Wtorek, 31 stycznia 2023 r.   Imieniny: Marceli, Ludwiki, Jan
Polskie Radio PiK » Region
2022-11-24, 19:44 Monika Kaczyńska/Redakcja/Michał Zaręba

W godzinach szczytu brakuje miejsca w autobusach. Gmina Obrowo walczy o lepszy dojazd do Torunia

W gminie Obrowo trwają konsultacje, które mają usprawnić komunikację z Toruniem. Fot.: Monika Kaczyńska
W gminie Obrowo trwają konsultacje, które mają usprawnić komunikację z Toruniem. Fot.: Monika Kaczyńska
Trwają konsultacje społeczne dotycząc komunikacji zbiorowej w gminie Obrowo. Zdaniem części mieszkańców w godzinach porannych i popołudniowych brakuje połączeń z Toruniem. Co jeszcze należy zmienić? Mieszkańcy mogą się wypowiedzieć, wypełniając specjalną ankietę.
Temat opisał zaangażowany w sprawę mieszkaniec gminy, Krzysztof Duda. – W godzinach szczytu mamy duże natężenie pasażerów. Autobusy są wypełnione. Nie pomagają nawet autobusy „łamane”. Chcemy ten problem rozwiązać. Rozpoczęliśmy pracę od procesu konsultacyjnego – powiedział Duda.

Działacze podzielili konsultacje na dwie części. – Badanie ankietowe wciąż trwa. Kolejnym etapem będzie kawiarenka obywatelska. Chcemy zaprosić przedstawicieli samorządu, trzeciego sektora oraz mieszkańców. Celem jest wspólne wypracowanie odpowiednich rozwiązań – opisała Beata Jaworska, również zajmująca się tematem.

Rekomendacje zostaną przekazane wójtowi i radzie gminy Obrowo. Ankieta jest dostępna na stronie ctr24.pl oraz na Facebooku – należy wpisać „Konsultacje: komunikacja zbiorowa w gminie Obrowo”.

Do wypełnienia ankiety w sprawie transportu publicznego do Torunia zachęcają też społecznicy z Gminy Łubianka. Konsultacje potrwają do końca roku. Mieszkańcy gminy również mogą wypełnić specjalną ankietę.
Materiał przygotowała Monika Kaczyńska
Toruń

Region

2023-01-31, godz. 18:11 Na emeryturze nie rozstanie się z mundurem! Pożegnanie szefa bydgoskich strażaków Po 33 latach służby z Państwową Strażą Pożarną żegna się Komendant Miejski PSP w Bydgoszczy, st. bryg. Janisław Bullera. Uroczystość na jego cześć… » więcej 2023-01-31, godz. 17:20 Piesi nie czują się bezpieczni na przejściach. Kierowcy też nie! Jak temu zaradzić? Na Kujawach i Pomorzu rozpoczęła się policyjna akcja „Bezpieczny pieszy”. Wszystko po to, by przypominać o bezpieczeństwie niechronionych uczestników… » więcej 2023-01-31, godz. 16:35 Dwa zatrzymania jednego dnia. Pół kilograma narkotyków zabezpieczone Na trzy miesiące zostały aresztowane dwie osoby zatrzymane w związku ze sprawami narkotykowymi. Dwie akcje przeprowadzili tego samego dnia bydgoscy funkcjo… » więcej 2023-01-31, godz. 15:40 Stoi na stacji lokomotywa! Wyremontowana ciuchcia wróciła do Myślęcinka [wideo, zdjęcia] Przez lata była jednym z symboli Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku. Teraz znowu będzie mogła cieszyć mieszkańców i turystów. Odrestaurowana lokomotywa… » więcej 2023-01-31, godz. 14:58 Позпочалися безкоштовні психологічні майстерні для жінок, які втекли… Заняття проходять в Інтеграційному центрі для іноземців за вул. Dworcowa 57. Їхня мета полягає… » więcej 2023-01-31, godz. 13:50 Bydgoszcz oszczędza, ale nie ma jak tego udowodnić. Miasto czeka na dane z Enei Brakuje szczegółowych danych dotyczących zużycia energii, nie ma też formularza raportu. Są problemy z obliczeniem, czy w grudniu miastu Bydgoszcz udało… » więcej 2023-01-31, godz. 12:32 Gigantyczne zużycie prądu na toruńskim Tor-Torze. Radny wnioskuje o audyt Wraca sprawa planowanego zamknięcia miejskiego lodowiska w Toruniu i pada pytanie - kto, a może co odpowiada za ogromne zużycie prądu? Wniosek o przeprowadzanie… » więcej 2023-01-31, godz. 11:54 Dekret biskupa: ksiądz Kneblewski nie może się wypowiadać w mediach Decyzja ks. biskupa Krzysztofa Włodarczyka jest reakcją na ostatni wpis kapłana zamieszczony na portalu społecznościowym, który dotyczył zbiórki prowadzonej… » więcej 2023-01-31, godz. 10:20 Inowrocław: przyczyny złamania gigantycznej drabiny strażackiej ustali komisja [zdjęcia] Wracamy do sprawy złamanej drabiny strażackiej. Urządzenie było testowane w Inowrocławiu. W pewnym momencie złamało się przęsło i część drabiny z… » więcej 2023-01-31, godz. 07:50 Czy COVID-19 uszkadza słuch? Badają to bydgoscy medycy wraz z Uniwersytetem Harvarda Skutki COVID-19 dla ludzkiego mózgu - ten temat wzięli 'pod lupę' bydgoscy neuropsychologowie. To kolejny projekt, który realizują wspólnie z amerykańskim… » więcej
1234567