Niedziela, 25 września 2022 r.   Imieniny: Aurelii, Władysława, Kleofasa
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Nova
2022-06-22, 11:54 Jolanta Fischer/Redakcja

Kontrole kąpielisk, obozów i autokarów. Służby w regionie gotowe na wakacje

W środę wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wziął udział w odprawie służb/fot. Jolanta Fischer
W środę wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wziął udział w odprawie służb/fot. Jolanta Fischer
Województwo kujawsko-pomorskie przygotowuje się do sezonu wakacyjnego. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i gości czuwać będą wszystkie służby. W środę wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wziął udział w ich odprawie.
Jak podkreślił wojewoda, przygotowania trwają nie od kilku dni, ale od kilku miesięcy. - To jest podsumowanie naszych wspólnych przygotowań. Nastawiamy się na wypoczynek nad wodą i kontrole wszystkich kąpielisk, ale też miejsc zbiorowego odpoczynku i transportu zbiorowego – mówił. - Inspekcja Transportu Drogowego kontroluje wszystkie autobusy i autokary, które będą przewoziły ludzi przez województwo kujawsko-pomorskie. Od wielu lat siłą naszych działań jest porozumienie i wymienianie się tymi wszystkimi doświadczeniami, kooperacja między poszczególnymi służbami – tłumaczył.

Do pracy szykują się przede wszystkim ratownicy wodni. W ubiegłym roku wyszkolili oni ponad 300 nowych pracowników. - Udało się zabezpieczyć niemal wszystkie kąpieliska - mówi Maciej Banachowski, prezes zarządu WOPR województwa kujawsko-pomorskiego. - Na bieżąco prowadzimy prewencję, czyli patrolowanie najważniejszych obszarów wodnych w naszym województwie i na bieżąco są tam prowadzone całodobowe dyżury ratowników wodnych. Apelujemy o podstawowe zasady bezpieczeństwa nad wodą, czyli jak najmniej alkoholu, unikanie brawury i korzystanie z miejsc do tego przeznaczonych, gdzie jest nadzór ratownika wodnego.

Przedstawiciele służb zaapelowali także do mieszkańców, by zgłaszali wszystkie zachowania, mogące zagrozić bezpieczeństwu.
Mówi wojewoda Mikołaj Bogdanowicz
Mówi Maciej Banachowski, prezes zarządu WOPR województwa kujawsko-pomorskiego
Relacja Jolanty Fischer

Wiadomości lokalne

2022-09-25, godz. 07:45 Raj dla ogrodników i działkowców. Jesienny kiermasz w Bydgoszczy Jesień to czas wysadzania w ogrodach wielu roślin, zwłaszcza drzew i krzewów. Wielu miłośników zieleni, właścicieli ogródków i działek rodzinnych korzysta… » więcej 2022-09-24, godz. 20:35 „Baza przygody”, czyli nowa siedziba włocławskich harcerzy Włocławscy harcerze mają nową siedzibę. Z wielką pompą w parku na Słodowie otwarto „Bazę przygody” - tak bowiem będzie się nazywać siedziba włocławskiego… » więcej 2022-09-24, godz. 19:35 100 lat inowrocławskiej „Konopy”. Jubileusz liceum II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu obchodzi jubileusz 100-lecia istnienia. Z tej okazji w tamtejszym Teatrze Miejskim odbyła… » więcej 2022-09-24, godz. 17:30 Bydgoski Londynek zmienia oblicze i... świętuje Malowanie twarzy, zjeżdżalnie, wata cukrowa - to oraz inne atrakcje czekały na dzieci na ul. Pomorskiej w Bydgoszczy, gdzie odbyło się święto ulicy i dzielnicy… » więcej 2022-09-24, godz. 14:45 Święto toruńskiego Przedzamcza. Piknik na ulicy Koncerty, pokazy rycerskie, animacje dla dzieci i zabawy taneczne - to część atrakcji Święta ulicy Przedzamcze w Toruniu. Przygotowano też jarmark produktów… » więcej 2022-09-24, godz. 13:15 Terytorialsi gotowi na każde wyzwanie. Wspierają walkę o życie 18-miesięcznej Zosi [wideo] Żołnierze 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej przyłączyli się do akcji pomocy dla Zosi Szcześniewskiej z Wałdowa, chorującej na SMA - rdzeniowy… » więcej 2022-09-24, godz. 11:45 Minister Schreiber apeluje do senatorów KO o poparcie ustawy blokującej fuzję bydgoskich szpitali O jak najszybsze rozpatrzenie przez Senat ustawy zawierającej poprawkę, która blokuje fuzję bydgoskich szpitali uniwersyteckich apeluje minister Łukasz Schreiber… » więcej 2022-09-24, godz. 08:15 Bohaterem tego wydawnictwa ma być Nowy Fordon. Trwa zbiórka zdjęć! Zdjęć, ale też innych materiałów dokumentujących powstawanie Nowego Fordonu poszukuje jeden z redaktorów portalu „Fordon na co dzień'. Błażej Bembnista… » więcej 2022-09-23, godz. 21:00 Do psychiatry zwykle jest dalej, niż bliżej. Cel: centrum pomocy w każdym powiecie Za 5 lat w każdym powiecie powinno działać Centrum Zdrowia Psychicznego. Pilotażowo program realizowany jest już w Toruniu, gdzie dziś odbyło się VII Kujawsko-Pomorskie… » więcej 2022-09-23, godz. 20:30 100 lat „Uranii”! Czasopismo znają wszyscy miłośnicy astronomii Dwumiesięcznik „Urania - Postępy Astronomii” świętuje w Toruniu 100-lecie swojego istnienia. To jedno z najstarszych polskich czasopism i jeden z trzech… » więcej
1234567