Sobota, 25 września 2021 r.   Imieniny: Aurelii, Władysława, Kleofasa
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
Ogłoszenie własne nadawcy
2021-09-07, 09:35 Magda Jasińska/Redakcja

Dziewięć roztańczonych poranków z Akademią Muzyczną! Dzieci się ucieszą

Jeden z „Poranków Muzycznych" bydgoskiej Akademii Muzycznej./fot. edupolis.pl
Jeden z „Poranków Muzycznych" bydgoskiej Akademii Muzycznej./fot. edupolis.pl
Wracają „Poranki Muzyczne" Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, czyli fantastyczna propozycja dla całych rodzin. Inauguracja cyklu już 12 września, o godzinie 11.30 w sali koncertowej przy ul. Staszica.
O cyklicznych spotkaniach Magda Jasińska rozmawiała z Ewelina Boesche-Kopczyńską i Honoratą Glazą-Gulgowską.

- Cały cykl to jest dziewięć spotkań. W zeszłym roku ze względu na okoliczności, czyli z powodu pandemii odbyły się tylko dwa spotkania, ale mamy wielką nadzieję, że w tym roku będzie inaczej i zrealizujemy wszystkie 9 zaplanowanych spotkań.

- Poprzez zabawę, poprzez wspólne muzykowanie łączymy rodziny. Nie jesteśmy tylko my na scenie wykonawcami, ale cała sala razem z nami tworzy muzykę, i oczywiście dużo się o niej uczy. Takie jest nasze zamierzenie, nasz cel, żeby właśnie poprzez aktywne działanie poznawać albo przypominać sobie to, co już wiemy o muzyce, prezentować znane formy, ale też poznawać coś nowego (...).

Program
Materiał Magdy Jasińskiej (Popołudnie z nami)

Dla rodziny

2021-09-24, godz. 17:22 Harry Potter, krasnoludy i mangi. Festiwal Copernicon w wersji online Japońskie piekło nie takie straszne, słowiańskie kontrowersje czy żarty słowne w mangach - to tylko niektóre tematy wykładów, zaplanowanych w ramach rozpoczyn ... » więcej 2021-09-24, godz. 07:20 Łączą siły, by walczyć z uzależnieniem od smartfonów Klub BKS Visła Proline Bydgoszcz i Wyższa Szkoła Gospodarki będą przekonywać, że sport jest lepszy niż tablet, komputer i ekran telewizora. W tym celu rozpocz ... » więcej 2021-09-22, godz. 20:10 W Toruniu seniorzy współpracowali z młodzieżą przez pół roku. I co? I sukces! Połączyli dwa różne światy. W Centrum Dialogu w Toruniu podsumowano projekt Energia Integracji. Przez pół roku wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej ... » więcej 2021-09-22, godz. 17:25 Co robiły nad jeziorem dzieci z SP w Krąplewicach? Badały wodę! [wideo, zdjęcia] Uczniowie z Krąplewic (powiat świecki) zaangażowali się w projekt „Środowisko ponad wszystko'. Sprawdzali m.in. czystość jeziora Stelchno niedaleko Jeżewa. Sp ... » więcej 2021-09-22, godz. 15:18 Zebrali dużo prezentów dla afgańskich dzieci z ośrodka dla cudzoziemców [zdjęcia] Zabawki, ubrania, kredki, czy pieluchy to dary dla dzieci z Afganistanu, które przebywają w ośrodku dla cudzoziemców w Grupie koło Świecia. » więcej 2021-09-19, godz. 18:28 Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Bydgoszczy [film z drona, zdjęcia] Najpierw Marsz dla Życia i Rodziny, a potem piknik rodzinny przy Bazylice - tak było w niedzielę w Bydgoszczy. Wszystko rozpoczęło się Mszą św. w bydgoskiej k ... » więcej 2021-09-19, godz. 09:16 Zwiedzaj nową siedzibę muzeum, spaceruj i baw się. Dzień nad Starym Kanałem Nową siedzibę Muzeum Kanału Bydgoskiego w Bydgoszcz będzie można zwiedzić w niedzielę (19 września) w ramach akcji „Dzień nad Starym Kanałem”. Będą też atrakc ... » więcej 2021-09-18, godz. 20:31 Kapusta z kalafiorem i brokułem królują na tych ziemiach. Tylko ona ma swój festiwal W Brukach Unisławskich w gminie Unisław odbywało się w sobotę 10. Święto Kapusty. To największa tego typu impreza w Polsce z kapustą w roli głównej. » więcej 2021-09-18, godz. 18:45 Gęsina na św. Marcina. 150 tuszek do wygrania w konkursach PR PiK Kto zna ciekawy przepis z gęsiną w roli głównej? Kto o gęsiach wie wszystko? Słuchajcie nas i odpowiadajcie na pytania - w naszych konkursach do wygrania będz ... » więcej 2021-09-18, godz. 16:12 Lekcja historii i Biesiada z Kozłem. Europejskie Dni Dziedzictwa w KPCK Tradycyjna kuchnia regionalna, chmielowe rzemieślnicze trunki, którymi niegdyś Bydgoszcz słynęła, a także wesoła muzyka na żywo - to wszystko znalazło się w p ... » więcej
1234567