Niedziela, 25 września 2022 r.   Imieniny: Aurelii, Władysława, Kleofasa
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2022-09-23, 10:34 Tatiana Adonis/Redakcja

Dodatki węglowe trafią do bydgoszczan. Radni przegłosowali korektę budżetu

Fot. ilustracyjna/Pixabay
Fot. ilustracyjna/Pixabay
W Bydgoszczy rozpocznie się wypłata dodatku węglowego. Radni, którzy zebrali się rano na nadzwyczajnej sesji przyjęli uchwałę w sprawie korekty budżetu miasta na ten rok.
Wprowadzenie do budżetu pieniędzy na dodatek węglowy pozwoli na wypłatę środków mieszkańcom. Chodzi o 3 tysiące złotych dla gospodarstw domowych ogrzewanych węglem.

W środę Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki otrzymał z Ministerstwa klimatu środki na wypłatę przez samorządy tak zwanego dodatku węglowego, w sumie 550 mln zł. Bydgoski ratusz wnioskował o prawie 19 mln zł, na razie otrzymał 14. Zwołana na dziś rano sesja była potrzebna, by uruchomić procedury, które umożliwią wypłatę pieniędzy mieszkańcom.

- Prezydent postanowił, aby wprowadzić do budżetu łączną kwotę wniosków, które skierowaliśmy do wojewody, na całe 19 milionów, pomimo że dostaliśmy dopiero 14. Tak robią też inne miasta. Kwota wprowadzonego planu odpowiada wysokości zapotrzebowania zgłaszanego przez miasto Bydgoszcz do wojewody kujawsko-pomorskiego, z zastrzeżeniem wydatkowania środków na powyższy cel do wysokości kwot przekazanych przez wojewodę na rachunek bankowy miasta - powiedział Piotr Tomaszewski, skarbnik miasta.

Do tej pory bydgoszczanie złożyli ponad 8,5 tysiąca wniosków o dodatek węglowy.

- Dzięki temu, że państwo radni podjęli uchwałę wprowadzenia pieniędzy otrzymanych od wojewody do budżetu, będziemy już od dzisiaj wypłacali pieniądze pierwszym bydgoszczanom, którzy złożyli wnioski w sierpniu. Mam nadzieję, że w poniedziałek najpóźniej te pieniądze dotrą - powiedziała Elżbieta Wiewióra, sekretarz miasta.

Według danych w Bydgoszczy znajduje się 10 tys. gospodarstw domowych, które mogą skorzystać z dodatku węglowego.

O dodatek do zakupu pelletu, oleju, drewna i gazu LPG – według szacunków – starać się będzie w Bydgoszczy około 5 tysięcy osób.
Dodatki węglowe trafią do bydgoszczan. Radni przegłosowali korektę budżetu

Wiadomości lokalne

2022-09-25, godz. 07:45 Raj dla ogrodników i działkowców. Jesienny kiermasz w Bydgoszczy Jesień to czas wysadzania w ogrodach wielu roślin, zwłaszcza drzew i krzewów. Wielu miłośników zieleni, właścicieli ogródków i działek rodzinnych korzysta… » więcej 2022-09-24, godz. 20:35 „Baza przygody”, czyli nowa siedziba włocławskich harcerzy Włocławscy harcerze mają nową siedzibę. Z wielką pompą w parku na Słodowie otwarto „Bazę przygody” - tak bowiem będzie się nazywać siedziba włocławskiego… » więcej 2022-09-24, godz. 19:35 100 lat inowrocławskiej „Konopy”. Jubileusz liceum II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu obchodzi jubileusz 100-lecia istnienia. Z tej okazji w tamtejszym Teatrze Miejskim odbyła… » więcej 2022-09-24, godz. 17:30 Bydgoski Londynek zmienia oblicze i... świętuje Malowanie twarzy, zjeżdżalnie, wata cukrowa - to oraz inne atrakcje czekały na dzieci na ul. Pomorskiej w Bydgoszczy, gdzie odbyło się święto ulicy i dzielnicy… » więcej 2022-09-24, godz. 14:45 Święto toruńskiego Przedzamcza. Piknik na ulicy Koncerty, pokazy rycerskie, animacje dla dzieci i zabawy taneczne - to część atrakcji Święta ulicy Przedzamcze w Toruniu. Przygotowano też jarmark produktów… » więcej 2022-09-24, godz. 13:15 Terytorialsi gotowi na każde wyzwanie. Wspierają walkę o życie 18-miesięcznej Zosi [wideo] Żołnierze 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej przyłączyli się do akcji pomocy dla Zosi Szcześniewskiej z Wałdowa, chorującej na SMA - rdzeniowy… » więcej 2022-09-24, godz. 11:45 Minister Schreiber apeluje do senatorów KO o poparcie ustawy blokującej fuzję bydgoskich szpitali O jak najszybsze rozpatrzenie przez Senat ustawy zawierającej poprawkę, która blokuje fuzję bydgoskich szpitali uniwersyteckich apeluje minister Łukasz Schreiber… » więcej 2022-09-24, godz. 08:15 Bohaterem tego wydawnictwa ma być Nowy Fordon. Trwa zbiórka zdjęć! Zdjęć, ale też innych materiałów dokumentujących powstawanie Nowego Fordonu poszukuje jeden z redaktorów portalu „Fordon na co dzień'. Błażej Bembnista… » więcej 2022-09-23, godz. 21:00 Do psychiatry zwykle jest dalej, niż bliżej. Cel: centrum pomocy w każdym powiecie Za 5 lat w każdym powiecie powinno działać Centrum Zdrowia Psychicznego. Pilotażowo program realizowany jest już w Toruniu, gdzie dziś odbyło się VII Kujawsko-Pomorskie… » więcej 2022-09-23, godz. 20:30 100 lat „Uranii”! Czasopismo znają wszyscy miłośnicy astronomii Dwumiesięcznik „Urania - Postępy Astronomii” świętuje w Toruniu 100-lecie swojego istnienia. To jedno z najstarszych polskich czasopism i jeden z trzech… » więcej
1234567