Niedziela, 01 sierpnia 2021 r.   Imieniny: Nadii, Justyna, Juliana
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
Eurostandard
2021-07-16, 20:12 Monika Kaczyńska/Redakcja

Jarmark, święto kolorów, pikniki i koncerty. Dni Chełmży już trwają [program]

W sobotę na Dniach Chełmży wystąpi m.in. Cleo/fot. Albin Olsson, Wikipedia
W sobotę na Dniach Chełmży wystąpi m.in. Cleo/fot. Albin Olsson, Wikipedia
Koncerty, kino plenerowe, zawody wędkarskie, festiwal modelarski - to tylko część atrakcji przygotowanych w ramach rozpoczętych w piątek 41. Dni Chełmży. Impreza potrwa przez cały weekend (16-18 lipca).
Sobota (17 lipca) to dzień największych atrakcji. Wśród nich będzie Jarmark Łozański, Chełmżyński Festiwal Modelarski, akcja „Uwolnij książkę”, „Holi” - święto kolorów na plaży miejskiej, piknik rodzinny oraz koncerty gwiazd – Milano i Cleo.

W ramach Dni Chełmży odbywają się także wystawy, na które zaprasza burmistrz Jerzy Czerwiński. - W tym roku skoncentrowaliśmy się na pracach malarskich i autorstwa chełmżyńskich twórców sztuki. To wszystko się odbywa na poziomach wieży ciśnień – mówi. - Ważnym wydarzeniem dnia jest również promocja ilustrowanych dziejów Chełmży. To jest o tyle ciekawe wydanie, że jest wykonane przez chełmżan. Jest to tysiąc fotografii - znakomita część z nich nie była nigdy publikowana. Oczywiście są związane historią Chełmży.

Z kolei w niedzielę organizatorzy zapraszają m.in. na plenerowy pokaz filmu „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”. To film, który kilka lat temu kręcony był w naszym regionie - w Toruniu, Ciechocinku i w scenerii Nieszawy. Pokaz odbędzie się na scenie plenerowej usytuowanej na jeziorze na plaży Ustronie. Początek o godz. 21.30. Wstęp wolny.
84898
Mówi burmistrz Chełmży Jerzy Czerwiński

Dla rodziny

2021-08-01, godz. 09:17 Na urlop z leżakiem, pontonem i... turystycznym bonem! „Bon turystyczny” na Kujawach i Pomorzu cieszy się coraz większą popularnością. Z początkiem wakacji rodzice zaczęli masowo aktywować tę formę wsparcia dla po ... » więcej 2021-08-01, godz. 07:47 Maluchy na Start! Po zwycięstwo na rowerkach... Rowerowe atrakcje przygotowali organizatorzy dzisiejszych wyścigów dla najmłodszych w Brodnicy. To znakomita okazja dla maluchów, żeby spróbowały swoich sił w ... » więcej 2021-07-30, godz. 18:39 Przyjdź na warsztaty i wyjdź w koszulce, którą sam stworzyłeś! Nie trzeba być specjalnie uzdolnionym, żeby wziąć udział w tym wydarzeniu. Jedynym kryterium, które należy spełnić, jest wiek, bo wydarzenie jest adresowane d ... » więcej 2021-07-30, godz. 13:08 Eko Plener na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy. Będzie się działo! To ma być największe w regionie rodzinne wydarzenie ekologiczne. Tak Eko Plener - imprezę, która odbędzie się w najbliższą niedzielę ( 1 sierpnia) na Wyspie M ... » więcej 2021-07-30, godz. 11:15 Konkurs „Fotka z rowerem”: do naszego peletonu dołączają dzieciaki [zdjęcia] To już czwarty odcinek naszego konkursu „Fotka z rowerem”. Tym razem do naszego peletonu dołączają (naj)młodsi! Wprawdzie na rowerach bardziej stacjonarnych, ... » więcej 2021-07-30, godz. 09:03 Popiela znowu zjedzą myszy. Lalkowy spektakl dla dzieci w Bydgoszczy Autorski spektakl teatru lalek na motywach legendy o „Księciu Popielu, którego zjadły myszy” będzie można obejrzeć w piątek (30 lipca) w Kujawsko-Pomorskim Ce ... » więcej 2021-07-30, godz. 06:06 Jezioro i lasy na Pojezierzu Brodnickim. Dobre miejsce na wypoczynek Wóz transmisyjny Polskiego Radia PiK odwiedził Pojezierze Brodnickie. Michał Zaręba i Krystian Makowski byli nad jeziorem Niskie Brodno, a cienia szukali w po ... » więcej 2021-07-28, godz. 15:09 Parada bryczkarzy, jeźdźców na koniach i popisy kaskaderów. Piknik w Śliwicach „Konie i Kaskaderzy' - to nazwa tegorocznej edycji Pikniku Koniarzy, który w niedzielę (1 sierpnia) odbędzie się w Śliwicach w powiecie tucholskim.  » więcej 2021-07-27, godz. 06:51 „Żeliwni ludzie" o złotych sercach wspomogą 6-letniego Henia w walce z chorobą Zebranie środków na rehabilitację chłopca z uszkodzonymi nerwami wzrokowymi i autyzmem to cel trzecich zawodów dyscyplin siłowo-wytrzymałościowych „Żeliwni lu ... » więcej 2021-07-26, godz. 17:25 Dzieci z Litwy na wakacjach w Brzozie i Bydgoszczy. „Dar na Pierwszą Komunię Św.” W sobotę do Bydgoszczy i podbydgoskiej Brzozy przyjeżdża 40 polskich dzieci z Litwy. Na portalu zrzutka.pl ciągle trwa zbiórka pieniędzy na ich pobyt. » więcej
1234567