Czwartek, 06 maja 2021 r.   Imieniny: Judyty, Jakuba, Filipa
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
BSM - Trzciniec
2021-02-07, 12:15 Tatiana Adonis/Redakcja

Chorzy i seniorzy potrzebują dobrych, ciepłych słów. Napiszecie do nich?

"Wszystkiego dobrego dla chorego" to kartkowa akcja Fundacji "Dr Clown"./fot. materiały organizatora
"Wszystkiego dobrego dla chorego" to kartkowa akcja Fundacji "Dr Clown"./fot. materiały organizatora
"Wszystkiego dobrego dla chorego" to kartkowa akcja Fundacji "Dr Clown"./fot. materiały organizatora
"Wszystkiego dobrego dla chorego" to kartkowa akcja Fundacji "Dr Clown"./fot. materiały organizatora
Wolontariusze Fundacji „Dr Clown” zachęcają mieszkańców kujawsko-pomorskiego do pisania listów do chorych. 11 lutego, w Światowy Dzień Chorego, listy trafią do pacjentów. Ogólnopolska akcja "Wszystkiego dobrego dla chorego" odbywa się po raz piąty.
- Brak możliwości odwiedzin i spotkania z bliskimi, potęgują poczucie osamotnienia. Dlatego Fundacja "Dr Clown" chce wesprzeć pacjentów dobrym słowem - mówi Beata Kotlewska, koordynatorka akcji "Wszystkiego dobrego dla chorego" w Bydgoszczy.

Fundacja w regionie przygotowała około 400 kartek. Teraz potrzebne są życzenia...

- Mogą być zapisane w formie listu, wiersza, bądź zwykłych, tradycyjnych życzeń. Przekazać je można na dwa sposoby. Przez sms wysłany na numer: 784626795 - to telefon do pełnomocnika oddziału, bądź za pośrednictwem Facebooka, wchodząc na profil Fundacja "Dr Clown" oddział Bydgoszcz lub Toruń, skąd można wysłać wiadomość z życzeniami.

Swoje kilka słów można wysyłać do 10 lutego. Kartki trafią do pacjentów dzień później.Listy od mieszkańców regionu trafią do pacjentów oddziału geriatrycznego Szpitala Uniwersyteckiego im. Jurasza i podopiecznych hospicjum Dom Sue Ryder w Bydgoszczy, a także pacjentów Szpitala Specjalistycznego dla Dzieci i Dorosłych w Toruniu oraz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Wielkiej Nieszawce.

W akcję pisania listów włączają się przedszkolaki, uczniowie, studenci, firmy prywatne, publiczne m.in. deklarację taką złożył Zakład Karny w Koronowie, i wiele osób, które chcą się podzielić dobrym słowem z pacjentami. Natomiast w dostarczeniu kartek na szpitalne oddziały, fundacja może liczyć na pomoc personelu szpitali i placówek.
Materiał Tatiany Adonis (Popołudnie z nami)

Dla rodziny

2021-05-05, godz. 21:00 Jak smakuje miód z podbydgoskiego Ostromecka? Postawią ule obok pałacu Pałacowego miodu z Ostromecka będzie można posmakować w tym roku. 15 maja na łące obok starego pałacu staną dwa ule. Do końca sezonu ma ich być pięć. » więcej 2021-05-04, godz. 06:51 Po majówce otwierają wszystko. Muzeum w Biskupinie ponownie czynne Przez całą majówkę dla zwiedzających dostępny był tylko rezerwat archeologiczny w Biskupinie. Od wtorku (4 maja) znów otwarte będzie wszystko - czyli także pa ... » więcej 2021-05-03, godz. 21:00 Zapylają ponad 80 proc. roślin. Budują hotel dla pszczół w Inowrocławiu Hotel dla dzikich zapylaczy powstaje przy Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Pomysł realizowany jest w ramach Ekologicznego Powiatu Inowrocławskiego. » więcej 2021-05-03, godz. 18:48 Nowe kosmetyki pilnie potrzebne! Akcja dla matek ciężko chorych dzieci Właśnie ruszyła zbiórka w ramach akcji „Piękny Dzień Mamy''. Zebrane dary zostaną przekazane mamom, które na co dzień opiekują się przewlekle chorymi dziećmi ... » więcej 2021-05-03, godz. 13:40 Ostatni dzień długiego weekendu. Pogoda sprzyja spacerom [wideo, galeria] Po niedzielnym deszczu poniedziałkowa pogoda zachęca do spacerów. Co prawda synoptycy zapowiadają częściowe zachmurzenie i temperatury w regionie w okolicach ... » więcej 2021-05-02, godz. 14:44 Promem po Zalewie Koronowskim. Przeprawa uruchomiona z opóźnieniem [film z drona, wideo 4K, zdjęcia] Przeprawa promowa na Zalewie Koronowskim uruchomiona została z opóźnieniem w piątek (30 kwietnia). Prom pływa w ciągu drogi powiatowej Cekcyn - Lubiewo - Cier ... » więcej 2021-05-01, godz. 10:08 Po gruntownym remoncie, w podstawówce w Drzycimiu powstanie nowe przedszkole W gminie Drzycim powstanie nowe przedszkole. Inwestycję wesprze rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych. Symboliczny czek na kwotę 400 tys. przekazał władzom gm ... » więcej 2021-04-30, godz. 12:03 Majówka w regionie. Patriotycznie, kulturalnie, rodzinne i...pysznie [program] Na świąteczny weekend przygotowano wiele wydarzeń związanych z Konstytucją 3 Maja, Dniem Flagi czy z rocznicą III Powstania Śląskiego, ale znajdzie się też cz ... » więcej 2021-04-30, godz. 06:45 Bory Tucholskie idealne na majówkę. Zobacz, jak tam pięknie [film z drona, galeria] Szlaki kajakowe uznawane za najpiękniejsze w kraju, setki kilometrów tras pieszych, rowerowych i konnych, leśne ścieżki edukacyjne, wioski tematyczne. To wszy ... » więcej 2021-04-29, godz. 12:24 Fontanna Muzyczna rozjechana przez deskorolki? Trzeba naprawić dno Jak co roku w bydgoskiej Fontannie Muzycznej konieczne są drobne prace konserwatorskie i oczyszczanie. Tym razem jednak jest gorzej. Uszkodzona została niecka ... » więcej
1234567