Wtorek, 06 grudnia 2022 r.   Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2022-08-16, 12:15 Monika Siwak/Redakcja

Weekend na drogach regionu nie był bezpieczny. Policjanci apelują o ostrożność

Tragiczny wypadek w Emilianowie./Fot. Archiwum/Bydgoszcz 998
Tragiczny wypadek w Emilianowie./Fot. Archiwum/Bydgoszcz 998
Śmierć czteroosobowej rodziny spod Piły wracającej z wakacji to jedna z tragedii, do których doszło w długi weekend na drogach naszego regionu. W sumie zdarzyło się 6 wypadków.
W piątek (12 sierpnia) na krajowej 10 między Toruniem a Bydgoszczą w Emilianowie zderzyły się cztery samochody. Toyota zjechała nagle na lewy pas i uderzyła w ciężarówkę i osobowego volkswagena. TIR wjechał w skodę, w której na miejscu zginęli ojciec i dwoje nastoletnich dzieci, matka zmarła następnego dnia w szpitalu. 52-letniemu kierowcy toyoty zabrano prawo jazdy. Nie został aresztowany.

- W pozostałych wypadkach rannych zostało 8 osób. Funkcjonariusze odnotowali też ponad 170 kolizji. Niestety również i na drogach naszego regionu, podobnie jak w całym kraju, nie obyło się bez osób, które wsiadł za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu. Takich kierowców policjanci zatrzymali ponad 100. Mowa tutaj o osobach, które popełniły zarówno przestępstwa, jak i wykroczenia. Apelujemy też o szczególną ostrożność na drogach. Powroty związane z długim weekendem jeszcze się nie zakończyły. Niektóre osoby jeszcze dzisiaj wracają do domów. Przypominamy o konieczności stosowania się do przepisów ruchu drogowego, stosowania obowiązujących ograniczeniach prędkości, używania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci. Zadbajmy o to, aby nasza podróż była przyjemna i wiązała się z długo wyczekiwany wypoczynkiem - powiedział nadkom. Przemysław Słomski z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

W sobotę jedna osoba ucierpiała w zderzeniu czterech aut w Buszkowie na trasie między Koronowem a Sępólnem. Z kolei w piątek, z urazem kręgosłupa, do szpitala trafił uczestnik wypadku we Włocławku.

Dziś znów doszło do wypadku na krajowej dziesiątce - w Cierpicach. Zderzyły się dwa samochody osobowe i jedna ciężarówka. Dwie osoby zostały ranne- utrudnienia mogą potrwać do 13:00.
Mówi nadkom. Przemysław Słomski
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2022-12-06, godz. 07:45 Św. Mikołaj leci na Bydgoski Jarmark Świąteczny. My lecimy z nim [film z drona, zdjęcia] Bydgoski Jarmark Świąteczny w weekendy przyciąga tłumy bydgoszczan. Spojrzeliśmy na niego od strony nieba - taki sam widok podziwia pewnie Święty Mikołaj… » więcej 2022-12-05, godz. 20:05 Rynek pracy i wymiana doświadczeń. Sesja z udziałem niepełnosprawnych Rozmawiali o problemach prawnych, ekonomicznych i społecznych oraz szukali możliwości ich rozwiązania. XII Sesja Osób z Niepełnosprawnościami odbywała… » więcej 2022-12-05, godz. 18:18 Związany z Bydgoszczą abp Jan Romeo Pawłowski z Nagrodą im. Wyszyńskiego Abp Jan Romeo Pawłowski został laureatem Nagrody im. kardynała Stefana Wyszyńskiego, którą przyznaje Stowarzyszenie Absolwentów Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego… » więcej 2022-12-05, godz. 17:25 To nie boli, a może uratować komuś życie. Młodzi szukają dawców szpiku Studenci Collegium Medicum UMK organizują akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Do końca tygodnia stanowiska rejestracyjne będą funkcjonować m.in… » więcej 2022-12-05, godz. 16:29 Strażnicy miejscy razem z mieszkańcami Bydgoszczy oddawali krew [zdjęcia] Ponad 15 litrów krwi udało się zebrać podczas poniedziałkowej zbiórki, zorganizowanej w Bydgoszczy. » więcej 2022-12-05, godz. 15:38 Pomaganie innym daje im radość! Dzień Wolontariusza świętowano w Inowrocławiu Upominki i zabawy w hali widowiskowo-sportowej w Inowrocławiu były prezentem dla wolontariuszy z okazji ich święta. W obchodach zorganizowanych przez inowrocławską… » więcej 2022-12-05, godz. 14:40 Zachęcają samorządy do dbania o rodzinę. „Więzi decydują o poczuciu bezpieczeństwa” Jak zmotywować gminy do aktywnej polityki prorodzinnej - o tym w Bydgoszczy dyskutowali samorządowcy i przedstawiciele rządowych instytucji. W urzędzie wojewódzkim… » więcej 2022-12-05, godz. 13:51 Mieszkańcy Grudziądza uczcili 155. urodziny Józefa Piłsudskiego - Dla całych pokoleń stał się twarzą odrodzonej Polski - mówił prezydent Maciej Glamowski podczas uroczystości z okazji 155. urodzin Józefa Piłsudskiego… » więcej 2022-12-05, godz. 12:53 Ingerował w pomiary drogomierza, odpowie przed sądem Wysoki mandat, utrata prawa jazdy i zarzuty za złamanie przepisów drogowych to konsekwencje dla kierowcy ciężarówki, który wyruszył w trasę, wcześniej… » więcej 2022-12-05, godz. 12:05 В Ґрудзьондзу розпочинається Ярмарок св. Миколая Головна садиба Національного Фонду Здоров'я у Бидгощі і філії у Торуні та Влоцлавку працюватимуть… » więcej
1234567