Poniedziałek, 21 czerwca 2021 r.   Imieniny: Alicji, Alojzego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2016-06-28, 12:02 Kamila Zroślak/Robert Erdmann/ Redakcja

Zamieszanie wokół Portu Lotniczego w Bydgoszczy

W nazwie Portu Lotniczego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy jest miejsce dla Torunia. Fot. PLB
W nazwie Portu Lotniczego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy jest miejsce dla Torunia. Fot. PLB
Rada Nadzorcza Portu Lotniczego w Bydgoszczy głosowała propozycję dodania określenia "Toruń" do nazwy lotniska. Choć stosunek głosów wyniósł 4:2, wymaganej większości nie uzyskano.
Podwójna nazwa Portu Lotniczego Bydgoszcz Toruń miała być konsekwencją dokapitalizowania spółki przez Toruń kwotą 5 mln zł. Zdaniem pomysłodawców miała zwiększyć rozpoznawalność lotniska wśród potencjalnych pasażerów.

Po posiedzeniu Rady Nadzorczej PLB jej przewodniczący Rady Olgierd Sobkowski poinformował, że czterech członków rady głosowało "za", dwóch "przeciwko".

- Dodatkowe środki pozwolą na dalszy rozwój portu - dodał Olgierd Sobkowski.

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski zwołał w tej sprawie konferencję prasową. W jej trakcie poinformował, że ani uchwały, ani rekomendacji Rada Nadzorcza PLB nie przyjęła, bo nie mogła.

- Uchwały nie uzyskały wymaganej większości, aby weszły w życie, bo zgodnie ze statutem Rada Nadzorcza podejmuje decyzje większości 5 głosów na sześciu obecnych. Skoro dwóch przedstawicieli Bydgoszczy zagłosowało przeciw to znaczy, że te uchwały nie uzyskały wymaganego poparcia i nie zostały przyjęte - zaznaczył prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

-Spodziewam się i tak dalszych działań w tym zakresie. To jest coś, co nie powinno mieć miejsca, wzbudza niepotrzebne emocje, stąd m.in. wystąpiłem do wszystkich rezprezentujący miasto parlamentarzystów, radnych województwa z apelem o obronę dobrego imienia Bydgoszczy, z apelem do marszałka województwa, aby takich działań nie podejmował. Apel został wręczony dziś rano, ale nie miał żadnego wpływu na decyzję podejmowane przez Radę Nadzorczą, marszałek ten apel zignorował - powiedział Rafał Bruski.

Prezydent Bruski zwrócił uwagę, że o zmianie nazwy można rozmawiać, ale w odpowiedniej formie, nie z pozycji siły.

- To decyzje biznesowe i wrażliwe społeczne w mieście. Powinny być na wielu płaszczyznach oceniane - dodał.
Zamieszanie wokół Portu Lotniczego w Bydgoszczy (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2021-06-21, godz. 08:22 Nocny wypadek na S10 koło Zielonki pod Bydgoszczą. Najechanie? [zdjęcia] W nocy kilkanaście minut po godzinie 23, na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych na drodze S10 na wysokości Zielonki. » więcej 2021-06-21, godz. 06:51 Złożysz podanie, dokument dostaniesz za 45 dni. Długie kolejki po paszporty Punkty paszportowe w regionie przechodzą prawdziwe oblężenie. - Od lat nie było tak wielkiego zainteresowania wyrobieniem paszportu - mówią urzędnicy. » więcej 2021-06-20, godz. 20:51 Toruń ma nowego Króla Kurkowego. Przemarsz przez toruńską starówkę [wideo] Intronizacja Króla Kurkowego odbyła się w niedzielę na Rynku Staromiejskim.  Uroczystość wieńczyło strzelanie świętojańskie i poprzedzała Święto Miasta. » więcej 2021-06-20, godz. 18:12 Europejskie Centrum Filmowe Camerimage wysoko mierzy: 30 metrów w górę! Toruńscy radni zgodzili się na budowę 30-metrowego budynku na terenie toruńskich Jordanek. Obiekt będzie częścią Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. » więcej 2021-06-20, godz. 12:05 Pożar samochodu na drodze do Piecek. Dwie osoby ranne w szpitalu W niedzielę około godz. 10.30 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o pożarze auta osobowego na drodze do podbydgoskich Piecek. Samochód wcześniej uderzył w d ... » więcej 2021-06-20, godz. 09:50 W taki upał na szczepienie? Czemu nie! Toruńskie punkty czekają Specjalne punkty szczepień przygotowano na weekend 19-20 czerwca w Centrum Handlowym PLAZA i w Muzeum Twierdzy Toruń, gdzie mogą zaczepić się również nastolat ... » więcej 2021-06-19, godz. 17:02 Mariusz Smarszcz wyszedł z domu i dotąd nie wrócił. Ktokolwiek widział... Policjanci ze Szwederowa poszukują 55-latka, który 15 czerwca wyszedł z domu nie informując nikogo, dokąd się udaje. Nadal nie wrócił do miejsca zamieszkania, ... » więcej 2021-06-19, godz. 11:49 Płonęła hala produkcyjna w Kowalewie koło Szubina. Strażacy mieli ciężki ranek [galeria] W sobotę (19.06.), kilkanaście minut po godz. 7, w miejscowości Kowalewo niedaleko Szubina, doszło do pożaru w hali produkcyjnej. Na miejsce wysłani zostali s ... » więcej 2021-06-19, godz. 10:01 Huczne urodziny Grudziądza, czyli zabawa plus wielka lekcja historii [zdjęcia] Grudziądz rozpoczął świętowanie swoich 730 urodzin. W programie znalazły się jarmarki, wystawy, gry miejskie czy koncerty. A przy okazji, warto zapytać, czy m ... » więcej 2021-06-19, godz. 09:00 Uroczyste wprowadzenie do katedry 77. biskupa Diecezji Włocławskiej Nowy biskup włocławski Krzysztof Wętkowski został dziś (19.06.) uroczyście wprowadzony do bazyliki katedralnej. Pierwszą homilię nowy ordynariusz diecezji wło ... » więcej
1234567