Niedziela, 29 stycznia 2023 r.   Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa
Polskie Radio PiK » Region
2013-06-23, 11:55 Tomasz Kaźmierski

Ster na Bydgoszcz 2013 - podsumowanie

Niedziela to ostatni dzień wodniackich spotkań. Fot. Tomasz Kaźmierski.
Niedziela to ostatni dzień wodniackich spotkań. Fot. Tomasz Kaźmierski.
Atrakcje dla dzieci to mocny punkt Steru na Bydgoszcz. Fot. Tomasz Kaźmierski.
Atrakcje dla dzieci to mocny punkt Steru na Bydgoszcz. Fot. Tomasz Kaźmierski.
Każdy mógł wejść i sprawdzić jak wygląda w środku. Fot. Tomasz Kaźmierski.
Każdy mógł wejść i sprawdzić jak wygląda w środku. Fot. Tomasz Kaźmierski.
Mieszkać w takim houseboucie to czysta przyjemność. Fot. Tomasz Kaźmierski.
Mieszkać w takim houseboucie to czysta przyjemność. Fot. Tomasz Kaźmierski.
Parada wodna - to najważniesze wydarzenie każdej edycji Steru na Bydgoszcz. Fot. Tomasz Kaźmierski.
Parada wodna - to najważniesze wydarzenie każdej edycji Steru na Bydgoszcz. Fot. Tomasz Kaźmierski.
4. miejsce dla załogi Polskiego Radia PiK Fot. Ireneusz Sanger.
4. miejsce dla załogi Polskiego Radia PiK Fot. Ireneusz Sanger.
Koncerty, biegi, parada łodzi, zabawy dla dzieci - te atrakcje już za publicznością, która pojawiła się na Wyspie Młyńskiej by wziąć udział w wodniackiej imprezie Ster na Bydgoszcz 2013.
Niedziela to trzeci dzień wodniackiego spotkania w Bydgoszczy. O 13.00 odbyła się rekonstrukcja historyczna nawiązująca do potopu szwedzkiego, o 15.00 wyścig łodzi butelkowych, w którym jednostka Polskiego Radia PiK zajęłą 4. miejsce, a na finał o 17.00 zaplanowano koncert grupy "Tercet czyli kwartet".

Oprócz wydarzeń kulturalnych były także zawody sportowe, np. bieg mostami Bydgoszczy. Jednak największe zainteresowanie wzbudziła wielka parada wodna.

Podczas Steru na Bydgoszcz można było również oglądać sprzęt pływający. Prezentowane były motorówki, skutery wodne czy house boaty czyli tzw. domy na wodzie.
Kapitanem imprezy "Ster na Bydgoszcz" jest w roku 2013 Kuba Strzyczkowski. Materiał Magdy Jasińskiej.
Łódź motorowa. Po rzece i nie tylko. Materiał Tomasza Kaźmierskiego.
Czy da się mieszkać na wodzie? Da się. Materiał Tomasza Kaźmierskiego.
W "Sterze na Bydgoszcz" brali udział także biegacze. Materiał Magdy Jasińskiej.
Podczas warsztaów zorganizowanych w ramach Steru na Bydgoszcz dyskutowano o rewitalizacji dróg wodnych. Materiał Tomasza Kaźmierskiego.
Już po wyścigu łodzi butelkowych. Materiał Bartosza Kustry.

Region

2023-01-28, godz. 22:35 Pożar i potężny wybuch w stolarni w Osiu koło Świecia. Palacz zginął na miejscu Do tragedii doszło w sobotę, w godzinach popołudniowych. Ogień pojawił się w kotłowni, w odrębnym budynku zakładu stolarskiego w Osiu. Doszło do wybuchu… » więcej 2023-01-28, godz. 18:48 Pożar kamienicy przy Fordońskiej. Prawdopodobnie w domu wybuchł piec [zdjęcia] Dramatyczna akcja bydgoskich strażaków. W sobotę, tuż po godzinie 15 wpłynęło zgłoszenie o wybuchu przy ul. Fordońskiej. Okazało się, że płonęło… » więcej 2023-01-28, godz. 16:55 Była szkoła wyższa, a jest akademia. Wielki sukces KPSW Bydgoszcz Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy zmieniła się w Akademię Kujawsko-Pomorską. To jedyna uczelnia niepubliczna w Bydgoszczy, która dołączyła… » więcej 2023-01-28, godz. 13:50 Sobota w wojsku! Cywile już ćwiczą na kujawsko-pomorskich poligonach [zdjęcia] W Toruniu i Grudziądzu rozpoczęły się pierwsze na Kujawach i Pomorzu szkolenia w ramach akcji „Trenuj z wojskiem w ferie'. Na toruńskim poligonie ćwiczy… » więcej 2023-01-28, godz. 12:27 Wiosłowanie - pomaganie. Toruń i Bydgoszcz biją rekord dla WOŚP [wyniki, wideo, zdjęcia] Rozpoczęło się „Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy'. Wydarzenie odbywa się w 10 miastach - w tym w Toruniu i Bydgoszczy. Na chętnych… » więcej 2023-01-28, godz. 09:55 Pomagają rodzinie w potrzebie! Więźniowie z Fordonu przygotowują mieszkanie Odgruzowują i porządkują po to, żeby w mieszkaniu wkrótce mogła zamieszkać rodzina potrzebująca pomocy. Czterech więźniów z bydgoskiego zakładu karnego… » więcej 2023-01-28, godz. 08:37 Nocny pożar we Włocławku. Trzynaście osób zostało bez dachu nad głową Ogień wybuchł około godziny 3:00, w nocy z piątku na sobotę. Płomienie pojawiły się na pierwszym piętrze włocławskiej kamienicy. Ewakuowano 13 osób… » więcej 2023-01-28, godz. 07:50 Strażacy z Inowrocławia zyskali nowe wozy! Specjalistyczne pojazdy przekazane Blisko pięć milionów złotych - tyle warte są trzy specjalistyczne samochody pożarnicze, które otrzymała Komenda Powiatowej PSP w Inowrocławiu. - Nowoczesny… » więcej 2023-01-27, godz. 22:02 Dziennikarze PR PiK nagrodzeni w Konkursie „Dziennikarz Medyczny Roku 2022”! Jolanta Fischer i Wojciech Sobociński otrzymali pierwszą nagrodę w Konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie „Dziennikarze dla zdrowia”. Nasi redakcyjni… » więcej 2023-01-27, godz. 21:23 Na drogach województwa będzie ślisko! Synoptycy ostrzegają Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed marznącymi opadami deszczu lub mżawki, powodującymi gołoledź. Dotyczy ono południowej… » więcej
1234567