Niedziela, 05 lutego 2023 r.   Imieniny: Agaty, Adelajdy
Polskie Radio PiK » Region
2022-12-02, 20:05 Marek Ledwosiński/Redakcja

Naturalne świece i fajans! Markowy Produkt Śródmieścia we Włocławku wybrany

Zestaw świec z wosku pszczelego oprócz walorów zdobniczych ma działanie pro zdrowotne/fot. wloclawek.pl
Zestaw świec z wosku pszczelego oprócz walorów zdobniczych ma działanie pro zdrowotne/fot. wloclawek.pl
Woskowe świece z tradycyjnym motywem, znanym z wyrobów fajansu, to tegoroczny zwycięzca konkursu na Markowy Produkt Śródmieścia we Włocławku.
Konkurs organizuje włocławski ratusz. Ideą jest promocja lokalnych wyrobów, powstających na włocławskiej Starówce, w obszarze objętym Miejskim Programem Rewitalizacji. Do tegorocznej edycji wpłynęło siedem propozycji od przedsiębiorców. Mieszkańcy Włocławka - w plebiscycie internetowym - zdecydowali, że zwycięzcą będzie zestaw świec z naturalnego wosku z motywem fajansu włocławskiego - propozycja firmy Alicji Pszczolińskiej, właścicielki Kawiarni „Miodnia” z ul. 3 Maja 1.

- Zestaw świec z wosku pszczelego oprócz walorów zdobniczych ma działanie pro zdrowotne, ponieważ może służyć m. innymi do inhalacji oraz jonizacji powietrza. Proponowany produkt może być miłą pamiątką i prezentem promującym Włocławek. Element wzoru fajansowego umieszczony na świecach nawiązuje do tradycji przemysłowych miasta – czytamy na stronie wloclawek.pl. - Kawiarnia „Miodnia” prowadzi także działalność edukacyjną z zakresu pszczelarstwa i powstających produktów. Zapotrzebowanie na tego typu świece – naturalne, prozdrowotne i jednocześnie piękne – jest coraz większe.

Główna nagroda to 30 tysięcy złotych bezzwrotnej dotacji, przeznaczonej na promocję firmy. O wynikach konkursu zadecydowali włocławianie w plebiscycie internetowym.
Mówi Alicja Pszczolińska, właścicielka Kawiarni „Miodnia”

Region

2023-02-05, godz. 08:25 Za te słowa politycy Solidarnej Polski potępiają Radosława Sikorskiego: „Wstyd" Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu i środowiska i Mariusz Kałużny, poseł Solidarnej Polski skrytykowali w Grudziądzu europosła Radosława Sikorskiego za… » więcej 2023-02-05, godz. 07:00 Pod toruńskim kościołem odbędzie się zbiórka krwi dla chorego Witusia W niedzielę (5 lutego) w godz. 9-14 przy kościele św. Antoniego w Toruniu będzie można oddać krew oraz zarejestrować się w bazie dawców szpiku kostnego… » więcej 2023-02-04, godz. 19:15 Pogoda dla Kujaw i Pomorza: duży mróz, zachmurzenie, opady śniegu Region znajduje się w zasięgu rozległego wyżu, którego centrum przesunie się znad południowej Skandynawii nad zachodnią Polskę. Pozostaniemy w powietrzu… » więcej 2023-02-04, godz. 16:10 W Światowym Dniu Walki z Rakiem warto zajrzeć do tabeli bezpłatnych badań! 4 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Rakiem, w którym możemy wyrazić symbolicznie solidarność z chorymi i pomyśleć, na własny użytek, o profilaktyce… » więcej 2023-02-04, godz. 14:45 Z Barbarki znikają stare, bardzo słabe drzewa. Ich miejsce zajmą młodziki W połowie lutego rozpocznie się wycinka kilkudziesięciu sosen na toruńskiej Barbarce. Drzewa mają ponad 180 lat, ale są słabe i zagrażają bezpieczeństwu… » więcej 2023-02-04, godz. 11:30 Strzelno: koniec remontu sali domu kultury. Mieszkańcy są bardzo zadowoleni Mieszkańcy Strzelna już korzystają z wyremontowanej sali tamtejszego Domu Kultury. Koszt inwestycji to ponad 800 tysięcy złotych. » więcej 2023-02-04, godz. 10:13 Pogoda daje w kość: połamane drzewa, zerwane linie. Strażacy non stop w pracy [zdjęcia] Uszkodzone linie energetyczne oraz połamane konary drzew - to bilans ostatnich dwóch dób w związku z obfitymi opadami śniegu w regionie. Kujawsko-pomorscy… » więcej 2023-02-04, godz. 07:30 Mieszkańcy bali się, że z Miedzynia zniknie wiele drzew. Bydgoski ratusz wyjaśnia Mieszkańcy bydgoskiego Miedzynia i Prądów niepokoją się o drzewa nad Kanałem Bydgoskim. Zastanawiają się, dlaczego niektóre z nich oznaczono czarną folią… » więcej 2023-02-03, godz. 20:50 250 lat od rozpoczęcia budowy Kanału Bydgoskiego. Atrakcje w nakielskim muzeum Pamiątek związanych z Kanałem Bydgoskim - ale z terenów nadnoteckich - poszukuje Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle. 1 marca przypada 250. rocznica wbicia pierwszej… » więcej 2023-02-03, godz. 20:06 Tragiczny pożar w Brześciu Kujawskim. Strażacy znaleźli ciało 36-letniej kobiety Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w Brześciu Kujawskim. Na ul. Miłej w płomieniach stanął przydomowy garaż. W pożarze zginęła 36-letnia kob… » więcej
1234567