Wtorek, 19 października 2021 r.   Imieniny: Ziemowita, Jana, Pawła
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
ogłoszenie własne wydawcy
2021-10-10, 16:03 Elżbieta Rupniewska/Redakcja

Dzień Papieski w Bydgoszczy to też wsparcie młodych, którzy chcą się kształcić

Msza św. w kościele pod wezwaniem Świętej Trójcy, której przewodniczył biskup bydgoski Krzysztof Włodarczyk, była centralnym punktem obchodów Dnia Papieskiego w Bydgoszczy. Fot. Elżbieta Rupniewska
Msza św. w kościele pod wezwaniem Świętej Trójcy, której przewodniczył biskup bydgoski Krzysztof Włodarczyk, była centralnym punktem obchodów Dnia Papieskiego w Bydgoszczy. Fot. Elżbieta Rupniewska
Msza św. w kościele pod wezwaniem Świętej Trójcy, której przewodniczył biskup bydgoski Krzysztof Włodarczyk, była centralnym punktem obchodów Dnia Papieskiego w Bydgoszczy. W eucharystii wzięli udział m.in stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
Witając nowego biskupa proboszcz parafii Świętej Trójcy, wikariusz generalny diecezji bydgoskiej, ksiądz prałat Bronisław Kaczmarek tak mówił o świętym Janie Pawle II.

– Dzisiaj pragniemy, wraz z młodzieżą, rodzinami, naszą parafią, dziękować Panu Bogu za te wielkie dary, które mogliśmy otrzymać dzięki niemu i za te słowa, które stały się, niejako fundamentem jego działalności - „Nie lękajcie się” - mówił ksiądz prałat Bronisław Kaczmarek.

– Bardzo serdecznie dziękuję za życzliwe przyjęcie mnie w tej wspólnocie parafialnej i dziękuję wszystkim wam, wszyscy małżonkowie, rodzice, są tu też przedstawiciele tego dzieła, stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia – mówił biskup Krzysztof Włodarczyk.

Po mszy wierni mogli wesprzeć finansowo stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia włączając się w doroczną zbiórkę na ich rzecz.

Po mszy w kościele Świętej Trójcy zaplanowano nabożeństwo uwielbienia, świadectwa i konferencję tematyczną, skierowaną do młodych, stojących przed decyzją zawarcia sakramentu małżeństwa.

Z kolei wieczorem, na koncert z okazji Dnia Papieskiego, zaprasza bydgoska Fundacja „Wiatrak”. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00 w sali widowiskowej Domu Jubileuszowego im. św. Jana Pawła II przy ul. Bołtucia 7.
Materiał Elżbiety Rupniewskiej

Dla rodziny

2021-10-18, godz. 06:52 Poszukiwane stare świąteczne pocztówki i ozdoby choinkowe. Będzie wystawa „Wehikuł czasu. Święta w czasach PRL” - to nowa propozycja wystawy Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, w stworzeniu której mogą pomóc sa ... » więcej 2021-10-17, godz. 18:24 Jak może wyglądać ślub marzeń? Inspiracją były targi w Operze Nova Ubrania, auta, usługi i gadżety związane ze ślubem i weselem można było znaleźć w niedzielę w jednym miejscu w Bydgoszczy. W Operze Nova odbywały się Targi Śl ... » więcej 2021-10-17, godz. 11:10 Każdy może zrobić zwierzaka z dyni. „Jesienne wariacje” w Myślęcinku Liściaste dzieła sztuki i zwierzaki z warzyw będą robić mali uczestnicy „Jesiennych wariacji”, które zaplanowano w niedzielę (17 października) w zoo w bydgosk ... » więcej 2021-10-17, godz. 10:22 Czym skorupka za młodu... Mali studenci rozpoczęli nowy rok akademicki Mają od 6 do 12 lat i chcą poznawać świat. Studenci Politechniki Młodego Odkrywcy przy Politechnice Bydgoskiej rozpoczęli nowy rok akademicki. » więcej 2021-10-14, godz. 12:26 Bezdomne psy i koty na obrazach. Po plenerze była aukcja dla schroniska Ponad 5 tys. zł przekazane zostanie na konto inowrocławskiego schroniska dzięki akcji „Muzeum i Przyjaciele Dla Zwierząt”. » więcej 2021-10-14, godz. 06:51 Dzieci o tych profesjach nie słyszały. W tej wiosce mogą je poznać! [zdjęcia] Jak pracował kołodziej, bednarz i prząśniczka można zobaczyć w Wiosce Ginących Zawodów w Koronowie. » więcej 2021-10-13, godz. 20:51 Toruński Uniwersytet Trzeciego Wieku: dla seniorów, którzy chcą się rozwijać Wykłady, lektoraty językowe, zajęcia sportowo-rekreacyjne, wycieczki i imprezy integracyjne - to tylko część oferty Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ... » więcej 2021-10-13, godz. 14:07 W Grudziądzu nie popływasz! Dlaczego Basen Nadwiślański jest zamknięty? W Grudziądzu zamknięto jedyny ogólnodostępny basen przy ulicy Kalinkowej. Obiekt jest zarządzany przez miejską spółkę ciepłowniczą Opec. Otwarcia pływalni dom ... » więcej 2021-10-12, godz. 09:45 Budują park iluminacji w Myślęcinku. Nowa atrakcja czynna od listopada Park iluminacji „Odnaleziony Świat” powstaje w bydgoskim Myślęcinku. - Będzie to multimedialny spacer w bajkowej krainie wykreowanej światłem i dźwiękiem - za ... » więcej 2021-10-11, godz. 15:28 Odkryją tajemnice i nieznane historie z Bydgoszczy. Gra miejska dla rodzin Familijną grę miejską „Szlakiem bydgoskich opowieści” organizuje w sobotę (16 października) Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury. Chętni już mogą się zgłaszać. » więcej
1234567