Czwartek, 26 maja 2022 r.   Imieniny: Filipa, Pauliny / Dzień Matki
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Deweloper
2022-05-13, 13:12 Redakcja

Miałeś stłuczkę, namówili cię, byś nie wzywał policji? To byli oszuści! [wideo]

Policjanci w Bydgoszczy szukają kierowców pokrzywdzonych w kolizjach drogowych/fot. nadesłane
Policjanci w Bydgoszczy szukają kierowców pokrzywdzonych w kolizjach drogowych/fot. nadesłane
Policjanci z Bydgoszczy szukają kierowców pokrzywdzonych w kolizjach drogowych. Sprawcy celowo powodowali stłuczkę, zrzucali winę na poszkodowanych i „idąc im na rękę” namawiali, by się dogadać nie wzywając policji.
– Jeśli opisany poniżej sposób postępowania oszustów przypomina Ci Twoją kolizję – skontaktuj się z policjantami! – apelują funkcjonariusze. Jak ustalono, sprawcy działali najczęściej w taki sposób, że w porze wieczorowo-nocnej, w wytypowanych przez siebie miejscach, oczekiwali lub przemieszczali się trasami, głównie dwupasmowymi, poszukując potencjalnej ofiary.

– W zależności od rodzaju pojazdu jakim się poruszała, zajmowali pozycję w tzw. martwym polu widzenia i oczekiwali na zmianę pasa ruchu przez kierowcę, za którym jechali. Następnie gwałtownie przyśpieszali ustawiając swój pojazd w taki sposób, aby kierowca zmieniając pas ruchu, nie widząc ich w lusterku, po zjechaniu doprowadzał do stłuczki – relacjonuje mł. insp. Monika Chlebicz, rzeczniczka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy. – Sprawcy wykonując ten manewr, chwilowo gasili również światła w swoim aucie, stając się tym samym praktycznie niewidoczni na drodze dla potencjalnej ofiary. Po zatrzymaniu samochodów pokazywali zapis z kamerki swojego auta wzbudzając w ofierze przekonanie o jej ewidentnej winie i „idąc jej na rękę” namawiali, aby nie wzywać na miejsce policji i dogadać się między sobą.

Ofiary chcąc uniknąć utraty zniżek ubezpieczeniowych oraz mandatu za spowodowanie kolizji najczęściej ulegały namowom i wyrażały zgodę na przekazanie określonej kwoty, która rzekomo miała pokryć koszty naprawy samochodu oszustów. Policja apeluje, aby zgłaszały się osoby, które od maja 2021 r. do 10 kwietnia 2022 r. brały udział w tego typu kolizji drogowej na terenie Bydgoszczy, Torunia, Poznania, Warszawy, Gdańska, Łodzi, a także w okolicach tych miast. Zgłoszenia można kierować na adres e-mail pg@bg.policja.gov.pl lub telefonicznie pod numerem +48 510 242 879 w godz. 7:30-15:30.

– Wszystkim osobom, które z jakiegokolwiek powodu obawiają się zgłosić, przypominamy, że spowodowanie kolizji drogowej, zwykłej stłuczki, nie wymaga udziału policji. Wystarczy porozumienie pomiędzy uczestnikami kolizji – informują policjanci.
Mówi mł. insp. Monika Chlebicz, rzeczniczka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy
- Jeśli opisany poniżej sposób postępowania oszustów przypomina Ci Twoją kolizję – skontaktuj się z policjantami! - apelują funkcjonariusze/wideo: nadesłane

Wiadomości lokalne

2022-05-25, godz. 21:00 Taksówki w Grudziądzu: trzaśnięcie drzwiami za 9 złotych. Radni podnieśli stawki Przejazdy taksówkami w Grudziądzu będą droższe - taką decyzję podęli radni podczas minionej sesji. Za przejazd podróżny może zapłacić średnio 2 złote… » więcej 2022-05-25, godz. 20:14 O rewitalizacji Włocławka jest głośno w całej Polsce. Była delegacja z Pomorza We Włocławku gości delegacja samorządowców z województwa pomorskiego. Przyjechali, by rozmawiać o rewitalizacji, czyli przywracaniu zniszczonym kwartałom… » więcej 2022-05-25, godz. 19:15 Średniowiecze wyszło spod ziemi na budowie teatru w Toruniu! Fragmenty średniowiecznego muru fosy nowomiejskiej odkryto w Toruniu, podczas prac archeologicznych na terenie po dawnym kinoteatrze Grunwald. Przypomnijmy, w… » więcej 2022-05-25, godz. 18:41 Regał z książkami nie kłóci się z multimediami! To są nowoczesne biblioteki Skoro Powiatowy Dzień Bibliotekarza, to nie mogło się obyć bez rozmów na temat nowoczesności i ponadczasowości bibliotek, czytelni. Posypały się też… » więcej 2022-05-25, godz. 17:55 Chcą północnego przebiegu drogi S5, bo grudziądzki most to już zabytek Grudziądzcy radni głosowali jednomyślnie za wariantem północnym budowy drogi ekspresowej S5 Grudziądz - Ostróda. » więcej 2022-05-25, godz. 17:16 Rozpoczynają się prace przy uszkodzonym moście we Włocławku. Kto je sfinansuje? Długo wyczekiwana wiadomość dla kierowców z Włocławka. Wreszcie rusza odbudowa ulicy Wysokiej. Po zakończeniu prac wróci normalne połączenie największej… » więcej 2022-05-25, godz. 15:01 Uwaga na burze! Wieczorem może też mocno wiać [wideo] Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed burzami w zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego w środę od popołudnia do… » więcej 2022-05-25, godz. 14:13 Na sesji Rady Miasta bez dyskusji o połączeniu szpitali uniwersyteckich Nie było informacji ani dyskusji na temat ewentualnego połączenia szpitali uniwersyteckich w Bydgoszczy. Zamiast tego przewodnicząca bydgoskiej Rady Miasta… » więcej 2022-05-25, godz. 13:09 Де шукати роботу? Може, на польсько-українських ярмарках? Польсько-українську Біржу Праці буде відкрито в п'ятницю 27 травня о 10:00 в Цеху Різних Ремесел… » więcej 2022-05-25, godz. 09:08 Nowe trzy kilometry drogi. W planach kolejne odcinki [zdjęcia] Zakończono kolejny etap modernizacji drogi wojewódzkiej nr 269 w powiecie włocławskim pomiędzy Chotlem i Błenną. Zrealizowana inwestycja, dzięki której… » więcej
1234567