Wtorek, 26 października 2021 r.   Imieniny: Lucjana, Ewarysta, Damiana / Uruchomiono odbudowany po wojnie nadajnik w Toruniu (1947)
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
NCK
2018-09-07, 19:50 Redakcja, na bazie materiałów nadesłanych

Bydgoszczanka w koronie "Miss Internetu" w światowym konkursie Miss Earth

Zuzanna Kuchajewicz, czyli "Miss Internetu", ma 19 lat i 173 cm wzrostu. Fot. nadesłane
Zuzanna Kuchajewicz, czyli "Miss Internetu", ma 19 lat i 173 cm wzrostu. Fot. nadesłane
Zuzanna Kuchajewicz z Bydgoszczy zdobyła koronę i tytuł Miss Internetu w polskiej edycji jednego z najważniejszych na świecie konkursów piękności "Miss Earth". Do rywalizacji o tytuł najpiękniejszej Polki stanęło 14 finalistek z całego kraju.
Zuzanna Kuchajewicz, czyli "Miss Internetu", ma 19 lat i 173 cm wzrostu. Jest tegoroczną maturzystką. Uczyła się w klasie o profilu lingwistycznym, z językiem hiszpańskim i angielskim.

W konkursie zwyciężyła Aleksandra Grysz z Iławy, która zdobyła koronę "Miss Earth Poland 2018". Tytuł "Miss Air" odpowiadający I wicemiss, trafił do Kariny Pochwały z Koszalina. "Miss Water", czyli II wicemiss została Kaja Klimkiewicz z Glinojecka, zaś tytuł "Miss Fire", czyli III wicemiss przypadł Sandrze Staszewskiej z Chodzieży.

Oprócz "Miss Earth Poland", trzech wicemiss i "Miss Internetu", w konkursie została również wybrana "Miss Bikini". Tytuł ten trafił do Agnieszki Choszcz z Kaszub.

W jury konkursu zasiadały takie osobistości jak" Tamara Arciuch, Grażyna Wolszczak, Małgorzata Potocka, Helena Deeds, Ewa Szabatin, Anna Gornostaj, Gabi Drzewiecka, Magda Pieczonka, Jakub Kucner – Mister Polski 2017, Rafał Maserak, Tadeusz Deszkiewicz, Agata Nivette, Olga Stalinger i Ela Lepianka.

"Miss Earth Poland", to polska edycja jednego z najbardziej prestiżowych i znaczących międzynarodowych konkursów piękności na świecie, który od 2001 roku odbywa się w Manili na Filipinach. Inicjatywa ma na celu jednocześnie wspieranie odnowy środowiska naturalnego, promowanie świadomości ekologicznej, a także pomoc ubogim. Stąd motto konkursu brzmi "Beauties for a cause" ("Piękności z przesłaniem").

Organizatorami wydarzenia w Polsce są Francys Barraza - wielokrotna uczestniczka konkursów piękności, w tym finalistka "Miss Earth 2006" oraz Łukasz Czarnecki - uznany tancerz i choreograf.
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2021-10-26, godz. 13:35 Sanepid apeluje o nieukrywanie informacji w wywiadzie epidemiologicznym Nowoczesny system, szybka reakcja i skuteczne działanie - tak obecnie funkcjonuje Inspekcja Sanitarna - przekonywali w Bydgoszczy wojewoda kujawsko-pomorski M ... » więcej 2021-10-26, godz. 12:45 „Podróż ku niezależności” - projekt bydgoskiego Ośrodka im. Braille'a Przedstawiciele dwóch organizacji pozarządowych z Rumunii i Grecji, będą od nauczycieli ośrodka Braille'a w Bydgoszczy uczyć się kompetencji przydatnych w pra ... » więcej 2021-10-26, godz. 11:50 Straż Graniczna przejęła obcokrajowców zatrzymanych pod Toruniem 37 obcokrajowców zatrzymanych pod Toruniem usłyszało zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy i zostało przekazanych Straży Granicznej — poinformowała rzecz ... » więcej 2021-10-26, godz. 10:20 Zmiany w ruchu przy bydgoskich cmentarzach. Pierwsze już 29 października Na początku listopada odwiedzamy cmentarze. Drogowcy, przypominają, że jak co roku, wokół nekropolii zmienią się zasady ruchu. Radzą, by najlepiej skorzystać ... » więcej 2021-10-26, godz. 09:14 Zarybianie z „Panem Karpiem". Dzieci z Włocławka wpuściły do Wisły szczupaki Dwa tysiące młodych szczupaków trafiło do Wisły w miejscowości Kucerz pod Włocławkiem. Część z nich wpuściły przedszkolaki, które wygrały ogólnopolski konkurs ... » więcej 2021-10-26, godz. 08:30 Złoty BohaterON-a dla nauczycielki z Nakła, brązowy dla nauczyciela z Golubia-Dobrzynia Osoby, firmy, instytucje i organizacje zostały w poniedziałek wyróżnione Nagrodą BohaterON 2021 im. Powstańców Warszawskich. Nagrodę Specjalną odebrał dyrekto ... » więcej 2021-10-26, godz. 07:00 Po sesji Rady Miejskiej Inowrocławia: podwyżka podatku od nieruchomości Od nowego roku mieszkańcy Inowrocławia zapłacą wyższy podatek od nieruchomości. Tak zadecydowała Rada Miejska, przy sprzeciwie Zjednoczonej Prawicy. » więcej 2021-10-25, godz. 20:55 Potrzebne są dary! Rozpoczęła się akcja „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach" Do Polaków ze Wschodu znów dotrze pomoc. Organizatorzy z Fundacji Polskich Wartości chcą przygotować dla nich 1500 paczek, po 10 kilogramów każda. Na początku ... » więcej 2021-10-25, godz. 20:00 Co dalej z przetargiem na organizację przewozów kolejowych w regionie? „Nie będzie w tym roku rozstrzygnięcia przetargu na organizację przewozów kolejowych w regionie na najbliższe 9 lat, ani nawet składania ofert w tym przetargu ... » więcej 2021-10-25, godz. 17:58 Na Placu Zwycięstwa w Toruniu otwarto nowy gmach Sądu Rejonowego 12 wydziałów, 40 sal rozpraw oraz pomieszczenia biurowe i administracyjne - budynek toruńskiego Sądu Rejonowego jest już czynny. Warunki pracy mają w nim być ... » więcej
1234567