Czwartek, 07 lipca 2022 r.   Imieniny: Cyryla, Estery, Metodego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2022-05-19, 17:05 Monika Kaczyńska/Redakcja

Piknik i strażackie święto w Wąbrzeźnie. Ochotników i strażaków zawodowych

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Wąbrzeźnie. Fot. Monika Kaczyńska
Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Wąbrzeźnie. Fot. Monika Kaczyńska
Kujawsko-pomorscy strażacy świętowali w Wąbrzeźnie. W amfiteatrze nad Jeziorem Zamkowym odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka. Prawie 160 osób otrzymało medale, dyplomy, odznaczenia, awanse i wyróżnienia.
- To taka chwila, żeby podziękować zarówno strażakom - ochotnikom, jak i strażakom Państwowej Straży Pożarnej za cały rok ciężkiej, wytrwałej pracy - także w okresie pandemii i w okresie działań wojennych na Ukrainie - powiedział nadbrygadier Jacek Kaczmarek, Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki PSP.

Zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Arkadiusz Przybyła podkreślał, że w tym roku została przyjęta ustawa o Ochotniczych Strażach Pożarnych, która reguluje wiele kwestii, np. szkoleń i odszkodowań.

- Co najważniejsze jest przyznany dodatek emerytalny dla strażaków - seniorów, którzy brali udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Głównie chodziło o to, żeby strażak -ochotnik uczestnicząc w akcji miał takie same prawa jak strażak zawodowej straży pożarnej - mówił.

Oficjalne uroczystości poprzedził piknik strażacki.
Piknik i strażackie święto w Wąbrzeźnie. Ochotników i strażaków zawodowych (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2022-07-06, godz. 20:20 Ponad 2 tys. identycznych wyłudzeń. Domniemany sprawca tylko jeden Rekordowe śledztwo w Prokuraturze Rejonowej we Włocławku. Akt oskarżenia obejmuje ponad 2 300 identycznych przestępstw, popełnionych przez jedną osobę. » więcej 2022-07-06, godz. 18:17 Dwudziestoletnia kobieta utonęła w gliniance w Starym Fordonie Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności utonięcia młodej kobiety w gliniance w Starym Fordonie. Ciało wydobyli nurkowie. » więcej 2022-07-06, godz. 17:45 Ta sama metoda i sklep. Policja szuka kolejnego złodzieja z Koronowa [wideo] Jest następne zawiadomienie o kradzieży artykułów drogeryjnych w sklepie przy ul. Szosa Kotomierska w Koronowie. Pierwszy komunikat publikowaliśmy 4 lipca… » więcej 2022-07-06, godz. 16:28 Egzaminatorzy WORD-ów z Bydgoszczy i Torunia dołączają do protestu W czwartek i piątek (7, 8 lipca) nie odbędą się egzaminy na prawo jazdy w Bydgoszczy oraz Inowrocławiu, w czwartek w Toruniu i Grudziądzu. Egzaminatorzy… » więcej 2022-07-06, godz. 16:20 Gotyk na dotyk... na budowie linii tramwajowej w Toruniu? Wstrzymają prace? Szczątki i ceramika sprzed kilkuset lat na budowie linii tramwajowej w Toruniu. Po zawiadomieniu od toruńskich dziennikarzy, policja zabezpieczyła fragmenty… » więcej 2022-07-06, godz. 15:50 Mieszkańcy Białych Błot i Osielska odzyskają połączenia autobusowe z Bydgoszczą, choć to wciąż komunikacja z… Bydgoscy radni apelują do załogi MZK, by wyjechała na ulice, pracownicy miejskiej spółki na razie pozostają nieugięci, miasto wzmacnia komunikację zastępczą… » więcej 2022-07-06, godz. 15:48 Tragedia pod Włocławkiem. 75-letni mężczyzna zginął po upadku z drzewa [zdjęcia] Starszy mężczyzna, mieszkaniec wsi Dąb Mały, chciał radykalnie przyciąć dorodne sosny. Połączył więc kilka drabin, by dotrzeć jak najbliżej wierzchołków… » więcej 2022-07-06, godz. 15:00 Medal od marszałka: pani Joanna Malińska skończyła 100 lat. Wychowała 11 dzieci Od urodzenia związana z regionem, matka jedenaściorga dzieci - Joanna Malińska obchodziła niedawno setne urodziny. We wtorek (5 lipca) przewodnicząca sejmiku… » więcej 2022-07-06, godz. 14:15 Piłkarskie talenty z DPS-ów rywalizują na turnieju Seni CUP w Toruniu Na tych zawodach liczą się entuzjazm, radość i krzepa w nogach, a tego z pewnością nie brakuje graczom - sportsmenom z niepełnosprawnością intelektualną… » więcej 2022-07-06, godz. 13:20 відомоśці для Укряни. Едукація, помоц фінансова і культура Уряд змінив правила надання грошової допомоги за забезпечення житлом та харчуванням біженців… » więcej
1234567