Piątek, 15 stycznia 2021 r.   Imieniny: Pawła, Arnolda, Izydora / Uroczyste otwarcie Rozgłośni Pomorskiej Polskiego Radia w Toruniu (1935)
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2018-10-29, 12:48 Marek Ledwosiński

Sędziowie Sądu Rejonowego we Włocławku nie będą orzekać w sprawie Piotra S.

Sąd Okręgowy we Włocławku wyłączył wszystkich sędziów Sądu Rejonowego od rozpoznania sprawy byłego szefa włocławskiej Prokuratury Rejonowej. Fot. freeimages.com/Jason Morrison
Sąd Okręgowy we Włocławku wyłączył wszystkich sędziów Sądu Rejonowego od rozpoznania sprawy byłego szefa włocławskiej Prokuratury Rejonowej. Fot. freeimages.com/Jason Morrison
Żaden z sędziów Sądu Rejonowego we Włocławku nie chce orzekać w sprawie byłego szefa włocławskiej Prokuratury Rejonowej, Piotra S. oskarżonego o prowadzenie samochodu w stanie wskazującym na spożycie alkoholu.
- Wszyscy sędziowie złożyli wnioski o wyłączenie ich z orzekania w tej sprawie - potwierdził prezes Sądu Rejonowego we Włocławku, Dariusz Bracisiewicz.

- Najczęściej podawaną przyczyną jest relacja służbowa ewentualnie z koleżeńska, łącząca sędziów z oskarżonym. Sąd Okręgowy we Włocławku wyłączył wszystkich sędziów Sądu Rejonowego od rozpoznania tej sprawy i przekazał ją do Sądu Rejonowego w Toruniu - tłumaczył prezes Sądu Rejonowego we Włocławku, Dariusz Bracisiewicz.

Sąd Rejonowy w Toruniu potwierdził, że sprawa do tego sądu wpłynęła. Na razie nie wiadomo, kiedy ruszy proces.

Do samego incydentu doszło 2,5 roku temu. Szef włocławskiej prokuratury przyjechał do sądu na rozprawę, w której miał oskarżać. Sędzia wyczuła od niego zapach alkoholu. Wówczas prokurator wyszedł z sali rozpraw i wyjechał spod sądu własnym samochodem. Sędzia wezwała policję. Prokurator został zatrzymany przez "drogówkę", która stwierdziła w jego organizmie ponad pół promila alkoholu.

Piotr S. jest obecnie zawieszony w czynnościach służbowych. Mężczyźnie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, a także wydalenie z zawodu.
Mówi prezes Sądu Rejonowego we Włocławku, Dariusz Bracisiewicz

Wiadomości lokalne

2021-01-15, godz. 16:15 Mały domek już jest, ale będzie większy, prawdziwy, dla bezdomnych Już nie ze stolików ustawionych przy schodach do kościoła, ale z drewnianego domku, wydaje się posiłki ubogim, a chodzi o posiłki z kuchni bydgoskiej Bazyliki ... » więcej 2021-01-15, godz. 15:36 Jest wyrok sądu. Radość w Gorzycach! Szkoła zostaje! Wypowiedzenie umowy użyczenia budynku Niepublicznej Szkole Podstawowej w Gorzycach przez burmistrza Żnina przed końcem umowy, było niezgodne z prawem - orzekł ... » więcej 2021-01-15, godz. 14:32 Ciąg dalszy „wojny autobusowej” w Grudziądzu. Odpowiedź prezydenta Macieja Glamowskiego Prezydent Grudziądza odpowiada parlamentarzystom na pytania związane z konfliktem autobusowym pomiędzy miastem a gminą Grudziądz. » więcej 2021-01-15, godz. 13:31 80-latkowie ruszyli rejestrować się na szczepienia. Jak to zrobić? Rozpoczęła się rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19. Od piątku mogą zapisywać się osoby 80 plus. Tydzień później ruszą zapisy dla osób, które ukończyły ... » więcej 2021-01-15, godz. 12:30 Jesteś wolontariuszem WOŚP? W Bydgoszczy podczas finału jeździsz bez biletu! Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą mogli w dniu Finału WOŚP w Bydgoszczy jeździć za darmo autobusami miejskimi i tramwajami. » więcej 2021-01-15, godz. 10:10 Kolejny głos w sprawie tzw. ustawy mandatowej: - Jest wbrew konstytucji Naruszenie prawa do domniemania niewinności oraz naruszenie trybu odwoławczego - to poważne usterki projektu tzw. ustawy mandatowej, które wskazał radny Dobro ... » więcej 2021-01-15, godz. 07:15 Książka - spełnienie obietnicy. Hołd złożony powstańcom wielkopolskim [wideo] „Pomnik nad Mogiłą Powstańców Wielkopolskich w Szubinie” to tytuł książki Kamili Czechowskiej wydanej przez Muzeum Ziemi Szubińskiej z okazji 102. rocznicy wy ... » więcej 2021-01-14, godz. 22:28 Serce ze światełek w rocznicę śmierci prezydenta Pawła Adamowicza Grudziądzanie włączyli się w w ogólnopolską akcję 'stophejt!'. 14 stycznia mijają dwa lata od śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Na rynku głównym us ... » więcej 2021-01-14, godz. 21:15 Zgoda Komisji Europejskiej na zmiany w RPO, finansujące skutki epidemii koronawirusa Komisja Europejska zatwierdziła ostatecznie zmiany w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Kujawsko-Pomorskiego, dzięki którym ze środków europejskich ... » więcej 2021-01-14, godz. 17:26 Laskowice - Czersk i Chełmża - Bydgoszcz: te pociągi wracają do rozkładu Wracają połączenia kolejowe na dwóch zawieszonych liniach w regionie. Od 18 stycznia na tory wyjadą trzy pary pociągów z Laskowic Pomorskich do Czerska oraz c ... » więcej
1234567