Niedziela, 04 grudnia 2022 r.   Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Leszczyńskiego
2022-11-18, 13:55 Robert Erdmann/Redakcja

Chętnych na wymianę pieców w regionie coraz więcej. Montują pompy i fotowoltaikę [wideo]

W piątek w Bydgoszczy przedstawiciele najaktywniejszych gmin zostali nagrodzeni/fot. jw
W piątek w Bydgoszczy przedstawiciele najaktywniejszych gmin zostali nagrodzeni/fot. jw
W województwie kujawsko-pomorskim wymienionych zostanie, w ramach programu „Czyste powietrze", ponad 30 tysięcy kopciuchów.
W ramach umów, które już zostały zawarte na kwotę 510 mln zł w regionie będzie wymienionych 31 tys. pieców. - To jest skala ogromna, w porównaniu do poprzednich programów typu „Kawka”, gdzie przez dwie edycje 15 mln zostało zakontraktowane na wymianę źródeł - mówi Ireneusz Stachowiak, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Toruniu. - Ponad 1000 wniosków miesięcznie do nas wpływa, ale jednocześnie też wypłacamy coraz więcej środków. Już ponad 280 mln zł fizycznie wypłaciliśmy naszym beneficjentom za zrealizowane inwestycje. W tym roku 70 proc. beneficjentów decyduje się na montaż pompy ciepła i fotowoltaiki, co też pokazuje pewien kierunek, którym ten program podąża – dodaje.

Minister Paweł Mirowski - pełnomocnik premiera do spraw programu „Czyste Powietrze” i efektywności energetycznej budynków podkreśla, że 64 gminy z regionu Kujaw i Pomorza znalazły się w gronie tych, które najaktywniej w Polsce korzystają i ubiegają się o dotacje.

Pieniądze wypłacane są w dwóch programach: „Czyste powietrze” oraz „Ciepłe mieszkanie”. W piątek w Bydgoszczy przedstawiciele najaktywniejszych gmin zostali nagrodzeni. Wśród gości na uroczystości był minister Łukasz Schreiber oraz poseł Tomasz Latos.
Relacja Roberta Erdmanna
W piątek w Bydgoszczy przedstawiciele najaktywniejszych gmin zostali nagrodzeni/wideo: jw
W piątek w Bydgoszczy przedstawiciele najaktywniejszych gmin zostali nagrodzeni/wideo: jw

Wiadomości lokalne

2022-12-04, godz. 21:00 Akcja „Ciepło serca w słoiku". Sprawdźcie, gdzie można przynosić dary! Bydgoszczanie po raz kolejny mogą pomóc bezdomnym i dzieciom z domów dziecka. Trwa akcja „Ciepło serca w słoiku'. Jej organizatorzy chcą przygotować paczki… » więcej 2022-12-04, godz. 20:14 Jadą z pomocą na Ukrainę, zbierają dary. „Ludzie tam stracili wszystko!” [wideo] Fundacja Polska z Bydgoszczy przygotowuje kolejny konwój na Ukrainę. - Jedziemy tam, gdzie najbardziej Rosjanie atakują. Ludzie żyją tam w dramatycznych warunkach… » więcej 2022-12-04, godz. 19:02 Za walkę o wolną Polskę trafiały do więzień. Izba pamięci w Fordonie [wideo] Mroczny klimat celi, w której w czasach stalinowskich więziono działaczki ruchów niepodległościowych można poczuć w Izbie Pamięci otwartej w niedzielę… » więcej 2022-12-04, godz. 18:32 Palisz w domu węglem albo drewnem? Odwiedzą cię społeczni ekodoradcy Ekodoradcy będą docierać do osób potrzebujących wsparcia w wymianie ogrzewania w Toruniu. To jedno z założeń antysmogowego projektu „Społeczni ekod… » więcej 2022-12-04, godz. 17:28 Uczyli się udzielać pomocy na polu walki. Terytorialsi wyszkolili 400 ratowników Ostatnią tegoroczną edycję kursu Combat Lifesaver - Ratownika Pola Walki realizowało w minionym tygodniu Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu… » więcej 2022-12-04, godz. 12:13 Marznące opady, na drogach zrobi się bardzo ślisko! Meteorolodzy ostrzegają Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed marznącymi opadami, powodującymi gołoledź w północnej części województwa. » więcej 2022-12-04, godz. 10:42 Płonął dom w podbydgoskim Borównie. Z pożarem walczyło siedem zastępów Kilka minut po godzinie 2.00 w nocy z soboty na niedzielę, straż pożarna odebrała zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w podbydgoskim Borównie. Mieszkająca… » więcej 2022-12-03, godz. 22:00 Kilka tysięcy wiernych uczestniczyło w obchodach 31-lecia Radia Maryja - Radio Maryja od 31 lat niesie otuchę, wsparcie, umacniając w ludzkich sercach miłość i wiarę - napisał prezydent Andrzej Duda w liście z okazji 31. rocznicy… » więcej 2022-12-03, godz. 21:35 Kajko i Kokosz przejęli zamek krzyżacki w Toruniu! Dla chętnych Szkoła Latania Zjazd tyrolką, interaktywne instalacje, wystawa komiksu - od soboty w Toruniu na ruinach zamku krzyżackiego rządzą Kajko i Kokosz, bohaterowie komiksu Janusza… » więcej 2022-12-03, godz. 20:20 Tragedia w Grudziądzu. Nie żyje 8-letnia dziewczynka, która zatruła się czadem Przykre informacje napłynęły z Grudziądza. W wyniku zatrucia czadem zmarła 8-letnia dziewczynka. Zdarzenie miało miejsce w domu wielorodzinnym na ulicy … » więcej
1234567