Sobota, 24 września 2022 r.   Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2022-08-06, 13:30 Marcin Doliński/Redakcja

Czas na Dni Sępólna Krajeńskiego! Na początek Jarmark Świętego Wawrzyńca

Fragment plakatu Dni Sępólna Krajeńskiego. Źródło: gmina-sepolno.pl
Fragment plakatu Dni Sępólna Krajeńskiego. Źródło: gmina-sepolno.pl
Plakat Dni Sępólna Krajeńskiego. Źródło: gmina-sepolno.pl
Plakat Dni Sępólna Krajeńskiego. Źródło: gmina-sepolno.pl
Ponad 30 wystawców z całego regionu prezentuje swoje produkty podczas Jarmarku Świętego Wawrzyńca. To wydarzenie inaugurujące Dni Sępólna Krajeńskiego.
- Tradycyjny Jarmark Świętego Wawrzyńca na targowisku miejskim to taka folklorystyczna wizytówka Dni Sępólna Krajeńskiego. Podczas tegorocznej edycji wystąpią akordeonista Maciej Gucik oraz znany sępoleńskiej publiczności Jacek Silski. Oprócz tego oczywiście nie zabraknie wystaw rękodzielników i rzemieślników z całej Polski, więc będzie można zabrać ze sobą do domu jakąś ciekawą rękodzielniczą pamiątkę. Myślę, że mieszkańców Sępólna nie trzeba specjalnie zachęcać do uczestnictwa w tym wydarzeniu, które od lat jest ściśle związane z obchodami Dni Sępólna Krajeńskiego - powiedział
Michał Pick z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Kraj.

Jarmark potrwa potrwa do godziny 19:00.

Niedziela (7 sierpnia) będzie z kolei dniem pełen różnego rodzaju wydarzeń, wśród których każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie – zapewniają organizatorzy. O godz. 11:00 rozpocznie się festyn przygotowywany przez Strzeleckie Bractwo Kurkowe. O 13:00 na stadionie CSiR rozegrany zostanie mecz charytatywny, w którym wystąpią popularne gwiazdy sportu, estrady i telewizji. Od 12:00 w swoje progi zaprasza Muzeum PRL. O 16:00 na sępoleńskim molo odbędzie się spotkanie z aktorem Marcinem Bosakiem. O 21:30, ponownie na stadionie, obejrzeć będzie można film w kinie plenerowym. To wydarzenie ma także charakter dobroczynny. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane na leczenie małej Zosi z Wałdowa.

W poniedziałek (8 sierpnia) organizatorzy Dni Sępólna Krajeńskiego zapraszają na warsztaty komputerowe do GCI oraz na rodzinne przejażdżki z TKKF. Wtorek (9 sierpnia) to z kolej tradycyjne „Śniadanie na trawie”. - Aktywne i edukacyjne spotkanie ze zdrową żywnością w sielskim klimacie wystartuje - jak na śniadanie przystało - z samego rana o godzinie 10.00 – zapowiada Michał Pick. Po południu na molo będzie można obejrzeć też spektakl teatralny.

Środa (10 sierpnia) to dzień, w którym przypada liturgiczne wspomnienie świętego Wawrzyńca, patrona Sępólna Krajeńskiego. Uroczystości zainauguruje msza święta, która zostanie odprawiona o godzinie 9:00 w kościele parafialnym. O 10:30 rozpocznie się uroczysta sesja Rady Miejskiej, podczas której zostanie wręczona statuetka Świętego Wawrzyńca. Jest to najwyższe wyróżnienie przyznawane przez samorząd Sępólna Krajeńskiego osobom, które w sposób szczególny przysłużyły się do promocji miasta i regionu.

Koncerty gwiazd zaplanowano na sobotę – 13 sierpnia. W tym roku w Sępólnie Krajeńskim wystąpi między innymi Varius Manx.

Wszystkich wydarzeń zaplanowanych na tegoroczne obchody Dni Sępólna Krajeńskiego jest aż 30. Szczegółowy ich wykaz znajduje się na stronach internetowych: Gminy Sępólno Krajeńskie, Centrum Kultury i Sztuki, Centrum Sportu i Rekreacji.
Mówi Michał Pick

Wiadomości lokalne

2022-09-24, godz. 20:35 „Baza przygody”, czyli nowa siedziba włocławskich harcerzy Włocławscy harcerze mają nową siedzibę. Z wielką pompą w parku na Słodowie otwarto „Bazę przygody” - tak bowiem będzie się nazywać siedziba włocławskiego… » więcej 2022-09-24, godz. 19:35 100 lat inowrocławskiej „Konopy”. Jubileusz liceum II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu obchodzi jubileusz 100-lecia istnienia. Z tej okazji w tamtejszym Teatrze Miejskim odbyła… » więcej 2022-09-24, godz. 17:30 Bydgoski Londynek zmienia oblicze i... świętuje Malowanie twarzy, zjeżdżalnie, wata cukrowa - to oraz inne atrakcje czekały na dzieci na ul. Pomorskiej w Bydgoszczy, gdzie odbyło się święto ulicy i dzielnicy… » więcej 2022-09-24, godz. 14:45 Święto toruńskiego Przedzamcza. Piknik na ulicy Koncerty, pokazy rycerskie, animacje dla dzieci i zabawy taneczne - to część atrakcji Święta ulicy Przedzamcze w Toruniu. Przygotowano też jarmark produktów… » więcej 2022-09-24, godz. 13:15 Terytorialsi gotowi na każde wyzwanie. Wspierają walkę o życie 18-miesięcznej Zosi [wideo] Żołnierze 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej przyłączyli się do akcji pomocy dla Zosi Szcześniewskiej z Wałdowa, chorującej na SMA - rdzeniowy… » więcej 2022-09-24, godz. 11:45 Minister Schreiber apeluje do senatorów KO o poparcie ustawy blokującej fuzję bydgoskich szpitali O jak najszybsze rozpatrzenie przez Senat ustawy zawierającej poprawkę, która blokuje fuzję bydgoskich szpitali uniwersyteckich apeluje minister Łukasz Schreiber… » więcej 2022-09-24, godz. 08:15 Bohaterem tego wydawnictwa ma być Nowy Fordon. Trwa zbiórka zdjęć! Zdjęć, ale też innych materiałów dokumentujących powstawanie Nowego Fordonu poszukuje jeden z redaktorów portalu „Fordon na co dzień'. Błażej Bembnista… » więcej 2022-09-23, godz. 21:00 Do psychiatry zwykle jest dalej, niż bliżej. Cel: centrum pomocy w każdym powiecie Za 5 lat w każdym powiecie powinno działać Centrum Zdrowia Psychicznego. Pilotażowo program realizowany jest już w Toruniu, gdzie dziś odbyło się VII Kujawsko-Pomorskie… » więcej 2022-09-23, godz. 20:30 100 lat „Uranii”! Czasopismo znają wszyscy miłośnicy astronomii Dwumiesięcznik „Urania - Postępy Astronomii” świętuje w Toruniu 100-lecie swojego istnienia. To jedno z najstarszych polskich czasopism i jeden z trzech… » więcej 2022-09-23, godz. 18:46 Do niedzieli w Bydgoszczy bez tramwajów z centrum do Fordonu i odwrotnie W ten weekend bydgoszczan czekają zmiany w komunikacji tramwajowej na ul. Fordońskiej. Mają one związek z budową nowych mostów nad Brdą. » więcej
1234567