Sobota, 02 lipca 2022 r.   Imieniny: Jagody, Urbana, Marii
Utrudnienia na autostradzie A1 w kierunku Gdańska między węzłami Turzno - Lisewo. Samochód uderzył w bariery
Utrudnienia na autostradzie A1 w kierunku Gdańska między węzłami Turzno - Lisewo. Samochód uderzył w bariery
Utrudnienia na autostradzie A1 w kierunku Gdańska między węzłami Turzno - Lisewo. Samochód uderzył w bariery
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
Rycerski
2022-03-07, 13:50 Robert Erdmann/Redakcja

Zajęcia plastyczne dla ukraińskich dzieci. „By poczuły się u nas bezpiecznie”

Dzieci świetnie się bawią w Młynach Rothera. Fot. Tomasz Kaźmierski
Dzieci świetnie się bawią w Młynach Rothera. Fot. Tomasz Kaźmierski
W poniedziałek rozpoczęły się w Bydgoszczy zajęcia plastyczne dla dzieci z Ukrainy. – Mamy z maluchami dojeżdżają codziennie, chcemy by miały miejsce, gdzie będą mogły się spotkać – tłumaczą organizatorzy.
Zajęcia w bydgoskich Młynach Rothera prowadzi Stowarzyszenie MY TEŻ, wspierane przez grono współpracujących organizacji pozarządowych i wolontariuszki. – Dziś spotkaliśmy się w Młynach, żeby opracować plan działania. My, przy nieodzownym wsparciu zaprzyjaźnionych instytucji i Darczyńców, przygotowaliśmy salę przyjazną dla maluchów. Wy – obdarowaliście nas mnóstwem materiałów plastycznych! – napisali na Facebooku podsumowując zbiórkę materiałów plastycznych.

– Będą motylki, będą serduszka i wiele innych atrakcji. W pierwszym dniu chcemy dzieci wprowadzić w nasz świat i sprawić, by poczuły się tutaj dobrze – tłumaczyła Natalia Hałas-Szcześniak, założycielka i przedstawicielka Stowarzyszenia.

– Chcemy zaproponować pomoc dla mam z dziećmi, które codziennie teraz dojeżdżają - żeby miały swoje miejsce, gdzie mogą odetchnąć, zapoznać się, mieć wsparcie. Żeby tutaj odnalazły znajomych, a dzieci poczuły się bezpieczniej i też znalazły przyjaciół – dodaje ukraińska wolontariuszka.

Organizatorzy początkowo planowali organizować takie zajęcia raz w tygodniu. – Ale już wiemy, że trzeba być tu częściej, przynajmniej kilka razy w tygodniu – mówią.
Relacja Roberta Erdmanna

Dla rodziny

2022-07-01, godz. 08:45 Ludzkim głosem o zwierzętach: O ptakach, które mają szlary [wideo, zdjęcia] Płomykówki, puszczyki, puchacze, uszatki i włochatki - te sowy można podziwiać w Ogrodzie Zoologicznym w Myślęcinku. A czy sowy mają uszy? » więcej 2022-06-29, godz. 08:40 Dobry start dla każdego ucznia. Rodzice mogą wysyłać wnioski od 1 lipca Na myśl o 1 września i powrocie do szkoły część uczniów nie może się doczekać spotkania z przyjaciółmi, a inni mają nietęgie miny - w końcu to także… » więcej 2022-06-27, godz. 14:45 Dzieci potrzebują zastępczych matek i ojców. MOPR w Toruniu we wszystkim pomoże! „Jestem Mamą zastępczą, jestem Tatą zastępczym - Ty też możesz mieć supermoc” - to hasło kampanii promującej rodzicielstwo zastępcze w Toruniu… » więcej 2022-06-27, godz. 09:25 Seniorzy wychodzą z domu. Urząd Marszałkowski dorzuca się do imprez dla nich Projekt „Aktywni 60 plus” z powiatu aleksandrowskiego, „Podpatrując Polę Negri” z bydgoskiej Fundacji Arka czy warsztaty z zakresu prawa, medycyny i… » więcej 2022-06-27, godz. 08:40 Wielobój Ojcowski i zabawa dla całych rodzin. Po Festynie „Rusz Serce” [wideo, zdjęcia] Starsi korzystali z bezpłatnych badań, a młodsi z przygotowanych dla nich atrakcji - był dmuchany zamek, malowanie twarzy, animacje i zabawy. Każdy mógł… » więcej 2022-06-26, godz. 21:00 Zbudowali tratwy z plastikowych butelek. Kto pierwszy dotarł na metę? [wideo, zdjęcia] Wielki Wyścig Butelkowy był w niedzielę największą atrakcją Festiwalu Wodnego Ster na Bydgoszcz, który zakończył się w Bydgoszczy. » więcej 2022-06-26, godz. 17:40 Latami czekali na remont boiska sportowego. W końcu sami się za to zabrali Mieszkańcy toruńskich Wrzosów nie mogli doczekać się pomocy ze strony urzędników, dlatego sami postanowili naprawić boisko sportowe. Zawiesili m.in nowe… » więcej 2022-06-25, godz. 17:40 Razem z latem czeka rzeka! Rozpoczął się Ster na Bydgoszcz [wideo, zdjęcia] Spotkania z podróżnikami, muzyka szantowa, rejsy Brdą, wodny wyścig butelkowy i przegląd pięknych jednostek pływających, które goszczą w Bydgoszczy… » więcej 2022-06-25, godz. 13:18 Żnin: motorowodne mistrzostwa na jeziorze, a na lądzie świetna zabawa! [zdjęcia] Na akwenie Jeziora Żnińskiego Małego odbywa się druga eliminacja Mistrzostw Świata F-500 i rywalizacja o tytuł mistrza Europy F-250. To świetna okazja… » więcej 2022-06-25, godz. 10:45 Do Pieczysk jest bliżej, niż do Las Palmas! Przybywajcie na Powitanie Lata! [wideo] Konkurs wianków, wyścigi smoczych łodzi, koncerty - tak Koronowo kusi swoją wakacyjną, plażową imprezą. Impreza potrwa od 10 do 22. » więcej
1234567