Niedziela, 26 czerwca 2022 r.   Imieniny: Jana, Pawła
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Meble
2022-05-18, 11:18 Tatiana Adonis/Redakcja

Prokuratura przesłuchała kierowcę ciężarówki. Po tragedii w Niewieścinie

W wypadku w Niewieścinie zginęło czterech mężczyzn/fot. materiały policji
W wypadku w Niewieścinie zginęło czterech mężczyzn/fot. materiały policji
W wypadku w Niewieścinie zginęło czterech mężczyzn/fot. materiały policji
W wypadku w Niewieścinie zginęło czterech mężczyzn/fot. materiały policji
W wypadku w Niewieścinie zginęło czterech mężczyzn/fot. materiały policji
W wypadku w Niewieścinie zginęło czterech mężczyzn/fot. materiały policji
Zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym postawiono kierowcy ciężarówki, który uczestniczył w tragicznym wypadku w Niewieścinie. W poniedziałek zginęło w nim czterech mężczyzn.
53-letni Krzysztof K. wyszedł ze szpitala i został przewieziony do prokuratury, gdzie został przesłuchany. – Został zatrzymany bezpośrednio po opuszczeniu szpitala w Bydgoszczy i doprowadzony do prokuratury w Świeciu. Postawiono mu zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym – mówi Janusz Borucki, prokurator rejonowy w Świeciu. – Kierowca przyznaje się – wyjaśnia, że nie widział pojazdów stojących przed nim.

Sąd Rejonowy w Świeciu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania kierowcy na trzy miesiące. Grozi mu do 8 lat więzienia. W czwartek i piątek odbędzie się sekcja zwłok ofiar.

Do wypadku, w którym zginęło czterech mężczyzn, doszło w poniedziałek na drodze krajowej nr 5 w Niewieścinie. W zdarzeniu brały udział cztery pojazdy. Samochody kolejno wpadały na siebie. W tył forda, którym jechali mężczyźni, uderzyła ciężarówka prowadzona przez Krzysztofa K. Na skutek zderzenia ich auto zostało wepchnięte pod tira, który znajdował się przed nim. Ford został zmiażdżony. Ofiary to mieszkańcy powiatu elbląskiego w wieku 24, 38, 39 i 41 lat.
Mówi Janusz Borucki, prokurator rejonowy w Świeciu

Wiadomości lokalne

2022-06-26, godz. 17:10 Polska wróciła na mapę świata. 103 lata temu podpisali Traktat Wersalski [wideo] Przy tablicy Romana Dmowskiego przy ulicy Jagiellońskiej 9 zapalili znicze i odśpiewali hymn państwowy. Bydgoscy narodowcy upamiętnili 103. rocznicę podpisania… » więcej 2022-06-26, godz. 13:58 „Nie chcemy wojny, musimy mieć potężną armię". Jarosław Kaczyński w regionie - Nie chcemy, żeby Polska podzieliła los Ukrainy. Nie chcemy zniszczonych miast, pomordowanych i zgwałconych ludzi - powiedział w niedzielę w Grudziądzu… » więcej 2022-06-26, godz. 11:40 Pałac i park przekażą samorządowi województwa. Wielki piknik w Nawrze Spadkobiercy rodziny Sczanieckich - ostatnich przedwojennych właścicieli Nawry - oficjalnie przekażą w niedzielę (26 czerwca) pałac i otaczający go park… » więcej 2022-06-26, godz. 10:26 40-latek z Bydgoszczy podejrzany o zabójstwo. Rzucił się z nożem na kolegę Sąd w Bydgoszczy aresztował na trzy miesiące 40-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o śmiertelne ugodzenie nożem 41-latka. » więcej 2022-06-26, godz. 08:10 Impreza na toruńskim Wrzosowisku. Lato, djembe, gitara. I wszystko gra! [zdjęcia] Koncert bębniarzy, spacer na bosaka, opowieści o drzewach oraz pokazy rekonstruktorów i rozgrywki sportowe wypełniły program Wielkiego Święta Wrzosowiska… » więcej 2022-06-26, godz. 06:30 Martwe dziecko znalezione w domu we wsi Szabda - ojciec z zarzutem zabójstwa Zarzut zabójstwa dwuletniej córki i zbezczeszczenia zwłok usłyszał Bartosz Ch. z Szabdy. Grozi mu kara dożywotniego więzienia. Zwłoki dziecka znaleziono… » więcej 2022-06-25, godz. 16:36 Historyczne chwile - Kruszwica świętuje 600-lecie nadania praw miejskich Uroczysta msza święta, specjalne posiedzenie Rady Miejskiej, wreszcie koncerty, spektakle, słowem: urodziny jak się patrzy. Kruszwiczanie zapraszają do składania… » więcej 2022-06-25, godz. 15:10 Pałac w Nawrze wkrótce wypięknieje, ale wcześniej zorganizowano piknik Podtoruńska Nawra - miejsce magiczne! Niegdyś odegrało znaczącą rolę w dziejach politycznych, kulturalnych i gospodarczych Pomorza. » więcej 2022-06-25, godz. 13:41 Nie będzie nowych pawilonów na Bulwarze Filadelfijskim. Obecne do obniżenia? Nie będzie budowy nowych pawilonów na Bulwarze Filadelfijskim w Toruniu - potwierdził dziennikarzom Polskiego Radia PiK i PAP Sławomir Wiśniewski, dyrektor… » więcej 2022-06-25, godz. 12:30 Jarosław Kaczyński na spotkaniu w Toruniu: Żyliśmy w kraju okradanym na potęgę Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odwiedził województwo kujawsko-pomorskie. W sobotę (25 czerwca) szef PiS był w Toruniu i we Włocławku… » więcej
1234567