Sobota, 29 stycznia 2022 r.   Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa
Wydział Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed silnym wiatrem, nawet do ponad 100 km/h
Wydział Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed silnym wiatrem, nawet do ponad 100 km/h
Wydział Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed silnym wiatrem, nawet do ponad 100 km/h
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Apartamenty
2019-01-15, 09:56 Marcin Kupczyk/Redakcja

Radosław Sajna: Śmierć prezydenta Gdańska tylko na chwilę przyniesie zmianę w życiu publicznym

Dr hab. Radosław Sajna. Fot. Archiwum
Dr hab. Radosław Sajna. Fot. Archiwum
- Zabójca prezydenta Gdańska nie musi być ofiarą mediów czy debaty publicznej - ocenia dr. hab. Radosław Sajna z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
Zdaniem naukowca język debaty może mieć wpływ na ludzi, ale w tym przypadku raczej trzeba mówić o osobowości psychopatycznej.

Szef Katedry Dziennikarstwa, Nowych Mediów i Komunikacji Społecznej UKW uważa też, że tragiczna śmierć prezydenta Pawła Adamowicza tylko na chwilę przyniesie zmianę w życiu publicznym.

- Na parę dni tak. Będzie atmosfera wynikająca z emocji, wspólnoty związanej z tragedią, natomiast już się zaczynają i będą się umacniać różne wypowiedzi obwiniające nawzajem. Strony polityczne będą się obwiniać za tworzenie atmosfery nienawiści. Tak jak było po Smoleńsku, gdzie rzeczywiście przez parę dni była taka wspólnota tragedii, a potem zaczęło się obwinianie i trwa do dzisiaj.


Posłuchaj Rozmowy Dnia z dr. hab. Radosławem Sajną

Wiadomości lokalne

2022-01-29, godz. 13:45 Wiosłowanie - pomaganie! Dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy każdy wysiłek jest cenny [wideo] W nietypowej rywalizacji na rzecz WOŚP biorą udział mieszkańcy dziewięciu miast - w tym Torunia i Bydgoszczy. Próbują pobić rekord w wiosłowaniu na ergometrac ... » więcej 2022-01-29, godz. 13:00 Ta książka powstała z miłości do „Malucha". Fanów tego auta jest coraz więcej Maluch jest legendarnym samochodem, złotym dzieckiem polskiej motoryzacji. Jego biografię ok. 10 lat temu napisał toruński pisarz i dziennikarz Przemysław Sem ... » więcej 2022-01-29, godz. 12:36 Śnieżyca, deszcz, wichura - taka pogoda nad regionem ma się utrzymać do niedzieli Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie o silnym wietrze w województwie kujawsko-pomorskim, który może wystąpić od późnego popołudnia w so ... » więcej 2022-01-29, godz. 11:19 Nie żyje 49-letni Ukrainiec. Prawdopodobnie wypadł z okna przy ul. Dworcowej Śledztwo policji i prokuratury wyjaśni, czy do śmierci obywatela Ukrainy, który w sobotę (29 stycznia) rano miał wypaść z okna kamienicy przy Dworcowej w Bydg ... » więcej 2022-01-29, godz. 09:35 W Strzemkowie samochód zderzył się z pociągiem towarowym. Kierowca zginął Nie żyje 61-letni kierowca auta osobowego, które w piątek (28 stycznia) zderzyło się z pociągiem na niestrzeżonym przejeździe w Strzemkowie koło Inowrocławia. ... » więcej 2022-01-29, godz. 08:00 Coraz więcej powikłań po COVID-19 u dzieci - w Bydgoszczy powstanie centrum diagnostyki W nowym budynku, który najdalej za 3 lata powstanie na terenie Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego przy ul. Chodkiewicza, wyłapywane będą wszelkie powikłania p ... » więcej 2022-01-28, godz. 19:40 W Bydgoszczy są już wiadukty Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy patronuje wiaduktom w ciągu al. Wojska Polskiego w Bydgoszczy. Tak zdecydowała bydgoska Rada Miasta. Projekt uchwały złoży ... » więcej 2022-01-28, godz. 19:06 Od lat brakowało pomieszczeń. Będzie rozbudowa remizy w Gostycynie Minister Łukasz Schreiber uroczyście przekazał w piątek plac pod rozbudowę remizy w Gostycynie. Nowoczesny budynek powstanie w całości za pieniądze przekazane ... » więcej 2022-01-28, godz. 18:30 Co dalej z kamienicą na rogu Jasnej i Śląskiej w Bydgoszczy? Rozpoczęły się prace przygotowujące do rozbiórki pustostanu przy ul. Jasnej w Bydgoszczy. W czwartek wieczorem z kamienicy posypały się cegły i część dachu. » więcej 2022-01-28, godz. 17:07 Umorzenie sprawy proboszcza z Czernikowa, który wyszedł z bronią do uczestników Marszu Kobiet Włocławska prokuratura zakończyła sprawę byłego proboszcza z Czernikowa, który wyszedł z bronią myśliwską do uczestników Marszu Kobiet. » więcej
1234567