Ktoś ukradł martwego łosia. Zjedzenie mięsa padłej zwierzyny jest groźne dla zdrowia!

2017-10-04, 11:35  Marek Ledwosiński/Redakcja

We Włocławku ktoś ukradł 300-kilogramowego łosia, śmiertelnie potrąconego przez samochód. Weterynarze przestrzegają - mięso padłej zwierzyny jest groźne dla zdrowia!

W niedzielę wieczorem tuż za Włocławkiem samochód zderzył się z dużym łosiem. Osoby jadące samochodem trafiły do szpitala, zwierzę zginęło na miejscu. Policjanci dopełnili swoich czynności, a strażacy zepchnęli martwego łosia do rowu, by droga była przejezdna i nie stwarzał zagrożenia. Funkcjonariusze powiadomili bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, by jako zarządca drogi usunął truchło łosia i przewiózł do utylizacji.

Drogowcy po łosia pojechali w poniedziałek rano, martwego zwierzęcia już nie było. Ktoś ukradł padłe zwierzę, najprawdopodobniej jego mięso trafi na stoły. Jedzenie takiego mięsa jest groźne dla zdrowia.

- Każde zwierzę, które zginie w wypadku komunikacyjnym powinno trafić do zakładu utylizacyjnego. Jest wiele jednostek chorobowych, pasożytniczych jak nicienie żołądkowo-jelitowe, tęgoryjce, węgorki, pierwotniaki, bardzo często spotykana włośnica - choroba śmiertelna. Największym problemem jest rozpad autolityczny. Jest to kwestia związana z brakiem wykrwawienia zwierzęcia po śmierci. Następuje przenikliwa kwaśna fermentacja, powstają produkty beztlenowej glikolizy, które są toksyczne dla mięsa i ewentualnych konsumentów - przestrzega dr Maciej Bachurski, Powiatowy Lekarz Weterynarii we Włocławku.

Łupem stało się też okazałe łosie trofeum. Łopaty zawisną nad kominkiem u złodzieja albo poprzez aukcję internetową znajdą nowego "właściciela". Tymczasem zgodnie z prawem to własność nadleśnictwa Włocławek.

Przypadek z ukradzionym truchłem łosia nie jest odosobniony. Drogowcy wielokrotnie przyjeżdżają po martwą zwierzynę, po której nie ma już śladu.

Ktoś ukradł martwego łosia. Zjedzenie mięsa padłej zwierzyny jest groźne dla zdrowia! (Popołudnie z nami)

Włocławek

Region

O współpracy w ramach metropolii rozmawiano w Starostwie Powiatowym w Toruniu

O współpracy w ramach metropolii rozmawiano w Starostwie Powiatowym w Toruniu

2025-02-12, 19:50
Wybory 2025. Adrian Zandberg w Toruniu opowiadał o rynku mieszkaniowym

Wybory 2025. Adrian Zandberg w Toruniu opowiadał o rynku mieszkaniowym

2025-02-12, 16:30
Lekcje wf-u do zmiany. W Bydgoszczy debatowali, jak zachęcić uczniów do aktywności

Lekcje wf-u do zmiany. W Bydgoszczy debatowali, jak zachęcić uczniów do aktywności

2025-02-12, 15:21
Jest zezwolenie na budowę trzeciego odcinka S10 w Kujawsko-Pomorskiem

Jest zezwolenie na budowę trzeciego odcinka S10 w Kujawsko-Pomorskiem

2025-02-12, 14:20
Wsiadł do cudzego auta, wyjął nóż i zażądał pieniędzy. Rozbój w Inowrocławiu

Wsiadł do cudzego auta, wyjął nóż i zażądał pieniędzy. Rozbój w Inowrocławiu

2025-02-12, 14:00
Karol Nawrocki w Sępólnie Krajeńskim: Będę upominał się o ustawę o CPK

Karol Nawrocki w Sępólnie Krajeńskim: Będę upominał się o ustawę o CPK

2025-02-12, 13:49
MZK broni motorniczego wykolejonego tramwaju. Nie ma mowy o nadmiernej prędkości

MZK broni motorniczego wykolejonego tramwaju. „Nie ma mowy o nadmiernej prędkości”

2025-02-12, 13:04
Chodzi o to, by Polubić sport Wielkie zawody dla drugoklasistów w Świeciu [wideo]

Chodzi o to, by „Polubić sport”! Wielkie zawody dla drugoklasistów w Świeciu [wideo]

2025-02-12, 12:15
Jechał pod prąd aleją Jana Pawła II w Bydgoszczy. Nagranie trafiło na policję [wideo]

Jechał pod prąd aleją Jana Pawła II w Bydgoszczy. Nagranie trafiło na policję [wideo]

2025-02-12, 11:37
Szereg nieprawidłowości w GCK w Białych Błotach.Będzie zawiadomienie do prokuratury

Szereg nieprawidłowości w GCK w Białych Błotach. Będzie zawiadomienie do prokuratury?

2025-02-12, 11:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę