Sobota, 10 grudnia 2022 r.   Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Plichta
2022-08-11, 12:00 Edyta Krężel/Redakcja

Zaparkowany citroen zsunął się do Brdy. Pojazd musieli wyciągać strażacy

Samochód wyciągali z Brdy strażacy/fot. materiały Komendy Miejskiej PSP w Bydgoszczy
Samochód wyciągali z Brdy strażacy/fot. materiały Komendy Miejskiej PSP w Bydgoszczy
Samochód wyciągali z Brdy strażacy/fot. materiały Komendy Miejskiej PSP w Bydgoszczy
Samochód wyciągali z Brdy strażacy/fot. materiały Komendy Miejskiej PSP w Bydgoszczy
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w środę wieczorem w Bydgoszczy. Samochód osobowy marki Citroen Xsara zjechał do Brdy.
Do incydentu doszło w środę około godz. 21.00. Samochód był zaparkowany przy ulicy Witebskiej, obok toru regatowego. - Osoby, które podróżowały tym autem – w momencie, gdy zaczęło zsuwać się do wody – znajdowały się na zewnątrz. Na szczęście nie ma więc osób poszkodowanych – mówi starszy kapitan Karol Smarz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej  w Bydgoszczy. - Działania strażaków skupiły się głównie na zabezpieczeniu tego miejsca i wydostaniu pojazdu na brzeg, co się udało – dodaje.

Jak doszło do incydentu? - Prawdopodobną przyczyną stoczenia się pojazdu do Brdy był brak zaciągniętego hamulca ręcznego oraz brak zabezpieczenia w postaci pozostawienia biegu – wyjaśnia komisarz Przemysław Słomski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Właścicielka była trzeźwa.
Mówi starszy kapitan Karol Smarz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej  w Bydgoszczy

Wiadomości lokalne

2022-12-10, godz. 08:00 „Wigilia pod gołym niebem". Stary Fordon wraca do swojej pięknej tradycji Bydgoski Stary Fordon zaprasza do wspólnego świętowania. Na tamtejszym Rynku znów odbędzie się „Wigilia pod gołym niebem”, a po uroczystym poczęstunku… » więcej 2022-12-10, godz. 07:00 Policja sprawdza miejsca przebywania bezdomnych. Tu im pomogą [lista placówek] W związku z spadkiem temperatur, bydgoscy policjanci sprawdzają miejsca przebywania osób bezdomnych oraz potrzebujących pomocy. Przypominają także, gdzie… » więcej 2022-12-09, godz. 20:20 Najnowsze technologie w służbie zabytkom. UMK otworzyło specjalistyczne centrum Cztery tysiące metrów powierzchni, 115 specjalistycznych urządzeń, pięć laboratoriów, trzy pracownie. Centrum Badań i Konserwacji Dziedzictwa Kulturowego… » więcej 2022-12-09, godz. 19:15 Posłanka Scheuring-Wielgus interweniowała w ECFC. Chodzi o dostęp do dokumentów Posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus zwróciła się m.in. do Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE w Toruniu o udostępnienie jej kopii umów i raportu… » więcej 2022-12-09, godz. 18:37 Do wojska, marsz! Armia będzie wzywać na szkolenie. Nie tylko rezerwistów Sporo emocji i komentarzy wywołała ostatnio informacja o tym, że wojsko wzywać będzie w przyszłym roku na szkolenia. Także te osoby, które w przeszłości… » więcej 2022-12-09, godz. 17:55 W Zielonce samochód uderzył w słup. Zdjęcia straszą, ale nikt nie ucierpiał [zdjęcia] W piątek parę minut po północy samochód osobowy wpadł na słup energetyczny w Zielonce (gm. Białe błota). Zdjęcia mogą sugerować nieciekawy finał… » więcej 2022-12-09, godz. 16:38 Akt oskarżenia w sprawie śmierci druhów OSP w wypadku w Czernikowie Prokuratura Rejonowa w Lipnie skierowała do sądu akt oskarżenia ws. wypadku z grudnia 2021 roku, w którym zginęło dwoje druhów OSP. 63-letni kierowca ciężarówki… » więcej 2022-12-09, godz. 15:15 Prezenty spakowane! „Szlachetna Paczka” z PR PiK jedzie do Pani Józefiny Pracownicy Polskiego Radia PiK po raz kolejny włączyli się w akcję „Szlachetna Paczka”. Przygotowaliśmy prezenty dla 63-letniej Pani Józefiny z gminy… » więcej 2022-12-09, godz. 13:35 „Trasa wybłagana przez mieszkańców”. Umowa na obwodnicę Tucholi podpisana Powstanie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 240, łączącej Świecie z Tucholą i Chojnicami. W piątek wiceminister infrastruktury Rafał Weber i wicemarszałek… » więcej 2022-12-09, godz. 12:40 Різдвяна битва зірок у Торуні. Допомагають дітям із хоспісу „На… Благодійний турнір - Різдвяна битва зірок відбудеться в суботу на ковзанці Mentor Sport у То… » więcej
1234567