Sąd Okręgowy w Toruniu utrzymał wyrok dla byłego komendanta straży miejskiej

2014-04-10, 14:56  Adriana Andrzejewska

Wiesław L., były komendant toruńskiej straży miejskiej, został prawomocnie skazany za przekroczenie uprawnień.

Chodzi o wydarzenia z grudnia 2008 roku. Wiesław L. będąc po służbie włączył się do interwencji swoich podwładnych i kopnął jednego z legitymowanych mężczyzn. Sprawa trafiła do sądu drugiej instancji, ponieważ obrońca oskarżonego zaskarżył wyrok sądu pierwszej instancji.

Sąd Okręgowy podtrzymał wyrok sądu rejonowego opierając się na nagraniach z monitoringu. Wynika z nich, że komendant wydawał polecenia swoim podwładnym oraz telefonicznie dyżurnemu straży miejskiej przekraczając tym samym swoje uprawnienia.

Sąd Okręgowy w Toruniu utrzymał w mocy wyrok sądu rejonowego skazujący oskarżonego na pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

Wiesław L. nie będzie mógł też pełnić funkcji kierowniczych w administracji publicznej przez 2 lata.

Były komendant toruńskiej straży miejskiej został prawomocnie skazany za przekroczenie uprawnień. (Popołudnie z nami)

Region

Spodziewany silny mróz w nocy. Ostrzeżenie dla naszego regionu

Spodziewany silny mróz w nocy. Ostrzeżenie dla naszego regionu

2021-12-26, 14:05
Mają 10 metrów wysokości. Witraże ojca Efrema w kościele w Inowrocławiu

Mają 10 metrów wysokości. Witraże ojca Efrema w kościele w Inowrocławiu

2021-12-26, 10:00
Spacer albo ćwiczenia w domu. Ważne, by rodzinnie

Spacer albo ćwiczenia w domu. Ważne, by rodzinnie

2021-12-25, 20:00
Święta na Kujawach - jak to dawniej bywało

Święta na Kujawach - jak to dawniej bywało

2021-12-25, 18:05
Finał akcji Ciepło serca w słoiku, z myślą o potrzebujących

Finał akcji „Ciepło serca w słoiku”, z myślą o potrzebujących

2021-12-25, 15:20
Dokąd pójść lub gdzie zadzwonić w razie nagłej choroby To trzeba wiedzieć

Dokąd pójść lub gdzie zadzwonić w razie nagłej choroby? To trzeba wiedzieć!

2021-12-25, 12:14
Mateusz Oźmina po długiej i ciężkiej terapii nareszcie spędza święta w domu

Mateusz Oźmina po długiej i ciężkiej terapii nareszcie spędza święta w domu!

2021-12-25, 10:00
W Kościele katolickim 25 grudnia obchodzona jest uroczystość Narodzenia Pańskiego

W Kościele katolickim 25 grudnia obchodzona jest uroczystość Narodzenia Pańskiego

2021-12-25, 08:55
Każdy ma dobre serce Każdy ma w domu jedzenie i słoiki. Dzielmy się dobrem

Każdy ma dobre serce! Każdy ma w domu jedzenie i słoiki. Dzielmy się dobrem!

2021-12-24, 16:00
Bp. Krzysztof Włodarczyk: - Bóg przychodzi do wierzących i do niewierzących

Bp. Krzysztof Włodarczyk: - Bóg przychodzi do wierzących i do niewierzących

2021-12-24, 13:15
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę