Poniedziałek, 06 lutego 2023 r.   Imieniny: Doroty, Bogdana, Pawła
Polskie Radio PiK » Region
2018-02-06, 13:37 Michał Zaręba/Redakcja

Bezpieczeństwo na skrzyżowaniu w Papowie Toruńskim - Osieki

W Papowie obradowała specjalna komisja zwołana przez Zakład Linii Kolejowych w Bydgoszczy. Fot. Michał Zaręba
W Papowie obradowała specjalna komisja zwołana przez Zakład Linii Kolejowych w Bydgoszczy. Fot. Michał Zaręba
Jak poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu drogi krajowej 91 z ulicą Leśną w Papowie Toruńskim - Osieki – obradowała specjalna komisja zwołana przez Zakład Linii Kolejowych w Bydgoszczy.
W listopadzie na niestrzeżonym przejeździe kolejowym samochód dostawczy wjechał pod pociąg osobowy. Na szczęście wtedy nikt nie zginął, ale wypadków i kolizji w tym miejscu jest więcej. Od kilku lat czekamy na rozwiązanie problemu – podkreśla wójt gminy Łysomice Piotr Kowal.

Dyskutowano między innymi o pełnym oznakowaniu przejazdu, ograniczeniu ruchu tranzytowego na ulicy Leśnej, wprowadzeniu sygnalizacji świetlnej dla ruchu pojazdów, budowie ronda. Rozmawiano też o ewentualnej likwidacja przejazdu. W spotkaniu wziął udział mieszkający niedaleko senator PO Przemysław Termiński.

Karol Jakubowski z Polskich Linii Kolejowych SA przekazał, że za kilka lat planowane jest zamontowanie urządzeń synchronizujących komunikację kolejową z drogową, a Tomasz Okoński z bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, że po otrzymaniu z gminy odpowiednich dokumentów odbędzie się spotkanie z PKP dotyczące poprawy bezpieczeństwa.

Sam przejazd kolejowo-drogowy jest wyposażony w sygnalizację, która informuje kierowców o zbliżającym się pociągu – przekazał

Karol Jakubowski z Zespołu prasowego PKP PLK S.A. zaznaczył też, że przejazd w Papowie jest wyposażony w sygnalizację, która informuje kierowców o zbliżającym się pociągu i zachowanie się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i przepisami ruchu drogowego umożliwia bezpieczne przejechanie na drugą stronę torów a sprawcą zdarzenia w listopadzie ub.r. był kierowca samochodu, który nie zatrzymał się przed przejazdem mimo czerwonego światła na sygnalizatorze.
Mówi wójt gminy Łysomice, Piotr Kowal.
Bezpieczeństwo na skrzyżowaniu w Papowie Toruńskim - Osieki (Popołudnie z nami)
Toruń

Region

2023-02-05, godz. 22:14 Tragedia w powiecie wąbrzeskim. Nie żyje półroczne dziecko Policja pod nadzorem prokuratora ustala okoliczności śmierci 6-miesięcznego dziecka. Do tragedii doszło w niedzielę (5 lutego) po południu we wsi Wronie… » więcej 2023-02-05, godz. 18:45 Historyczny pomnik i uroczystość. Jubileusz 100-lecia TMMB [wideo, zdjęcia] Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy świętuje 100-lecie istnienia. Z tej okazji przy pomniku Najświętszego Serca Pana Jezusa, przy ul. Seminaryjnej… » więcej 2023-02-05, godz. 17:15 Obory: uroczystość 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego [zdjęcia] W Oborach w powiecie golubsko-dobrzyńskim odbyły się uroczystości z okazji 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego. Odprawiona została uroczysta msza… » więcej 2023-02-05, godz. 14:15 Budowa mostów nad Brdą: zmiany drogowe chwilowo odwołane![aktualizacja] ZDMiKP zapowiadał od poniedziałku (6 lutego) zmiany w organizacji ruchu przy budowanych mostach nad Brdą, jednak ostatni komunikat drogowców odwołuje wszystkie… » więcej 2023-02-05, godz. 10:30 Tak się zmienia dworzec we Włocławku. Peronu numer 1 i toru już nie ma [zdjęcia] Rozpoczęła się rewitalizacja stacji Włocławek. Rozebrano peron nr 1 wraz z torem. Z nowej, wyższej konstrukcji podróżni łatwiej wsiądą do pociągów… » więcej 2023-02-05, godz. 08:25 Za te słowa politycy Solidarnej Polski potępiają Radosława Sikorskiego: „Wstyd" Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu i środowiska i Mariusz Kałużny, poseł Solidarnej Polski skrytykowali w Grudziądzu europosła Radosława Sikorskiego za… » więcej 2023-02-05, godz. 07:00 Pod toruńskim kościołem odbywa się zbiórka krwi dla chorego Witusia W niedzielę (5 lutego) w godz. 9-14 przy kościele św. Antoniego w Toruniu będzie można oddać krew oraz zarejestrować się w bazie dawców szpiku kostnego… » więcej 2023-02-04, godz. 19:15 Pogoda dla Kujaw i Pomorza: duży mróz, zachmurzenie, opady śniegu Region znajduje się w zasięgu rozległego wyżu, którego centrum przesunie się znad południowej Skandynawii nad zachodnią Polskę. Pozostaniemy w powietrzu… » więcej 2023-02-04, godz. 16:10 W Światowym Dniu Walki z Rakiem warto zajrzeć do tabeli bezpłatnych badań! 4 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Rakiem, w którym możemy wyrazić symbolicznie solidarność z chorymi i pomyśleć, na własny użytek, o profilaktyce… » więcej 2023-02-04, godz. 14:45 Z Barbarki znikają stare, bardzo słabe drzewa. Ich miejsce zajmą młodziki W połowie lutego rozpocznie się wycinka kilkudziesięciu sosen na toruńskiej Barbarce. Drzewa mają ponad 180 lat, ale są słabe i zagrażają bezpieczeństwu… » więcej
1234567