Niedziela, 05 lutego 2023 r.   Imieniny: Agaty, Adelajdy
Polskie Radio PiK » Region
2022-09-24, 08:15 Elżbieta Rupniewska/Redakcja

Bohaterem tego wydawnictwa ma być Nowy Fordon. Trwa zbiórka zdjęć!

Nowy Fordon/fot. Rada Osiedla Nowy Fordon/Facebook/Robert Skiba/Photography
Nowy Fordon/fot. Rada Osiedla Nowy Fordon/Facebook/Robert Skiba/Photography
Zdjęć, ale też innych materiałów dokumentujących powstawanie Nowego Fordonu poszukuje jeden z redaktorów portalu „Fordon na co dzień". Błażej Bembnista apeluje do mieszkańców największej dzielnicy Bydgoszczy, by zajrzeli do swoich domowych archiwów i podzielili się skanami rodzinnych fotografii, dla których tłem jest ta właśnie część miasta.
- Chcę przedstawić historię powstawania Nowego Fordon w dosyć historycznym momencie, czyli 50 lat od jego przyłączenia do Bydgoszczy i w 40 rocznicę zasiedlenia pierwszy bloków na Osiedlu Bohaterów - mówi Błażej Bembnista z portalu „Fordon na co dzień".

- Mam nadzieję, że wersja internetowa ukaże się gdzieś na początku 2023 roku. Czynimy też starania, aby udało się jak najszybciej wydać te wspomnienia w formie drukowanej. Mam nadzieję, że to się w ogóle uda, patrząc na różne okoliczności (...). Poszukujemy zdjęć przedstawiających Nowy Fordon w okresie budowy, ale też z lat 70., lata 80., gdy to osiedla powstawały. Takie zdjęcia można znaleźć w swoich rodzinnych albumach. Pierwsi mieszkańcy już nam je przysłali. Takie fotografie były wykonywane przy okazji różnych wydarzeń rodzinnych, ale przyjmiemy także dokumenty, wspomnienia, także od osób, które pracowały między innymi na tych budowach (...).

Osoby, które chciałyby zasilić swoimi zdjęciami powstające wydawnictwo proszone są o kontakt za pośrednictwem profilu facebookowego „Fordon na co dzień".

Więcej w materiale Elżbiety Rupniewskiej.
Materiał Elżbiety Rupniewskiej (Popołudnie z nami)

Region

2023-02-05, godz. 08:25 Za te słowa politycy Solidarnej Polski potępiają Radosława Sikorskiego: „Wstyd" Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu i środowiska i Mariusz Kałużny, poseł Solidarnej Polski skrytykowali w Grudziądzu europosła Radosława Sikorskiego za… » więcej 2023-02-05, godz. 07:00 Pod toruńskim kościołem odbędzie się zbiórka krwi dla chorego Witusia W niedzielę (5 lutego) w godz. 9-14 przy kościele św. Antoniego w Toruniu będzie można oddać krew oraz zarejestrować się w bazie dawców szpiku kostnego… » więcej 2023-02-04, godz. 19:15 Pogoda dla Kujaw i Pomorza: duży mróz, zachmurzenie, opady śniegu Region znajduje się w zasięgu rozległego wyżu, którego centrum przesunie się znad południowej Skandynawii nad zachodnią Polskę. Pozostaniemy w powietrzu… » więcej 2023-02-04, godz. 16:10 W Światowym Dniu Walki z Rakiem warto zajrzeć do tabeli bezpłatnych badań! 4 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Rakiem, w którym możemy wyrazić symbolicznie solidarność z chorymi i pomyśleć, na własny użytek, o profilaktyce… » więcej 2023-02-04, godz. 14:45 Z Barbarki znikają stare, bardzo słabe drzewa. Ich miejsce zajmą młodziki W połowie lutego rozpocznie się wycinka kilkudziesięciu sosen na toruńskiej Barbarce. Drzewa mają ponad 180 lat, ale są słabe i zagrażają bezpieczeństwu… » więcej 2023-02-04, godz. 11:30 Strzelno: koniec remontu sali domu kultury. Mieszkańcy są bardzo zadowoleni Mieszkańcy Strzelna już korzystają z wyremontowanej sali tamtejszego Domu Kultury. Koszt inwestycji to ponad 800 tysięcy złotych. » więcej 2023-02-04, godz. 10:13 Pogoda daje w kość: połamane drzewa, zerwane linie. Strażacy non stop w pracy [zdjęcia] Uszkodzone linie energetyczne oraz połamane konary drzew - to bilans ostatnich dwóch dób w związku z obfitymi opadami śniegu w regionie. Kujawsko-pomorscy… » więcej 2023-02-04, godz. 07:30 Mieszkańcy bali się, że z Miedzynia zniknie wiele drzew. Bydgoski ratusz wyjaśnia Mieszkańcy bydgoskiego Miedzynia i Prądów niepokoją się o drzewa nad Kanałem Bydgoskim. Zastanawiają się, dlaczego niektóre z nich oznaczono czarną folią… » więcej 2023-02-03, godz. 20:50 250 lat od rozpoczęcia budowy Kanału Bydgoskiego. Atrakcje w nakielskim muzeum Pamiątek związanych z Kanałem Bydgoskim - ale z terenów nadnoteckich - poszukuje Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle. 1 marca przypada 250. rocznica wbicia pierwszej… » więcej 2023-02-03, godz. 20:06 Tragiczny pożar w Brześciu Kujawskim. Strażacy znaleźli ciało 36-letniej kobiety Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w Brześciu Kujawskim. Na ul. Miłej w płomieniach stanął przydomowy garaż. W pożarze zginęła 36-letnia kob… » więcej
1234567