Wtorek, 31 stycznia 2023 r.   Imieniny: Marceli, Ludwiki, Jan
Polskie Radio PiK » Region
2022-09-25, 19:15 Michał Zaręba/Redakcja

Te zawody są unikatowe! Najpierw z łodzią biegają, później pływają [wideo]

W czwartej edycji toruńskiej imprezy Run&Row rywalizowało 6 osad. /fot. Michał Zaręba
W czwartej edycji toruńskiej imprezy Run&Row rywalizowało 6 osad. /fot. Michał Zaręba
Nietypowy maraton wioślarski odbywał się na Rynku Staromiejskim w Toruniu. Zawodnicy musieli przebiec z łodzią do przystani, przepłynąć 6-kilometrowę pętlę na Wiśle, żeby po powrocie zakończyć rywalizację sztafetą na ergometrze. Jest to impreza niezwykle barwna, widowiskowa i unikatowa w skali kraju oraz świata.
- Wpisujemy się tą imprezą w toruńskie Stare Miasto - mówi Henryk Boś, prezes AZS UMK Toruń. - Jest to już czwarta edycja wydarzenia, które cieszy się wielką popularnością wśród mieszkańców Torunia. Ludzie mają bezpośredni kontakt z łodzią wioślarską, bo niektórzy w ogóle nie wiedzą co to jest wioślarstwo!

Więcej w materiale Michała Zaręby.

W czwartej edycji imprezy Run&Row rywalizowało 6 osad. Wygrała drużyna z Poznania.

Zawody składały się z trzech konkurencji. Najpierw zawodnicy biegli całą trasę (3 km) ze swoją ważącą ok. 96 kg i mierzącą 20 metrów łodzią spod ratusza ulicami Szeroką i Mostową, Bulwarem Filadelfijskim aż do Przystani Toruń. W zatoczce zwodowali łódź, rozpoczynając drugą konkurencję: musieli przewiosłować przez mierzącą około 6 km pętlę na toruńskiej Wiśle. Następnie ponownie biegli z łodzią na starówkę, aby całą rywalizację zakończyć sztafetą na ergometrze wioślarskim. Każdy z ośmiu zawodników oraz sternik miał do pokonania dystans 500 m, a po ukończeniu dystansu cała osada wbiegała na linię mety.
Materiał Michała Zaręby
wideo: Michał Zaręba/ fot. Wioślarze AZS UMK biegnący z kajakiem przez Rynek Staromiejski w Toruniu./fot. Adam Zakrzewski/torun.pl
wideo: Michał Zaręba/ fot. Michał Zaręba

Region

2023-01-31, godz. 17:20 Piesi nie czują się bezpieczni na przejściach. Kierowcy też nie! Jak temu zaradzić? Na Kujawach i Pomorzu rozpoczęła się policyjna akcja „Bezpieczny pieszy”. Wszystko po to, by przypominać o bezpieczeństwie niechronionych uczestników… » więcej 2023-01-31, godz. 16:35 Dwa zatrzymania jednego dnia. Pół kilograma narkotyków zabezpieczone Na trzy miesiące zostały aresztowane dwie osoby zatrzymane w związku ze sprawami narkotykowymi. Dwie akcje przeprowadzili tego samego dnia bydgoscy funkcjo… » więcej 2023-01-31, godz. 15:40 Stoi na stacji lokomotywa! Wyremontowana ciuchcia wróciła do Myślęcinka [wideo, zdjęcia] Przez lata była jednym z symboli Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku. Teraz znowu będzie mogła cieszyć mieszkańców i turystów. Odrestaurowana lokomotywa… » więcej 2023-01-31, godz. 14:58 Позпочалися безкоштовні психологічні майстерні для жінок, які втекли… Заняття проходять в Інтеграційному центрі для іноземців за вул. Dworcowa 57. Їхня мета полягає… » więcej 2023-01-31, godz. 13:50 Bydgoszcz oszczędza, ale nie ma jak tego udowodnić. Miasto czeka na dane z Enei Brakuje szczegółowych danych dotyczących zużycia energii, nie ma też formularza raportu. Są problemy z obliczeniem, czy w grudniu miastu Bydgoszcz udało… » więcej 2023-01-31, godz. 12:32 Gigantyczne zużycie prądu na toruńskim Tor-Torze. Radny wnioskuje o audyt Wraca sprawa planowanego zamknięcia miejskiego lodowiska w Toruniu i pada pytanie - kto, a może co odpowiada za ogromne zużycie prądu? Wniosek o przeprowadzanie… » więcej 2023-01-31, godz. 11:54 Dekret biskupa: ksiądz Kneblewski nie może się wypowiadać w mediach Decyzja ks. biskupa Krzysztofa Włodarczyka jest reakcją na ostatni wpis kapłana zamieszczony na portalu społecznościowym, który dotyczył zbiórki prowadzonej… » więcej 2023-01-31, godz. 10:20 Inowrocław: przyczyny złamania gigantycznej drabiny strażackiej ustali komisja [zdjęcia] Wracamy do sprawy złamanej drabiny strażackiej. Urządzenie było testowane w Inowrocławiu. W pewnym momencie złamało się przęsło i część drabiny z… » więcej 2023-01-31, godz. 07:50 Czy COVID-19 uszkadza słuch? Badają to bydgoscy medycy wraz z Uniwersytetem Harvarda Skutki COVID-19 dla ludzkiego mózgu - ten temat wzięli 'pod lupę' bydgoscy neuropsychologowie. To kolejny projekt, który realizują wspólnie z amerykańskim… » więcej 2023-01-31, godz. 06:50 Gminna Biblioteka Publiczna w Dobrczu umila dzieciom ferie. Codziennie inne zajęcia Karmnik dla ptaków z odpadków, zwiedzanie remizy strażackiej, konstruowanie lasu w słoiku oraz wspólne gotowanie - uczestnicy ferii zimowych z Gminną Biblioteką… » więcej
1234567