Wtorek, 06 grudnia 2022 r.   Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Leszczyńskiego
2022-09-21, 13:15 Katarzyna Bogucka/Andrzej Krystek/Redakcja

Komunikacja publiczna w Bydgoszczy. Znów poważne problemy i mniej kursów!

Kolejny poważny kryzys bydgoskiej komunikacji miejskiej. (jw)
Kolejny poważny kryzys bydgoskiej komunikacji miejskiej. (jw)
Kolejny poważny kryzys bydgoskiej komunikacji miejskiej. (jw)
Kolejny poważny kryzys bydgoskiej komunikacji miejskiej. (jw)
Kolejny poważny kryzys bydgoskiej komunikacji miejskiej. (jw)
Kolejny poważny kryzys bydgoskiej komunikacji miejskiej. (jw)
Kolejny poważny kryzys bydgoskiej komunikacji miejskiej. (jw)
Kolejny poważny kryzys bydgoskiej komunikacji miejskiej. (jw)
Kolejny poważny kryzys bydgoskiej komunikacji miejskiej. Część połączeń wypadła z rozkładów jazdy. Autobusy nie przyjeżdżają, wściekli pasażerowie tkwią na przystankach i wydzwaniają do MZK, do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Niestety, poprawy sytuacji raczej nie będzie.
– Z rozkładów jazy wypada coraz więcej autobusów, mamy mnóstwo zgłoszeń od pasażerów, w związku z problemami kadrowymi w MZK, nie realizują oni jako przewoźnik od kilku do kilkunastu kursów dziennie, tym samy nie wywiązują się z usługi na poziomie zapisanym w umowie. Podjęliśmy działania w celu dostosowania rozkładów jazdy do rzeczywistych możliwości kadrowych w MZK, tym samym od 1 października wprowadzimy zmiany w rozkładzie jazdy w bydgoskiej komunikacji – mówił Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP w Bydgoszczy.

Szczegóły dotyczące nowej siatki połączeń zostaną podane w poniedziałek, będą się także sukcesywnie pojawiać na przystankach.

Tymczasem Dariusz Falkowski, wiceprezes Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego w Bydgoszczy, przestrzegał przed zbliżającym się kryzysem komunikacyjnym już latem, tuż po zakończeniu strajku MZK.

– Może się okazać, że będą cięcia, ale nie cięcia budżetowe, tylko ze względu na brak kierowców do pracy. To jest problem z którym mierzyły się największe polskie miasta. Nas już też to powoli zaczyna dotykać. Brakuje kierowców zarówno w MZK Bydgoszcz, jak i w Ireksie, w Mobilisie, który zacznie obsługiwać linie w Bydgoszczy, może się z tym samym problemem się zetknąć – powiedział Dariusz Falkowski.

Bydgoszcz nie jest jedynym miastem, które wprowadzą cięcia w komunikacji. Ograniczenia w kursach lub zmiany cen biletów zostały już wprowadzone lub są analizowane w Szczecinie, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Krakowie i Olsztynie. A powodów tej decyzji jest kilka: poważne braki kadrowe wśród kierowców, wzrost kosztów utrzymania systemu transportu publicznego związany m.in. z wyższymi cenami energii...
Komunikacja publiczna w Bydgoszczy. Znów poważne problemy i mniej kursów! (Popołudnie z nami)
Mówi Dariusz Falkowski
Rozmowa z Pawłem Czyrnym, dyrektorem zarządzającym MZK - Materiał Andrzeja Krystka (Popołudnie z nami)
Bydgoszcz
Ograniczenia w komunikacji miejskiej w Bydgoszczy. (jw)

Wiadomości lokalne

2022-12-05, godz. 20:05 Rynek pracy i wymiana doświadczeń. Sesja z udziałem niepełnosprawnych Rozmawiali o problemach prawnych, ekonomicznych i społecznych oraz szukali możliwości ich rozwiązania. XII Sesja Osób z Niepełnosprawnościami odbywała… » więcej 2022-12-05, godz. 18:18 Związany z Bydgoszczą abp Jan Romeo Pawłowski z Nagrodą im. Wyszyńskiego Abp Jan Romeo Pawłowski został laureatem Nagrody im. kardynała Stefana Wyszyńskiego, którą przyznaje Stowarzyszenie Absolwentów Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego… » więcej 2022-12-05, godz. 17:25 To nie boli, a może uratować komuś życie. Młodzi szukają dawców szpiku Studenci Collegium Medicum UMK organizują akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Do końca tygodnia stanowiska rejestracyjne będą funkcjonować m.in… » więcej 2022-12-05, godz. 16:29 Strażnicy miejscy razem z mieszkańcami Bydgoszczy oddawali krew [zdjęcia] Ponad 15 litrów krwi udało się zebrać podczas poniedziałkowej zbiórki, zorganizowanej w Bydgoszczy. » więcej 2022-12-05, godz. 15:38 Pomaganie innym daje im radość! Dzień Wolontariusza świętowano w Inowrocławiu Upominki i zabawy w hali widowiskowo-sportowej w Inowrocławiu były prezentem dla wolontariuszy z okazji ich święta. W obchodach zorganizowanych przez inowrocławską… » więcej 2022-12-05, godz. 14:40 Zachęcają samorządy do dbania o rodzinę. „Więzi decydują o poczuciu bezpieczeństwa” Jak zmotywować gminy do aktywnej polityki prorodzinnej - o tym w Bydgoszczy dyskutowali samorządowcy i przedstawiciele rządowych instytucji. W urzędzie wojewódzkim… » więcej 2022-12-05, godz. 13:51 Mieszkańcy Grudziądza uczcili 155. urodziny Józefa Piłsudskiego - Dla całych pokoleń stał się twarzą odrodzonej Polski - mówił prezydent Maciej Glamowski podczas uroczystości z okazji 155. urodzin Józefa Piłsudskiego… » więcej 2022-12-05, godz. 12:53 Ingerował w pomiary drogomierza, odpowie przed sądem Wysoki mandat, utrata prawa jazdy i zarzuty za złamanie przepisów drogowych to konsekwencje dla kierowcy ciężarówki, który wyruszył w trasę, wcześniej… » więcej 2022-12-05, godz. 12:05 В Ґрудзьондзу розпочинається Ярмарок св. Миколая Головна садиба Національного Фонду Здоров'я у Бидгощі і філії у Торуні та Влоцлавку працюватимуть… » więcej 2022-12-05, godz. 11:31 Premier: ponad dwa tysiące gmin podpisało umowy na dostawy węgla Weszliśmy w cały ciąg logistyczny: od importu przez przeładunek węgla w portach - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. Zaznaczył, że… » więcej
1234567