Wtorek, 19 stycznia 2021 r.   Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Zablokowana autostrada A1 w kier. Gdańska pomiędzy węzłami Włocławek - Północ i Ciechocinek. Zderzyły się dwa samochody ciężarowe.
Zablokowana autostrada A1 w kier. Gdańska pomiędzy węzłami Włocławek - Północ i Ciechocinek. Zderzyły się dwa samochody ciężarowe.
Zablokowana autostrada A1 w kier. Gdańska pomiędzy węzłami Włocławek - Północ i Ciechocinek. Zderzyły się dwa samochody ciężarowe.
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Spółdzielnia
2019-01-25, 14:31 Tatiana Adonis/Redakcja

Nowoczesna o 24-godzinnym gabinecie ginekologicznym. "Chodzi o zdrowie kobiet"

- My kobiety bardzo często korzystamy z gabinetów prywatnych, a nie o to chodzi - mówi Joanna Czerska-Thomas/fot. Tatiana Adonis
- My kobiety bardzo często korzystamy z gabinetów prywatnych, a nie o to chodzi - mówi Joanna Czerska-Thomas/fot. Tatiana Adonis
Do 2021 roku całodobowy gabinet ginekologiczny w każdym większym mieście - taki pomysł ma Nowoczesna. Plany na jego utworzenie w Bydgoszczy przedstawiła dziś Joanna Czerska-Thomas.
Szefowa bydgoskiej Nowoczesnej przypomniała, że 24-godzinny gabinet ginekologiczny bez klauzuli sumienia funkcjonuje już w Poznaniu. I przez pierwsze trzy miesiące odwiedziło go ponad 1200 kobiet. Zapowiedziała, że podejmie kroki, aby podobna placówka powstała w Bydgoszczy.

- Przygotowaliśmy materiały dla wszystkich radnych w całym kraju tak, by mogli rozpocząć temat w swoich miastach i miasteczkach - mówi Joanna Czerska-Thomas. Jej zdaniem inicjatywa jest ważna, bo chodzi o zdrowie kobiet, w kolejki do gabinetów ginekologicznych są długie. - Około 2,3 miesiące. My kobiety bardzo często korzystamy z gabinetów prywatnych, a nie o to chodzi - dodaje.

Pomysł popiera radna PiS Bernadeta Michałek. - Pod warunkiem, że nie będzie to gabinet aborcyjny - zaznacza. - Że będzie służył leczeniu kobiet, a nie zapobieganiu ewentualnym ciążom - komentuje.

- Oskarżenia, że gabinety 24 to są gabinety aborcyjne to element polityczny, który w żaden sposób merytorycznie nie sprowadza tej kwestii na dobre tory - mówi działaczka społeczna Marta Korsak.

Nowoczesna podkreśla, że gabinet 24 miałby być dostępny dla osób niepełnosprawnych. Zamierza przeprowadzić rejestr, ile placówek przyjaznych niepełnosprawnym i otwartych w godzinach niestandardowych funkcjonuje w Bydgoszczy i w regionie. Będzie taka interpelacja na najbliższej sesji Rady Miasta.
Relacja Tatiany Adonis (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2021-01-19, godz. 15:34 Wójta gminy Warlubie wybiorą w kwietniu. Zmiana terminu po raz drugi Przedterminowe wybory wójta Warlubia po raz kolejny przełożone. Głosowanie miało odbyć się w najbliższą niedzielę (24 stycznia), tymczasem w Dzienniku Ustaw u ... » więcej 2021-01-19, godz. 14:03 Szczepienia dla seniorów: brak miejsc w punktach, każą jechać do innego miasta - Żeby zaszczepić się przeciwko koronawirusowi, trzeba mieć nerwy ze stali - narzekają rodziny starszych ludzi, dzwoniące do naszej redakcji. Infolinie są prz ... » więcej 2021-01-19, godz. 12:21 Szpitale w regionie wstrzymują szczepienia. Bo nie dojechały szczepionki W związku ze zmniejszeniem dostaw szczepionki przeciw Covid-19, część szpitali na Kujawach i Pomorzu wstrzymała planowane w najbliższych dniach szczepienia. » więcej 2021-01-19, godz. 11:36 Antoni Mężydło: Wprowadźmy podatek solidarnościowy dla branż, które nie ucierpiały - Rozumiem przedsiębiorców, którzy w desperacji otwierają swoje biznesy, wbrew ograniczeniom. Oni walczą o przeżycie — mówił Antoni Mężydło, senator z Koalicj ... » więcej 2021-01-19, godz. 10:03 Śnieg i błoto na ulicach. Trudne warunki na drogach w Bydgoszczy [wideo] Po nocnych opadach śniegu wszystkie główne drogi w Kujawsko-Pomorskiem są przejezdne. Gorzej jest w miastach - w Bydgoszczy na ulicach panują bardzo trudne wa ... » więcej 2021-01-19, godz. 08:41 Pociąg towarowy uderzył w samochód osobowy. Wypadek w Dobromierzu [zdjęcia] Do zderzenia pociągu z samochodem osobowym doszło po godzinie 7:00 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Dobromierzu w gminie Nowa Wieś Wielka. » więcej 2021-01-19, godz. 08:16 Płonął sklep z częściami motoryzacyjnymi. Pożar na bydgoskich Bartodziejach Dziesięć strażackich zastępów gasiło nad ranem duży pożar w Bydgoszczy. Palił się dach sklepu z częściami motoryzacyjnymi przy ulicy Bocznej na Bartodziejach. » więcej 2021-01-19, godz. 07:49 Bydgoska Karta Miejska i podróż w czasie do marca 1981. Z Lechem Wałęsą Rok 2021 jest w Bydgoszczy obchodzony pod znakiem 40. rocznicy wydarzeń Bydgoskiego Marca 1981 roku. Z tej okazji wydana została okazjonalna Bydgoska Karta Mi ... » więcej 2021-01-18, godz. 21:41 Pikieta pod toruńskim sądem. W obronie sędziów odsuniętych od orzekania Przed siedzibą Sądu Okręgowego w Toruniu, działacze Komitetu Obrony Demokracji zorganizowali pikietę pod hasłem „Stop represji wobec przedstawicieli wymiaru s ... » więcej 2021-01-18, godz. 20:52 Czy 1 lutego bydgoskie osiedla pogrążą się w ciemności? Jest światełko w tunelu! Bydgoskie spółdzielnie mieszkaniowe szukają sposobu na rozwiązanie konfliktu z firmą Enea. Wyjścia są dwa: albo podpiszą umowę z Eneą - choć nie na tych warun ... » więcej
1234567