Świąteczny prezent dla potrzebujących w Szubinie. Oddano do użytku lodówkę charytatywną [zdjęcia]

2024-03-29, 21:03  Elżbieta Rupniewska/Redakcja
W Szubinie postawiono lodówkę charytatywną, z której będą mogli skorzystać najbardziej potrzebujący/fot: Elżbieta Rupniewska

W Szubinie postawiono lodówkę charytatywną, z której będą mogli skorzystać najbardziej potrzebujący/fot: Elżbieta Rupniewska

W Szubinie oficjalnie uruchomiono lodówkę charytatywna. Z żywności, która się w niej znajdzie, mogą korzystać najubożsi mieszkańcy. Tych na terenie miasta niestety nie brakuje.

– Bardzo się przyda. Widzimy bardzo dużo osób potrzebujących i tych, którzy chcieliby skorzystać z tej lodówki. Miejsce jest dobre, bo bezpieczne. Nikt nie zniszczy tej lodówki, a przede wszystkim to jest miejsce intymne. Ludzie po prostu nie będą wstydzić się podejść tutaj i się poczęstować. Na pewno wiele osób z niej skorzysta – powiedziała mieszkanka Szubina.

– Biuro Poselskie będzie opłacać ten prąd. Tutaj nie ma problemu. My, jako wolontariusze z pomocą innych osób będziemy regularnie doglądać tę lodówkę, aby była czysta i żeby nic przeterminowanego w niej nie zostało. W pobliżu mamy ryneczek, także zachęcamy wszystkich, którzy sprzedają tam swoje warzywa czy owoce. Również mogą nam pomóc wypełniać tę lodówkę – mówiła Justyna Parduła, prezes Fundacji „Chodź z nami”, która powstała, aby wspierać najuboższych mieszkańców Szubina.

Dodajmy, że lodówka charytatywna stanęła przy wejściu do szubińskiego Biura Poselskiego Iwony Kozłowicz i Włodzisława Gizińskiego, parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej.

Relacja Elżbiety Rupniewskiej

Region

Żywność ze znakiem produkt polski musi spełnić rygorystyczne normy [Rozmowa Dnia]

Żywność ze znakiem „produkt polski" musi spełnić rygorystyczne normy [Rozmowa Dnia]

2026-05-20, 08:50
Bobry powalają dziesiątki drzew. Mieszkańcy nadgoplańskich miejscowości skarżą się [zdjęcia]

Bobry powalają dziesiątki drzew. Mieszkańcy nadgoplańskich miejscowości skarżą się [zdjęcia]

2026-05-20, 07:50
Gmina Nakło stawia na mieszkania na wynajem. Dwa nowe bloki powstaną w Potulicach

Gmina Nakło stawia na mieszkania na wynajem. Dwa nowe bloki powstaną w Potulicach

2026-05-20, 06:48
Pokazali młodym oddziały, blok operacyjny i przychodnię. Drzwi otwarte w toruńskim szpitalu

Pokazali młodym oddziały, blok operacyjny i przychodnię. Drzwi otwarte w toruńskim szpitalu

2026-05-19, 20:54
Działania policji na A1. Mundurowi skontrolowali tysiące kierowców w Kujawsko-Pomorskiem

Działania policji na A1. Mundurowi skontrolowali tysiące kierowców w Kujawsko-Pomorskiem

2026-05-19, 18:04
Nie żyje 64-latka z Nowej Wsi koło Grudziądza, napadnięta przez 19-latka

Nie żyje 64-latka z Nowej Wsi koło Grudziądza, napadnięta przez 19-latka

2026-05-19, 17:02
Mężczyzna spadł z dachu pensjonatu w Ostaszewie niedaleko Torunia. Jest w szpitalu [aktualizacja]

Mężczyzna spadł z dachu pensjonatu w Ostaszewie niedaleko Torunia. Jest w szpitalu [aktualizacja]

2026-05-19, 16:03
Słuchają i dyskutują. Doświadczeni reportażyści, ale i debiutanci na Konkursie Grand PiK [zdjęcia]

Słuchają i dyskutują. Doświadczeni reportażyści, ale i debiutanci na Konkursie Grand PiK [zdjęcia]

2026-05-19, 15:31
Potężny cios w narkotykowy biznes. Policjanci z Torunia przejęli gigantyczny ładunek [zobacz wideo]

Potężny cios w narkotykowy biznes. Policjanci z Torunia przejęli gigantyczny ładunek [zobacz wideo]

2026-05-19, 14:45
Ponad 100 kilogramów narkotyków zabezpieczonych pod Chełmnem. Trzy osoby z aktem oskarżenia

Ponad 100 kilogramów narkotyków zabezpieczonych pod Chełmnem. Trzy osoby z aktem oskarżenia

2026-05-19, 13:59
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę