Wtorek, 19 października 2021 r.   Imieniny: Ziemowita, Jana, Pawła
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
Forum Rolnika 2021
2021-10-14, 12:26 Redakcja

Bezdomne psy i koty na obrazach. Po plenerze była aukcja dla schroniska

Jeden z obrazów – dzieło Jerzego Szczęsnego - zakupiła spółka CIECH Soda Polska/fot. nadesłane
Jeden z obrazów – dzieło Jerzego Szczęsnego - zakupiła spółka CIECH Soda Polska/fot. nadesłane
Schronisko dla zwierząt w Inowrocławiu/fot. nadesłane
Schronisko dla zwierząt w Inowrocławiu/fot. nadesłane
Schronisko dla zwierząt w Inowrocławiu/fot. nadesłane
Schronisko dla zwierząt w Inowrocławiu/fot. nadesłane
Ponad 5 tys. zł przekazane zostanie na konto inowrocławskiego schroniska dzięki akcji „Muzeum i Przyjaciele Dla Zwierząt”.
W ramach inicjatywy zorganizowany został najpierw cykl warsztatów dla najmłodszych, a potem plener malarsko-fotograficzny na terenie inowrocławskiego schroniska. W tym drugi wzięli udział regionalni artyści, a ich prace – rysunki, fotografie i obrazy olejne – można było podziwiać przez miesiąc podczas wystawy w powiatowym Muzeum im. Jana Kasprowicza, po czym przekazane zostały na specjalną charytatywną aukcję.

W licytacji, która odbyła się tuż przed Światowym Dniem Zwierząt, wzięło udział 25 prac, sprzedanych za łączną sumę 5 tys. zł. Zebrane podczas aukcji środki zostaną w całości przekazane na potrzeby podopiecznych schroniska – w tym urządzenie specjalnego pomieszczenia do profesjonalnej pielęgnacji zwierząt.

Projekt „Muzeum i Przyjaciele Dla Zwierząt” zorganizowali wspólnie spółka CIECH Soda Polska wraz z Muzeum im. Kasprowicza oraz powiatem inowrocławskim. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Inowrocławiu znajduje się przy ulicy Toruńskiej 165. Obecnie przebywa w nim 106 psów i 49 kotów.

Dla rodziny

2021-10-18, godz. 06:52 Poszukiwane stare świąteczne pocztówki i ozdoby choinkowe. Będzie wystawa „Wehikuł czasu. Święta w czasach PRL” - to nowa propozycja wystawy Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, w stworzeniu której mogą pomóc sa ... » więcej 2021-10-17, godz. 18:24 Jak może wyglądać ślub marzeń? Inspiracją były targi w Operze Nova Ubrania, auta, usługi i gadżety związane ze ślubem i weselem można było znaleźć w niedzielę w jednym miejscu w Bydgoszczy. W Operze Nova odbywały się Targi Śl ... » więcej 2021-10-17, godz. 11:10 Każdy może zrobić zwierzaka z dyni. „Jesienne wariacje” w Myślęcinku Liściaste dzieła sztuki i zwierzaki z warzyw będą robić mali uczestnicy „Jesiennych wariacji”, które zaplanowano w niedzielę (17 października) w zoo w bydgosk ... » więcej 2021-10-17, godz. 10:22 Czym skorupka za młodu... Mali studenci rozpoczęli nowy rok akademicki Mają od 6 do 12 lat i chcą poznawać świat. Studenci Politechniki Młodego Odkrywcy przy Politechnice Bydgoskiej rozpoczęli nowy rok akademicki. » więcej 2021-10-14, godz. 06:51 Dzieci o tych profesjach nie słyszały. W tej wiosce mogą je poznać! [zdjęcia] Jak pracował kołodziej, bednarz i prząśniczka można zobaczyć w Wiosce Ginących Zawodów w Koronowie. » więcej 2021-10-13, godz. 20:51 Toruński Uniwersytet Trzeciego Wieku: dla seniorów, którzy chcą się rozwijać Wykłady, lektoraty językowe, zajęcia sportowo-rekreacyjne, wycieczki i imprezy integracyjne - to tylko część oferty Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ... » więcej 2021-10-13, godz. 14:07 W Grudziądzu nie popływasz! Dlaczego Basen Nadwiślański jest zamknięty? W Grudziądzu zamknięto jedyny ogólnodostępny basen przy ulicy Kalinkowej. Obiekt jest zarządzany przez miejską spółkę ciepłowniczą Opec. Otwarcia pływalni dom ... » więcej 2021-10-12, godz. 09:45 Budują park iluminacji w Myślęcinku. Nowa atrakcja czynna od listopada Park iluminacji „Odnaleziony Świat” powstaje w bydgoskim Myślęcinku. - Będzie to multimedialny spacer w bajkowej krainie wykreowanej światłem i dźwiękiem - za ... » więcej 2021-10-11, godz. 15:28 Odkryją tajemnice i nieznane historie z Bydgoszczy. Gra miejska dla rodzin Familijną grę miejską „Szlakiem bydgoskich opowieści” organizuje w sobotę (16 października) Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury. Chętni już mogą się zgłaszać. » więcej
1234567