Sobota, 24 września 2022 r.   Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Nova
2022-09-21, 19:15 Michał Zaręba/Redakcja

Kontrolowane dachowanie działa na wyobraźnię. Nikt nie chce powtórki w rzeczywistości [wideo]

Symulator dachowania przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu. Fot. Michał Zaręba
Symulator dachowania przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu. Fot. Michał Zaręba
Symulator dachowania i punkt pierwszej pomocy pojawiły się przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu. Okazją był przypadający w środę Europejski Dzień bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach.
- Jestem przerażona. Jak pomyślę, że w rzeczywistości byłoby dużo szybciej i dużo mocniej, to jest straszne. Otwiera się trochę w głowie, naprawdę. Będę na pewno jeździć ostrożniej - powiedziała jedna z kobiet, która skorzystała z symulatora.

- Staramy się tutaj uświadamiać ludziom, że ich postępowanie, ich decyzje, mają wpływ nie tylko na ich życie, lecz również na życie innych. Wsiadanie do samochodu po alkoholu, niestosowanie się do przepisów, nieprawidłowe wyprzedzanie, przekraczanie dozwolonej prędkości - to wszystko są czynniki, które mają wpływ na to, że dochodzi do tragicznych w skutkach zdarzeń na drogach - powiedziała aspirant Monika Stolarska z Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Do sierpnia w powiecie toruńskim policja odnotowała 7 śmiertelnych ofiar na drogach. W zeszłym roku w wypadkach zginęły 23 osoby.

Do akcji oprócz samorządu województwa i policji przyłączyły się fundacje „Bezpieczni.eu” i „Na pewno życie”.
Kontrolowane dachowanie działa na wyobraźnię. Nikt nie chce powtórki w rzeczywistości (Popołudnie z nami)
Symulator dachowania. Wideo Michał Zaręba

Wiadomości lokalne

2022-09-24, godz. 20:35 „Baza przygody”, czyli nowa siedziba włocławskich harcerzy Włocławscy harcerze mają nową siedzibę. Z wielką pompą w parku na Słodowie otwarto „Bazę przygody” - tak bowiem będzie się nazywać siedziba włocławskiego… » więcej 2022-09-24, godz. 19:35 100 lat inowrocławskiej „Konopy”. Jubileusz liceum II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu obchodzi jubileusz 100-lecia istnienia. Z tej okazji w tamtejszym Teatrze Miejskim odbyła… » więcej 2022-09-24, godz. 17:30 Bydgoski Londynek zmienia oblicze i... świętuje Malowanie twarzy, zjeżdżalnie, wata cukrowa - to oraz inne atrakcje czekały na dzieci na ul. Pomorskiej w Bydgoszczy, gdzie odbyło się święto ulicy i dzielnicy… » więcej 2022-09-24, godz. 14:45 Święto toruńskiego Przedzamcza. Piknik na ulicy Koncerty, pokazy rycerskie, animacje dla dzieci i zabawy taneczne - to część atrakcji Święta ulicy Przedzamcze w Toruniu. Przygotowano też jarmark produktów… » więcej 2022-09-24, godz. 13:15 Terytorialsi gotowi na każde wyzwanie. Wspierają walkę o życie 18-miesięcznej Zosi [wideo] Żołnierze 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej przyłączyli się do akcji pomocy dla Zosi Szcześniewskiej z Wałdowa, chorującej na SMA - rdzeniowy… » więcej 2022-09-24, godz. 11:45 Minister Schreiber apeluje do senatorów KO o poparcie ustawy blokującej fuzję bydgoskich szpitali O jak najszybsze rozpatrzenie przez Senat ustawy zawierającej poprawkę, która blokuje fuzję bydgoskich szpitali uniwersyteckich apeluje minister Łukasz Schreiber… » więcej 2022-09-24, godz. 08:15 Bohaterem tego wydawnictwa ma być Nowy Fordon. Trwa zbiórka zdjęć! Zdjęć, ale też innych materiałów dokumentujących powstawanie Nowego Fordonu poszukuje jeden z redaktorów portalu „Fordon na co dzień'. Błażej Bembnista… » więcej 2022-09-23, godz. 21:00 Do psychiatry zwykle jest dalej, niż bliżej. Cel: centrum pomocy w każdym powiecie Za 5 lat w każdym powiecie powinno działać Centrum Zdrowia Psychicznego. Pilotażowo program realizowany jest już w Toruniu, gdzie dziś odbyło się VII Kujawsko-Pomorskie… » więcej 2022-09-23, godz. 20:30 100 lat „Uranii”! Czasopismo znają wszyscy miłośnicy astronomii Dwumiesięcznik „Urania - Postępy Astronomii” świętuje w Toruniu 100-lecie swojego istnienia. To jedno z najstarszych polskich czasopism i jeden z trzech… » więcej 2022-09-23, godz. 18:46 Do niedzieli w Bydgoszczy bez tramwajów z centrum do Fordonu i odwrotnie W ten weekend bydgoszczan czekają zmiany w komunikacji tramwajowej na ul. Fordońskiej. Mają one związek z budową nowych mostów nad Brdą. » więcej
1234567