Poniedziałek, 21 czerwca 2021 r.   Imieniny: Alicji, Alojzego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Plichta
2014-09-05, 15:51 Marek Ledwosiński

Młodzi Socjaldemokraci z zarzutami wobec posła PO

Marek Wojtkowski - poseł Platformy Obywatelskiej i kandydat na prezydenta Włocławka, już na starcie kampanii wyborczej popełnił dwa błędy.
Federacja Młodych Socjaldemokratów zarzuca kandydatowi na urząd prezydenta Włocławka nieprawidłowości w kampanii wyborczej. Przedstawiciele "młodzieżówki" SLD twierdzą, że Marek Wojtkowski - wbrew prawu - ogłosił start w wyborach przed zarządzeniem samych wyborów.

Młodzi Socjaldemokraci mają również zastrzeżenia co do sposobu finansowania pierwszych materiałów wyborczych posła Platformy Obywatelskiej. Lider Federacji, Piotr Kowal twierdzi, że ulotek nie wydał komitet wyborczy popierający Wojtkowskiego, a to stanowi naruszenie prawa.

Sam poseł Marek Wojtkowski twierdzi, że każdy obywatel ma prawo w dowolnym czasie składać deklaracje wyborcze. W kwestii ulotki wyborczej poseł przyznaje, że nie finansował jej komitet wyborczy, lecz bezpośrednio Platforma Obywatelska. Poseł zastrzega jednak, że jego komitet dopisze koszt ulotki do swoich wydatków na kampanię.

Poproszony o opinię ekspert z Krajowego Biura Wyborczego - dyrektor Zespołu Kontroli Finansowania Partii Politycznych i Kampanii Wyborczych - Krzysztof Lorenc, w obydwu sprawach przyznaje rację Młodym Socjaldemokratom. W jego ocenie poseł nie miał prawa tak wcześnie upubliczniać swoich planów wyborczych, zaś druk wszelkich materiałów związanych z kampanią może być finansowany wyłącznie przez komitety wyborcze, a nie przez partie.
Federacja Młodych Socjaldemokratów stawia zarzuty Markowi Wojtkowskiemu (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2021-06-21, godz. 11:22 Ale skwar! Ciąg dalszy upałów, ale od wtorku ma być już nieco chłodniej Temperatura w Kujawsko-Pomorskiem osiągnie w poniedziałek prawie 33 stopnie! Taką temperaturę IMGW prognozuje dla Bydgoszczy i Torunia o godz 17:00. Czeka nas ... » więcej 2021-06-21, godz. 11:17 Szlabany były w górze? Groźny wypadek na przejeździe kolejowym w Jeżewie [zdjęcia, wideo] Niebezpieczny wypadek na przejeździe kolejowym niedaleko Jeżewa w powiecie świeckim. Pociąg osobowy uderzył w samochód osobowy. Ciężko ranny jest kierowca aut ... » więcej 2021-06-21, godz. 10:17 Kurator Marek Gralik: „Wielu uczniów ma depresję i zaburzenia psychiczne” Pogorszenie stanu psychicznego i fizycznego, wzrost masy ciała, a nawet pogorszenie wzroku. - To wszystko z naszymi uczniami zrobiła pandemia - wyliczał na an ... » więcej 2021-06-21, godz. 08:22 Nocny wypadek na S10 koło Zielonki pod Bydgoszczą. Najechanie? [zdjęcia] W nocy kilkanaście minut po godzinie 23, na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych na drodze S10 na wysokości Zielonki. » więcej 2021-06-21, godz. 06:51 Złożysz podanie, dokument dostaniesz za 45 dni. Długie kolejki po paszporty Punkty paszportowe w regionie przechodzą prawdziwe oblężenie. - Od lat nie było tak wielkiego zainteresowania wyrobieniem paszportu - mówią urzędnicy. » więcej 2021-06-20, godz. 20:51 Toruń ma nowego Króla Kurkowego. Przemarsz przez toruńską starówkę [wideo] Intronizacja Króla Kurkowego odbyła się w niedzielę na Rynku Staromiejskim.  Uroczystość wieńczyło strzelanie świętojańskie i poprzedzała Święto Miasta. » więcej 2021-06-20, godz. 18:12 Europejskie Centrum Filmowe Camerimage wysoko mierzy: 30 metrów w górę! Toruńscy radni zgodzili się na budowę 30-metrowego budynku na terenie toruńskich Jordanek. Obiekt będzie częścią Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. » więcej 2021-06-20, godz. 12:05 Pożar samochodu na drodze do Piecek. Dwie osoby ranne w szpitalu W niedzielę około godz. 10.30 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o pożarze auta osobowego na drodze do podbydgoskich Piecek. Samochód wcześniej uderzył w d ... » więcej 2021-06-20, godz. 09:50 W taki upał na szczepienie? Czemu nie! Toruńskie punkty czekają Specjalne punkty szczepień przygotowano na weekend 19-20 czerwca w Centrum Handlowym PLAZA i w Muzeum Twierdzy Toruń, gdzie mogą zaczepić się również nastolat ... » więcej 2021-06-19, godz. 17:02 Mariusz Smarszcz wyszedł z domu i dotąd nie wrócił. Ktokolwiek widział... Policjanci ze Szwederowa poszukują 55-latka, który 15 czerwca wyszedł z domu nie informując nikogo, dokąd się udaje. Nadal nie wrócił do miejsca zamieszkania, ... » więcej
1234567