Niedziela, 12 lipca 2020 r.   Imieniny: Jana, Brunona, Bonifacego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Centrum Zabaw Rodzinnych
2016-05-16, 11:36 Alicja Cichocka-Bielicka/Redakcja

Paweł Rabiej z Nowoczesnej o obniżeniu ratingu Polski i projekcie "Mieszkania Plus"

Paweł Rabiej, goszczący w Toruniu współzałożyciel partii Nowoczesna krytykuje rządowy projekt programu "Mieszkania Plus". Komentuje też obniżenie perspektywy ratingowej dla Polski przez agencję Moodys.
- To jest żółta kartka ostrzegawcza. Po raz pierwszy od 13 lat ta agencja obniża perspektywę. To znak mniejszego zaufania do polskiego rynku, stabilności finansowej Polski. Rząd powinien ponieść konsekwencje i wyciągnąć z tego wnioski, w postaci zaprzestania dalszego zadłużenia i ostrożnego prowadzenia polityki finansowej. Niemniej jednak wczoraj pani premier Szydło zapowiedziała projekt "Mieszkanie Plus", szczegółów nie znamy, prawdopodobnie jest to projekt typu "pusta teczka". Natomiast jedno jest pewne - będzie bardzo kosztowny. Mieszkania nie kosztują 500 zł, kosztują znacznie więcej. Ten samolot leci w bardzo niebezpiecznym kierunku. Zaczyna brakować paliwa, tymczasem pasażerom wmawia się, że dolecą do portu. Tymczasem samolot może nie osiągnąć miejsca docelowego i ta sytuacja nas bardzo niepokoi - powiedział Piotr Rabiej.

W nocy z piątku na sobotę agencja ratingowa Moody’s Investors Service ogłosiła w komunikacie utrzymanie oceny ratingowej Polski na poziomie A2/P-1 odpowiednio dla długo- i krótkoterminowych zobowiązań w walucie krajowej i zagranicznej. Perspektywa ratingu została zmieniona ze stabilnej na negatywną.

25 czerwca Nowoczesna ma ogłosić podstawy programowe partii „określające wizję Polski po PiS-ie, po rządach złej zmiany”.
Paweł Rabiej z Nowoczesnej o obniżeniu ratingu Polski i projekcie "Mieszkania Plus"
Toruń

Wiadomości lokalne

2020-07-12, godz. 16:00 Oby nikt się nie znalazł na tej mapie. Policyjne statystyki na żywo [link do MAPY] Policja kontynuuje prowadzenie interaktywnej Mapy Wypadków Drogowych. W zeszłym roku obserwatorów MWD było bardzo wielu, stąd decyzja o dalszym prowadzeniu st ... » więcej 2020-07-12, godz. 14:40 Wybory prezydenckie 2020: jeździmy po regionie: sprawdzamy, pytamy Zbieramy dla Państwa wyborcze dane z województwa. Frekwencja, nastroje, niepokoje i wyborcze dylematy. To wszystko w dźwiękowych relacjach Jolanty Fischer i M ... » więcej 2020-07-12, godz. 13:36 Niektóre głosy wyborcze musiały przemierzyć ponad 2 tys. kilometrów! W wyborach prezydenckich głosują nasi rodacy za granicą. Na Teneryfie jest Martyna Janas, absolwenta UMK. Po zakończeniu stażu została w Hiszpanii, ale już my ... » więcej 2020-07-12, godz. 09:00 Dawne rzemiosła mogą się jeszcze na coś przydać. Nauka nie pójdzie w las! W ramach projektu pod hasłem „Kowale i alchemicy powiatu brodnickiego”, 11 lipca odbyły się w Grodzie Foluszek na Pojezierzu Brodnickim warsztaty rzemiosła. » więcej 2020-07-12, godz. 06:00 Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa - regionalne obchody 77. rocznicy „krwawej niedzieli” na Wołyniu 77. rocznicę rzezi wołyńskiej uczcili w Bydgoszczy przedstawiciele środowisk narodowych. Zapalili znicze pod krzyżem w parafii Świętych Polskich Braci Męczenn ... » więcej 2020-07-11, godz. 17:44 Sześć przypadków naruszenia ciszy wyborczej w regionie Sześć zgłoszeń o naruszeniu wyborczej w sobotę otrzymali policjanci w województwie kujawsko-pomorskim - trzy w Bydgoszczy oraz po jednym w Aleksandrowie Kujaw ... » więcej 2020-07-11, godz. 15:57 Dziecko wypadło z okna, trawa zamortyzowała upadek! Do groźnego zdarzenia doszło 11 lipca w Chełmnie. Z okna na drugim piętrze budynku wypadł 3-letni chłopiec. » więcej 2020-07-11, godz. 13:08 Koronawirus - złe i dobre wieści z regionu i kraju Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Kujawsko-Pomorskiem. Stwierdzone je u mieszkańców powiatów: mogileńskiego i radziejowskiego. » więcej 2020-07-11, godz. 12:27 Do wozu i na interwencję! Strażacy nie mają wolnego! 118 razy interweniowali minionej doby strażacy w naszym regionie, z czego prawie połowa to wyjazdy związane z intensywnym deszczem i burzami, które przeszły 1 ... » więcej 2020-07-11, godz. 09:40 W sobotę było tłoczno! W niedzielę również do Chełmna na Jarmark Jaszczurczy! Po raz 21. Chełmno zaprasza na Jarmark Jaszczurczy. Na turystów czekają występy artystyczne, prezentacje rzemiosła średniowiecznego oraz wystawy. W związku z ... » więcej
1234567