wybiorą w kwietniu. Zmiana terminu po raz drugi Przedterminowe wybory wójta Warlubia po raz kolejny przełożone. Głosowanie miało odbyć się w najbliższą niedzielę (24 stycznia), tymczasem w Dzienniku Ustaw u ... » więcej
1234567